„Miego skyrybos“ – kas tai ir ar gali padėti geriau išsimiegoti?

Ar kada nors dėl savo partnerio turėjote problemų užmigti ar išsimiegoti? Nesvarbu, ar jus trikdo knarkimas, ar naktį pavogta antklodė, o gal skirtingas dienotvarkės grafikas, kuris pažadina jus prieš žadintuvą. Žinokite, kad jūs ne vieni.
Miegas
Vyras sapnuoja / Shutterstock nuotr.

Žmonės socialiniuose tinkluose kalba apie „miego skyrybas“ – idėją miegoti atskirai nuo partnerio, kad geriau išsimiegotumėte. Tinklalapyje „TikTok“ žymė #sleepdivorce sulaukė daugiau nei 355 000 peržiūrų, o Amerikos miego medicinos akademijos (American Academy of Sleep Medicine) apklausa parodė, kad daugiau nei trečdalis amerikiečių bent kartais miega atskirai, rašoma cbsnews.com.

Ekspertai teigia, kad norintiems geriau išsimiegoti, tai gali būti naudinga.

„Kai kuriems partneriams naudinga miegoti atskirai, – sakė Amerikos miego medicinos akademijos konsultantė daktarė Erin Flynn-Evans. – Tyrimai rodo, kad kai vienas iš lovos partnerių turi miego sutrikimų, tai gali neigiamai paveikti kitą miegantįjį. Pavyzdžiui, lovos partneriai linkę prabusti tuo pačiu metu, kai vienas iš jų kenčia nuo nemigos. Kai skiriasi lovos partnerių chronotipas, pavyzdžiui, kai vienas yra naktinė pelėda, o kitas – ankstyvas vyturys, tai gali neigiamai paveikti abiejų partnerių miegą.“

Kita vertus, miegojimas su partneriu gali padėti nustatyti tam tikras ligas, sakė E. Flynn-Evans, nes gydytojai pasitelkia miego partnerių atsakymus ir pastebėjimus. „Pavyzdžiui, žmogus gali pranešti, kad jo partneris lovoje garsiai knarkia, ir tai paskatins jį kreiptis dėl miego apnėjos gydymo“, – sakė ji.

Dr. Danielis Shade'as, miego specialistas, anksčiau CBS Pittsburgh sakė, kad jei poros bus sąžiningos su savimi, greičiausiai žinos, ar yra problema.

„Knarkiate ir blaškotės, trukdote savo partneriui, keliatės ketvirtą valandą ryto į darbą arba jums tenka daug kartų per naktį naudotis tualetu – tai gali trukdyti miegui“, – sakė D.Shade'as, atkreipdamas dėmesį į kitus miegui įtakos turinčius veiksnius, pavyzdžiui, skirtingus šviesos, temperatūros ar net televizoriaus naudojimo naktį pageidavimus.

Tačiau jei miego problemų nėra, D.Shade'as sakė, kad „miegoti toje pačioje lovoje yra geriau“.

„Mes išskiriame oksitociną ir kai kurias kitas chemines medžiagas, kurios vadinamos „prisiglaudimo hormonais“. Tai suteikia mums malonumą bei suartina mus su tuo žmogumi, su kuriuo esame, – sakė jis.

E.Flynn-Evansas taip pat pažymi, kad miegojimas atskirai neturėtų būti išeitis, jei partneris turi miego problemų: „Poros visada turėtų kreiptis į specialistą, kad šis nustatytų miego sutrikimus. Tai vienintelis būdas įsitikinti, kad abu partneriai džiaugtųsi miego kokybe, nesvarbu, kur jie galiausiai miegos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis