„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nekenčiu Kalėdų: 6 paprasti dalykai, kurie padės kovoti su šventiniu liūdesiu

Jei švenčių laikotarpiu jus užklumpa prislėgtumas – jūs ne vieni. Net ir su visomis šventinėmis dekoracijomis bei linksmybėmis – o gal būtent dėl jų – daugumą žmonių šiuo metų laiku apima liūdesys.
Liūdna moteris
Liūdna moteris / 123RF.com nuotr.

Sezoninis afektinis sutrikimas, arba SAS, gali labai prisidėti prie tokios savijautos – energijos trūkumas, pakitęs apetitas, nepaaiškinamas liūdesio ir beviltiškumo jausmas – visa tai gali būti simptomai, kuriuos rudens arba žiemos metu patiria dauguma žmonių, ir kurie išnyksta orams šylant ir ateinant pavasariui.

Tačiau kaltinti reikia ne tik orą – žmonės yra linkę jaustis vienišesni šventiniu laikotarpiu, ypač kai jaučiamas didelis spaudimas sutikti tobulas ir gražias šventes mylimųjų apsuptyje.

Štai keli dalykai, kuriuos galima padaryti, kovojant su šiais jausmais, rašoma redbookmag.com.

Nedarykite kažko, ko nenorite, tik todėl, kad jaučiate spaudimą. Taip, šiek tiek išeikite iš savo komforto zonos, tačiau tik šiek tiek.

Apsupkite save mylimais žmonėmis

Vis labiau ir labiau tolstame nuo tradicinio švenčių sezono paveikslo ir kuriame savo švenčių sezono apibrėžimą. Neturite artimos šeimos, kurią nekantraujate pamatyti per šventes? Galite šventes praleisti su draugais. Kodėl gi ne?

Nesvarbu, nepalaikote santykių su artimaisiais, jūsų šeima yra toli ar išvis tokios neturite, jei mintis apie vienišas šventes yra per skaudi, raskite būdą apsupti save žmonėmis, kurie verčia jus jaustis laimingais. Nebijokite kreiptis į draugus ir pasiteiraukite, ar galite per šventes prisijungti prie jų šeimos ar draugų grupės – tik nepamirškite atsidėkodami atsinešti kažko gardaus arba kokios nors dovanėlės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichoterapeutė D.Žukauskienė: „Ilgalaikė vienatvė, kaip ir badas, yra kenksminga“. Receptas, kaip nesijausti vienišiems

Valgykite mėgstamą paguodos maistą

Dabar šalta, ir tikriausiai jus labai traukia prie angliavandenių. Ir tame nėra nieko blogo. Leiskite sau pasimėgauti keliais mėgstamais skanėstais. Jei visa pakuotė sausainių ar visas pyragas pasirodys per daug, pasikvieskite draugų, kad doroti skanėstus galėtumėte drauge. Visi mėgsta nemokamą maistą, o kompanija gali pagerinti nuotaiką. Be to, yra daugybė būdų mėgautis saldėsiais ir nepakenkti sveikatai.

Išlikite fiziškai aktyvūs

Jau visiems gerai žinomas faktas, kad fizinis aktyvumas skatina endorfinų gamybą, o endorfinai sukelia laimę. Tai mokslas. Paprasta ir aišku.

Ir nors daug, daug, DAUG patogiau likti lovoje, kai kovojate su liūdesiu, pasistenkite atlikti bent kelis fizinius pratimus. Nereikia bėgti 10 kilometrų, nereikia net eiti į sporto salę – net kambaryje atliekami atsispaudimai ar įtūpstai gali padėti. Pradėkite lengvai, ir jei tai padės jaustis geriau, galite padidinti treniruočių namų sąlygomis intensyvumą ir dažnumą.

Organizatorių nuotr. /Įtūpstai
Organizatorių nuotr. /Įtūpstai

Eikite į lauką

Skirkite laiko mėgstamiausiai žiemos veiklai arba stenkitės pratimus atlikti lauke, kada tik įmanoma. Net trumpas pasivaikščiojimas ar išėjimas pakvėpuoti grynu oru gali padėti. Saulės spinduliai palengvina SAS simptomus, todėl stenkitės bent šiek tiek saulės spindulių gauti kasdien. Net sėdėjimas prie lango daro stebuklus, jei nemėgstate šalčio.

123RF.com nuotr./Žiemos pramogos
123RF.com nuotr./Žiemos pramogos

Būkite malonūs kitiems

Pagalba kitiems priverčia ir jus jaustis geriau – todėl pabandykite savanoriauti. Savanoriai labai reikalingi šventiniu laikotarpiu, kai dauguma vargstančiųjų ypač stipriai jaučia švenčių naštą. Pagelbėkite vargstančiųjų maitinimo įstaigose ir stebėkite, kaip pagalba kitiems keičia jūsų nuotaiką. Ir nesvarbu, kaip jaučiatės, stenkitės būti geri aplinkiniams. Yra daugybė žmonių, taip pat kenčiančių nuo šventinio prislėgtumo jausmo, ir užuojauta vienas kitam gali padėti labiau, nei įsivaizduojate.

Skirkite laiko pabūti su savimi ir „persikrauti“

Taip, visi aukščiau išvardinti patarimai sukasi apie buvimą žmonių apsuptyje, bei buvimą aktyviuoju dalyviu. Tačiau taip pat labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp tų pastangų ir asmeninio poreikio atsigauti. Nedarykite kažko, ko nenorite, tik todėl, kad jaučiate spaudimą. Taip, šiek tiek išeikite iš savo komforto zonos, tačiau tik šiek tiek, ir būtinai pabūkite su savimi bei pailsėkite prieš tai, kaip išseksite. Mažiausia, ko jums reikia, tai išsekinti save ir užsidaryti savyje visai žiemai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs