Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kodėl nesinori mylėtis

Tai, kad bėgant metams intymieji santykiai tampa retesni, normalu. Tačiau jei jie neteikia džiaugsmo, jų norisi vengti, įtampa santykiuose su partneriu neišvengiama. Ką daryti?
Pora
Mūsų gyvenime būna ypatingų periodų, kai seksas natūraliai atsitraukia į antrąjį planą. / Shutterstock nuotr.

Nemažai moterų nusileidžia vyro įgeidžiams „dėl šventos ramybės“. Toks suartėjimas, žinoma, didelio malonumo neteikia. Pasakyti tiesiai šviesiai, kodėl šį vakarą atsisakai mylėtis, nesinori – dar įsižeis žmogus. O be reikalo. Atviri ir nuoširdūs pokalbiai – geriausia terapija šlyjantiems santykiams. Tuomet nebereikės vakare tempti laiko buities darbais ir laukti, kol vyras užmigs, o vyrui – niršti, kad esate nuolat suirzusi ar skundžiatės galvos skausmu. Kalbėkitės! Gal ir nebus labai malonu išgirsti tiesą, tačiau tai gali paskatinti ieškoti išeičių, labiau įsiklausyti vienam į kitą.

Seksas be džiaugsmo

Nuo sekso pavargstama, kaip ir nuo bet kokios intensyvios veiklos. Jo paprasčiausiai gali būti per daug, tuomet tereikia padaryti pauzę ir vėl viskas stos į vietas. O jei atšalimas trunka ilgiau, reikia ieškoti kitų priežasčių. Jos turėtų rūpėti ne tik jums vienai – jam taip pat.

Nuovargis. Visą dieną bėgte – darbas, namų ruoša, rūpesčiai dėl vaikų... Vakare norisi kristi į lovą ir tiesiog pailsėti, koks dar gali būti seksas.

Ligos. Kai blogai jaučiatės, kamuoja kokie nors skausmai, nesinori nieko. Ne tik mylėtis.  Išeitis: ieškoti skausmų priežasčių. Kur kas blogesnis variantas, kai ligos užleidžiamos ir tampa lėtinėmis, o moteris jomis naudojasi kaip priedanga atsisakyti sekso.

Tingulys. Labai dažnai nekokybiško sekso, kurio nesinori kartoti, priežastimi tampa paprasčiausias tingėjimas. Vyrui tingu derinti subtilų instrumentą (moters kūną), moteriai – tingu parodyti iniciatyvą, įsijungti į erotinį žaidimą, ji laukia malonių iš vyro, perkeldama jam atsakomybę už suartėjimo rezultatą. Taip ilgainiui seksas tampa nuobodžia rutina, kuri atrodo neįdomi ir neviliojanti.

Intensyvi veikla. Mūsų gyvenime būna ypatingų periodų, kai seksas natūraliai atsitraukia į antrąjį planą. Tarkime, kai rengiame išties svarbų darbą (ruošiamės ginti disertaciją, laikyti egzaminą, organizuojame politinį ar kultūrinį renginį), turime šeimyninių rūpesčių (suserga ar miršta artimasis, laukiame šeimos pagausėjimo ir pan.). Geriausias būdas išsaugoti darną tokiomis akimirkomis – dalytis rūpesčius perpus. Tuomet bus kuo dalytis ir lovoje...

Nemalonūs pojūčiai. Ir ko tik nenutinka, kai myliesi – ir suskausta, ir suerzina koks nors partnerio įgeidis, poza ir pan. Šie pojūčiai gerokai apkartina intymųjį gyvenimą, ypač jei nesiryžtate pasikalbėti su partneriu ar tiesiog manote, kad kalbėtis neverta, jam vis tiek nusispjaut. Būtinai pasakykite, kaip jaučiatės! O jei jau iš anksto žinote, kad beviltiška, tada ar nebūtų pats laikas užduoti sau klausimą, ką išvis veikiate su šiuo žmogumi?..

Nejaučiate pasitenkinimo. Jeigu kuris nors iš partnerių visąlaik tegalvoja apie save ir rūpinasi tik savo malonumu – liūdnos pabaigos ilgai laukti paprastai netenka. Nepatenkintas dalyvis anksčiau ar vėliau palieka žaidimo aikštelę... Juk seksas (ir apskritai gyvenimas šeimoje) – tai ne žaidimas į vienerius vartus, privalu stengtis vienam dėl kito.

Viskas nuspėjama. Prėska, nebeįdomu, nebejaudina. Kai suartėjimas tampa privalomuoju vakaro ritualu, dingsta intriga, šviežumo pojūtis. Aišku kaip dieną: reikia pokyčių! Vieniems padeda “bado dietos”, t. y. ilgesnis susilaikymas, išsiskyrimas, kitiems – naujos vietos, tretiems – dekoracijų ir elgsenos pokyčiai. Kaip sakoma, kas nori, tas randi.

Gynybinė  reakcija

Nenoras mylėtis – galimas dalykas, yra mūsų prigimties gynybinė reakcija, noras sugrąžinti tą artumą, iš kurio gimsta sveiki vaikai, artumą, kuris kyla iš meilės ir tikro susidomėjimo vienas kitu. Kai mes vieni kitiems įgrystame, pavargstame nuo įvairių erzinančių aplinkybių, pražudančių romantiką, arba kai pernelyg dažnai mylimės, daug kalbame apie tai, stengiamės atitikti kažin kieno sugalvotus standartus, tuomet iš mūsų gyvenimo ir ima trauktis šventės ir malonumo pojūtis.

Verta įsiklausyti!

Mūsų kūnas žino, ko labiausiai jam reikia. Negalima prievartauti savęs: jei nesinori mylėtis, tai ir nereikia dirbtinai kelti aistros: valgyti geismą keliančių produktų, kaitinti save fantazijomis ar erotiniais filmais. Tiesiog rūpinkitės vienas kitu, mylėkite vienas kitą, susikurkite malonių progų praleisti laiką tik dviese (romantiškai pavakarieniauti, kur nors nuvykti ir pan.) ir intymumo poreikis atsiras natūraliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos