Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokslininkė: normalu, kad mus traukia kiti žmonės, net jei santuokoje esame laimingi

Kartais poroje, atrodo, nieko netrūksta – nei džiaugsmo, nei meilės, nei sekso. Tačiau kodėl tuomet galvojame apie kitus arba dar blogiau – susižavime ir įsimylime?
Pora.
Pora. / Fotolia nuotr.

Gal ir natūralu galvoti, kad gyvenime pasitaiko įvairių situacijų ir kad gražios moters ar dailaus vyro nužvelgimas ne tokia ir nuodėmė. Tačiau nė vienas mūsų greičiausiai netrokšta sužinoti, kad kažkuris poroje giliai paniręs į fantazijas su kitu žmogumi. Tegu ir virtualias. O ką apie tai mano mokslininkai?

Įdomu, kad naujausiais Indianos universiteto duomenimis, net 70 proc. moterų, puoselėdamos santykius su vienu žmogumi, gali įsimylėti kitą. Ir netgi flirtuoti, svajoti ir, kaip pasakojo viena tyrimo dalyvė, net įsivaizduoti ir galvoti, kaip tenkina save.

Taigi, moterys, kurios kūrė rimtus santykius bent trejus metus, tyrimo metu turėjo atsakyti į klausimus apie savo įsimylėjimus (dauguma tų moterų buvo ištekėjusios). Šioje vietoje mokslinių tyrinėjimų autorė Margo Mullinax dar pabrėžė ir tai, kad „visiškai normalu jausti jausmus kitam žmogui“.

Net jeigu mokslininkai mano, kad tai normalu, tačiau kad ir kaip žiūrėtume, ar tai yra priimtina sveikai emocinei būsenai? „Įsimylėjimai ir susižavėjimai gali tęstis visą gyvenimą ir jie nesiliauja, kai jūs sukuriate santykius. Tai natūralu“, – teigė specialistė. Ir nors autorė tikina, kad šis fenomenas dar nebuvo tirtas su vyrais, greičiausiai sutiksite, kad vyrams taip pat tinka tokia būsena.

Kaip moterys aprašinėjo savo susižavėjimus? Tai buvo kasdieniška ir taip pat fiziškai jautru: „Jis buvo toks gražus“, – rašė viena respondentė. „Tai tiesiog fizinė reakcija, kai esu šalia jo“, – teigė kita. Dar kitos damos kalbėjo apie chemiją ar emocinį kontaktą, ryšį su kitu žmogumi.

Net jeigu jums nepatinka idėja, kad moteris fantazuoja apie kitus, verta žinoti, kad kuo daugiau damos fantazuoja, tuo labiau tai atsispindi intymiuose santykiuose.

Net ketvirtis susižavėjimų nutinka darbe, tačiau šalia visada pasiruošę padėti artimi draugai ar buvę meilės partneriai.

Pasak M. Mullinax, mūsų įsimylėjimai neturi nieko bendro su mūsų santykiais, kadangi trauka yra praktiškai neišvengiama, nepaisant to, ar santuoka kieta kaip akmuo ar ta, kurioje gausu problemų. Ir tai nereiškia, kad viskas baigiasi neištikimybe – dauguma moterų niekada nepasiduoda savo jausmams, o iš visų apklaustųjų tik 5 proc. ryžosi neištikimybei. (Pasak kito Indianos universiteto tyrimo, neištikimybė dažnai būdinga tiek vyrams, tiek moterims ir siekia 20 proc.). Dauguma moterų tokioje situacijoje kaip tik prisimena, kodėl įsimylėjo savo partnerius, o ne pasiduoda aistrai su kitu.

Taip pat skaitykite: Edith Rockefeller McCormick ir Carlas Gustavas Jungas: pražūtinga aistra

Faktas, kad kai kurios tvirtino, jog jų jausmai kitiems žmonėms iš tikrųjų tik pagyvino santykius ir santuoką: „Moterys gali būti kur kas labiau susijaudinusios ir tuos jausmus dovanoti savo partneriui“, – tikino M. Mullinax.

Net jeigu jums nepatinka idėja, kad moteris fantazuoja apie kitus, verta žinoti, kad kuo daugiau damos fantazuoja, tuo labiau tai atsispindi intymiuose santykiuose.

Kaip susidoroti su nejučia užplūdusiais jausmais kitam žmogui?

Jeigu mokslininkai ir psichologai sako, kad normalu jausti susižavėjimą kitu asmeniu, tai kaip derėtų su tais jausmais elgtis? Kartais kuo labiau stengiamės juos užgniaužti, tuo labiau jie veržiasi į paviršių.

M. Mullinax sako, kad nėra vienintelio teisingo kelio šioje situacijoje. Kai kurios poros apie tai laisvai kalbasi, netgi juokauja, kitoms – gali būti didžiulis iššūkis išgirsti apie mylimo žmogaus susižavėjimą.

Todėl ji siūlo tiesiog stebėti situaciją – štai kokiomis taktikomis vadovavosi apklaustos moterys:

Pokalbis. Pasikalbėjusios su savo partneriais, moterys jautėsi kur kas saugesnės: „Mes diskutuojame atvirai ir aptariame detales, dėl kurių jaučiamės komfortiškai“, – rašė viena moteris. Jos nuomone, potraukis kitiems yra visiškai natūralus dalykas ir vertas aptarti nuoširdžiai, kad būtų išvengta nepasitikėjimo ir pavydo.

Taip pat skaitykite: Ar jau esate pasirengę rimtiems santykiams?

Tyla. Kai kurioms moterims atrodo, kad susižavėjimo aptarimas su savo partneriu yra bevertis. M. Mullinax tikina, kad jeigu tai pasilaikote tik sau, tai normalu ir „sveika“. Tiesiog daugelis žmonių nėra linkę galvoti, kad jų antrosios pusės galėtų kažkuo susižavėti. „Tai nėra išdavystė, ir aš nenoriu, kad mano mylimasis dėl to nerimautų“, – rašė kita tyrimo dalyvė.

Pamirškite. Tyrimų duomenimis, kai kada turėdami galimybę būti neištikimais, žmonės taip ir pasielgia. Verčiau būti kuo toliau nuo pagundų ir taikyti vengimo techniką. Tyrimo dalyvės tikina, kad mintis reikia nukreipti visai kita linkme ir stengtis su tuo susižavėjimo objektu praleisti kuo mažiau laiko. Ir jokio alkoholio, kuris dar labiau paaštrina fantazijas!

Fantazijos. Įsimylėjimas ir to laikymas savo galvoje gali padėti patirti daugiau malonumo. Kaip rašė moterys, jos fantazavo apie susižavėjimo objektą sekso ar masturbacijos metu ir taip patenkino savo poreikius. Beje, po to tie jausmai kitam asmeniui paprasčiausiai išgaruodavo.

Susižavėjimai – neišvengiami ir nekenksmingi

Mokslininkai pastebėjo, kad žmonės dažniausiai demonizuoja potraukį kitiems. „Jeigu manote, kad jūsų partneris niekada nesusižavės kitu asmeniu ar kad susižavėjimas visuomet veda į neištikimybę, jūsų laukia konfliktai ir nusivylimas“, – teigia M. Mullinax.

Taigi, normalu jausti trauką kitiems, tačiau nepamirškite, kodėl išsirinkote žmogų, su kuriuo norite praleisti likusį gyvenimą ir pasitikėkite ne tik savimi, bet ir juo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai