Sveikata
Paties savaime susilaikymo, kaip teigia gydytojai, negalima pavadinti negalavimų priežastimi, tačiau dėl jo gali kilti šiokių tokių sveikatos problemų. Pavyzdžiui, dėl kraujo sąstovio mažajame dubenyje padidėja tikimybė susirgti ginekologinėmis ligomis. Dar vienas rizikos veiksnys – paaštrėjęs priešmenstruacinis sindromas, kuriuo pastaruoju metu skundžiasi vis daugiau moterų.
Emocijos
Jei mūsų gyvenimas itin įtemptas ir dar beveik nesimylime, aliname nervų sistemą. Juk intymių santykių metu patiriame galingą emocinę iškrovą. Taigi ilgainiui dėl sekso trūkumo moterys tampa irzlios, verksmingos, įsitempusios ir netgi isteriškos. Neretai jos net ir pačios negalėtų pagalvoti, kad prasto jų nusiteikimo priežastis – seksas. Tiksliau – jo stygius.
Savęs vertinimas
Argi gali būti blogiau už jausmą, kai supranti, kad negeidžia tavęs? O blogiausia, kad šią situaciją (sąmoningai arba pasąmoningai) neretai išprovokuoja pati moteris. Kitaip tariant, iš pradžių seksui atšąla ji pati, paskui savo abejingumu atšaldo ir vyrą. Natūralu, kad jis nustoja domėtis ja kaip moterimi. Tada moteris suklusta, ima analizuoti situaciją ir... pasijunta nevisavertė: pradeda abejoti dėl savo išvaizdos, žavesio, gebėjimo sudominti vyrą. Toliau viskas neretai pakrypsta dar prastesne linkme – moteris save apleidžia ir pamiršta, kad dar labiau nutolsta nuo antrosios pusės. Tarp jų visiškai dingsta intymumas, švelnumas, kyla vis didesnis susierzinimas, vis daugiau pykstamasi. O jau tada ir šeimos krizė arba neištikimybė ne už kalnų...
Ką daryti?
⇒ Pirmiausia atvirai pakalbėkite su vyru apie tai, ko jums trūksta. Gali būti, kad jis tiesiog nenutuokia, kur slypi problema – juk žmonių seksualiniai poreikiai ir supratimas apie intymumą gali smarkiai skirtis.
⇒ Jeigu dėl kokių nors priežasčių intymūs santykiai reti (komandiruotės ir pan.), tuomet mokykitės sublimuoti savo seksualinę energiją, t. y. išlieti ją kitur. Pavyzdžiui, užsiimkite aktyvia fizine veikla (šokiais, sportu), prisiminkite savo pamirštus hobius, kūrybą...