Miego norite labiau nei sekso? Štai kas nutinka kūnui, kai atsisakote intymumo

Tikinama, kad gyvenimas be sekso gali būti susijęs su sumažėjusiu libido, hormonų pokyčiais ir kitais pakitimais.
Pora lovoje
Pora lovoje / Vida Press nuotr.

Vieni sekso atsisako ir save vadina aseksualais, kadangi ir be kūniško intymumo jaučiasi laimingi. Kiti – tiesiog neturi partnerio, su kuriuo norėtų užsiimti seksu. O treti gyvena įtemptą gyvenimą, pavyzdžiui, maži vaikai, didelis darbo krūvis, nuovargis, stresas ir kita, kas priverčia labiau norėti miego nei sekso.

Keletas dienų virsta savaitėmis, o savaitės – mėnesiais, ir sekso nebuvimas tampa kasdienės rutinos dalis. Galime pajausti, kad tapome emocingesni, jautresni, net pajausti fizinius pokyčius, rašoma yourtango.com.

Kaip kūnas reaguoja į gyvenimą be sekso?

Silpnėja imunitetas

Kaip tikina daktarė Cory B.Honickman, sekso trūkumas gali turėti įtakos imunitetui – jis bus nebe toks atsparus puolančioms ligoms. Tyrimai atskleidžia, kad žmonės, kurie reguliariai užsiima seksu, net 33 proc. labiau džiaugiasi tvirtesniu imunitetu.

Padidėja streso lygis

Seksas padidina serotonino, kitaip vadinamo laimės hormonu, išsiskyrimą. Na, o jeigu intymus gyvenimas ilgą laiką išgyvena štilį, tuomet padidėja streso hormono kortizolio. Tyrimas, vykęs Didžiojoje Britanijoje, atskleidė, jog žmonės, kurie reguliariai mylisi, geriau susidoroja su stresinėmis situacijomis nei tie, kurie, pavyzdžiui, susilaiko.

Susijaudinimo problema

Manoma, kad dėl intymumo stygiaus gali kilti problemų su erekcija, taip pat būdinga ir priešlaikinė ejakuliacija.

Jaudinantys sapnai

Sapnai gali tapti pikantiški – kitaip tariant, seksualinio pobūdžio. Kai kada jie būna tokie realistiški, kad galite pasiekti aukščiausią susijaudinimo tašką.

Vida Press nuotr./Moteris
Vida Press nuotr./Moteris

Sumažėja libido

Daktarė Cory B. Honickman pažymi, kad ilgalaikio susilaikymo metu mažėja ir pats noras mylėtis. Kitaip tariant, organizmas tarsi pripranta prie tokios būsenos ir „susitaiko“ su esama situacija, žinodamas, kad intymaus kontakto nebus.

Susvetimėjimas

Partneriai vienas kitam gali tapti šalti, svetimi ir atitolti. Išties sekso nebuvimas santykiams gali būti lemiamas, jeigu partnerių poreikiai šioje srityje labai skiriasi, pavyzdžiui, vienam sekso nereikia visai arba retai, o antram – kas antrą dieną. Tokiais atvejais belieka ieškoti kompromiso, kadangi kitu atveju galimas susižavėjimas kitu asmeniu ar skyrybos.

Mažėja LPL tikimybė

Šalia neigiamų pasekmių tuo pačiu pastebimas ir pliusas – gyvenimas be sekso jus gali apsaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų (LPL). Tiesa, jeigu turite nuolatinį partnerį, tuomet rizika ir taip gerokai mažesnė.

Menksta savivertė

Jūs galite jaustis nepatrauklūs, negeidžiami, o visa tai atsiliepia santykiams, asmeniniam gyvenimui, bendravimui, darbui ir socialiniam gyvenimui.

Taip pat verta žinoti, kad sekso metu stimuliuojamas kolageno išsiskyrimas, kuris atsakingas už švelnią ir lygią odą, o vyrams dėl hormonų pertekliaus ir sekso bado gali kilti agresija ir nepasitenkinimas.

Dar galima pridėti ir tokius pastebėjimus kaip svorio augimas, miego sutrikimai, lėtiniai skausmai, darantys įtaką mūsų savijautai. Išvada viena – jeigu seksualinis susilaikymas yra abiejų partnerių sprendimas ir jaučiatės laimingi, puiku, tačiau jeigu poroje vienas iš jūsų yra nepatenkintas – metas rimtam pokalbiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų