Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 12 03

„Tokia graži pora, negali būti!“: psichoterapeutė paaiškina, kodėl pyktį reiškiame netinkamai ir kaip tai pakeisti

Kartais būna net sunku patikėti, jog vienos ar kitos poros namuose nuolat kyla audringi konfliktai, skandalai, dūžta indai ar net dar blogiau – smurtaujama vienas prieš kitą. Neatrodo, jog žmonės, kurie tarpininkauja derybose, valdo įmones, gydo žmones ar tapo paveikslus, šeimoje galėtų taip elgtis. Tyrimai rodo, kad kasdien pyktį patiria kas trečias žmogus, o per savaitę stipriai įpyksta bent 76 proc. žmonių. Ir nors žinome, kad pyktį jausti yra visiškai normalu, apie agresyvų elgesį supykus to nebūtų galima pasakyti.
Pora
Pora / Shutterstock nuotr.

Pyktis – tai ženklas, sakantis, kad kažkas su mumis elgiasi neteisingai, kad reikia gintis, kad norima mums pakenkti, pažeminti, kad kažkas vyksta ne taip, kaip norėtume.

Pyktis yra visiems žmonėms būdinga emocija ir visiškai normalu, natūralu ir suprantama jį jausti. Tai savotiška gynybinė reakcija, kurios intensyvumas gali būti labai skirtingas: nuo mažo susierzinimo iki įniršio priepuolio, galintis pasireikšti įvairiomis formomis, kurias aplinkiniai žmonės lengvai atpažįsta ir supranta. Kai kitas pyksta, tai išduoda kūno kalba, fiziologinės reakcijos – pakyla kraujospūdis, padažnėja širdies ritmas, išmuša karštis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų