Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lėtas seksas: privalumai ir taisyklės

Seksologai sako, kad lėtas seksas atveria naujas jautrumo ir jausmingumo ribas ir padeda partneriams atrasti didesnį pasitenkinimą vienas kitu, rašoma lifehacker.ru.
Moteris lovoje
Moteris lovoje / Vida Press nuotr.

Greitas seksas dažniausiai asocijuojasi su pašėlusia, gaivalinga aistra, tačiau dažniau jis atsiskleidžia kaip būdas pasiekti greitesnį orgazmą, tad iš kitos pusės – tai lyg banali mankšta.

O štai lėtojo sekso šalininkai atskleidžia, kuo ypatingi intymūs santykiai, kai jiems skiriame daugiau laiko ir dėmesio.

Kas tas lėtasis seksas?

Psichoterapeutas ir žmogiškojo seksualumo tyrinėtojas Barnaby B. Barrattas savo straipsnyje „Jausmingumas, seksualumas ir lėtumo erotika“ išskyrė tris pagrindines lėtojo sekso charakteristikas:

  • Susitelkimas į procesą. Tai dėmesys, skiriamas partneriui kiekviename artumo etape, o ne siekis kuo greičiau pasiekti finišą.
  • Orientacija į malonumą. Tai koncentracija į bet kurio prisilietimo suteikiamą pojūtį, o ne troškimas išsivaduoti nuo spaudimo, įtampos.
  • Žaismingumas. Tai laisvas ir neskubus įsiklausymas į savo kūno poreikius ir jų tenkinimo siekimas, o ne sekso pavertimas struktūruotu procesu, kurį privaloma įgyvendinti per tam tikrą laiką.

Panašus artumo suvokimas egzistuoja tantroje, dvasinėje praktikoje, kuri naudoja kūną kaip pažinimo instrumentą.

Tantrinis seksas apibūdinamas kaip lėtas, palaipsninis įėjimas į kontaktą su savimi ir partneriu, pasąmoningas savęs suvokimas to kontakto metu bei seksualinės energijos, kuri veikia ir kitas gyvenimo sritis, išlaisvinimas.

Nieko keisto, kad esame linkę į greitą seksą, – esame įpratę siekti tikslų, būti efektyvūs, o ir nuogas kūnas, seksas, prisilietimai yra demonizuojami. Seksas tampa lyg greitasis maistas, kadangi mes turime suspėti per trumpą laiką patirti kuo daugiau pasitenkinimo, todėl nėra laiko koncentruotis į lėtojo sekso atradimus.

Lėtojo sekso privalumai

Susikoncentruodamas į savo pojūčius, žmogus treniruoja savo pasąmonę, pradeda gyventi labiau mėgaudamasis, pasineria į savęs pažinimą.

Lėtas seksas labiau suartina partnerius, padidėja jausmingumas santykiuose, jautrumas prisilietimams – tam pritaria ir seksologai. Esmė ta, kad atsiverdami emocijoms seksualinio kontakto metu, partneriai išsivaduoja nuo būtinybės „dirbti dėl rezultato“.

Tokiu būdu seksas atmeta bet kokią streso funkciją ir tampa tuo, kuo ir turi būti, – atsipalaidavimo forma, kūrybiniu aktu. Štai psichoanalitikas, seksoterapeutas Alainas Herilis sako, kad tokia praktika gali sugrąžinti aistrą net ir į labai ilgai trunkančius santykius.

Lėtas seksas gali būti tam tikra savęs lavinimo forma. Susikoncentruodamas į savo pojūčius, žmogus treniruoja savo pasąmonę, pradeda gyventi labiau mėgaudamasis, pasineria į savęs pažinimą. Pastarieji pojūčiai labiau būdingi tantrinei praktikai.

Lėtasis seksas atneša kur kas daugiau pasitenkinimo nei greitas. Praktikuojantys lėtojo sekso techniką gali kontroliuoti savo orgazmą, kadangi toji technika padeda palaikyti intensyvų seksualinį susijaudinimą, kuris baigiasi pasitenkinimu apimančiu kūną, sukeliančiu euforiją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokslininkai paneigė vieną didžiausių mitų apie seksą

Panašius potyrius savo knygoje „In Praise of Slowness: Challenging the Cult of Speed“ aprašo Kanados žurnalistas Carlas Honore, teigdamas, jog įprastas seksas suteikia genitalinį kelių sekundžių orgazmą, kai tuo tarpu tantrinis ar lėtasis seksas gali ekstazę prailginti, sustiprinti, o seksualinė energija pasiskirsto po visą kūną.

Lėtojo sekso taisyklės

Aplinka

Seksui svarbi aplinka – kvapai, spalvos, tekstūros. Taigi, pasitelkite viską, kas gali sustiprinti pojūčius: šilką, kailį, eterinius aliejus, pilną vonią putų, žvakes... Leiskite pasireikšti savo fantazijai. Tačiau labiausiai reikia pasirūpinti laiku – jo turi būti daug.

Pradėkite nuo vizualinio kontakto

Žvilgsnis gali jaudinti labiau nei prisilietimai. Atidžiai ištyrinėkite partnerio kūną akimis taip, lyg iš tikrųjų prie jo liestumėtės. Liaukitės kompleksuoti dėl savo figūros, jeigu turite tokių baimių. Pabandykite įsivaizduoti, kad su kiekvienu drabužiu, kuris slysta nuo jūsų kūno, dingsta ir visi kompleksai.

Kvėpavimo svarba

Amerikiečių rašytojas Jamesas N.Powellas tikina, kad labai svarbu sekti savo ir savo partnerio kvėpavimą. Taip jūs pajusite energiją, kuri apjungia visas kūno dalis ir jus kartu su partneriu.

Seksologė Val Sampson taip pat tikina, kad kvėpavimo technikomis galima prailginti vyriškojo orgazmo trukmę. Ji pataria būnant priešorgazminėje būsenoje giliai, ramiai ir ritmingai kvėpuoti bei visiškai atpalaiduoti raumenis.

„Išanalizuokite“ visas kūno dalis

Lėtojo sekso privalumas tas, kad dabar galite skirti daugiau laiko toms kūno vietoms, kurios įprastai pamirštamos greitojo sekso metu. Delnai, pirštai, pėdos, rankos, kaklas, ausys – visa tai tikras erogeninių zonų žemėlapis. Stebėkite, kokius pojūčius jums tai dovanoja, ir būtinai pasidalinkite tuo su savo partneriu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rytinio „greituko“ privalumai

Praktikuokite ilgą sueitį

Esame įpratę malonumą gauti kuo greičiau, todėl seksas netrunka tiek, kiek norėtų abudu partneriai. Lėtas seksas suteikia galimybę pajausti malonumą dėl paties susiliejimo.

Tegu jūsų suartėjimas būna kuo lėtesnis, ramesnis, palaipsninis, kad atrastumėte tai, kas jums labiausiai patinka. Beje, verta paminėti, kad greito sekso iš savo „dienotvarkės“ išbraukti tikrai nebūtina – tai taip pat malonumo forma, o jeigu priimtina abiem partneriams, nėra ko skųstis.

Tiesiog optimalaus tempo ir stipresnių pojūčių paieška gali dovanoti išties nepamirštamų patirčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų