„Jausčiausi blogai, jei ja tinkamai nesirūpinčiau. Taip po truputį tapau geresniu asmeniu. Jau niekada neketinu grįžti pas tikrus žmones“, – atvirauja lėlių mylėtojas Senji Nakajima.
Abu kalbinti vyrai kadaise buvo įsimylėję tikras moteris, bet jomis nusivylė. Pirkti dovanėles lėlėms pasirodė paprasčiau. Tiesa, tokiai tikroviškai iš pradžių reikia sutaupyti – ji Japonijoje kainuoja apie 6000 skaičiuojant doleriais. Su AFP žurnalistais kalbėję lėlių gamintojai sako, kad per metus parduoda apie 2000 lėlių.
„Iš pradžių lėles gaminome vien seksui, nes tokia paklausa – didžiausia. Tačiau ištobulėjus silikoninėms lėlėms, žmonės pradėjo kalbėtis su jomis“, – apie progresą pasakoja lėlių gamintojos „Orient Industry“ vadovas Hideo Tsuchiya.
Atsakinėti lėles sparčiai moko ir jų gamintojai. Kalifornijoje, San Diege, veikianti bendrovė pavadinimu „Abyss Creations“ gamina panašias lėles kaip kolegos Japonijoje, tik šiemet išleido dar įspūdingesnį modelį Harmony, kuri kainuoja 10 tūkst. dolerių. Lėlė susieta su programine įranga, kuri leidžia ne tik judinti galvą ar akis, bet ir primityviai kalbėti, mėgdžioti tam tikrą nuotaiką – būti suirzusi ar laiminga.