Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nelaiminga meilė: ar egzistuoja tokia liga ir kodėl atrodo, kad plyšta širdis?

„Mano širdis plyšta“, „man skauda širdį“ – tokių posakių tenka išgirsti, sugriuvus žmogaus santykiams, ypač jei ne jis buvo baigties iniciatorius. Arba prisipažinus kam nors meilę ir nesulaukus atsako. Ir išties tuo metu nesinori valgyti, nepavyksta išsimiegoti, o skausmas juntamas net fiziškai. Ar iš tikrųjų galima sirgti meilės liga?
Skyrybis
Skyrybos / 123RF.com nuotr.

Tokiais atvejais guodžia bent tai, kad taip besijaučiančiųjų šią akimirką pasaulyje yra daug. Telefono tikrinimas, tikintis sulaukti žinutės, kuri viską stebuklingai pakeistų; bereikšmis žvilgsnis į televizoriaus ekraną; negalėjimas sukoncentruoti dėmesio į įprastines veiklas ir net darbą – iki skausmo pažįstama daugeliui. Būtent – iki skausmo. Nelaimingos meilės skausmo.

Kaip rašo womenshealthmag.com, tai – fiziologinė būklė, kuri gali turėti ir biologinių pasekmių. „Nors meilės liga nėra kliniškai pripažįstama kaip sutrikimas, tai išties labai reali ir tikra patirtis“, – sako klinikinė psichologė bei santykių ekspertė dr. Shelley Sommerfeldt.

Ji priduria, kad nelaimingą meilę patyrę asmenys dažnai įvardija, kad jiems plyšo širdis, nes junta netektį, širdgėlą.

Nors meilės liga nėra kliniškai pripažįstama kaip sutrikimas, tai išties labai reali patirtis.

Pastebėta, kad nelaiminga meilė sukelia tam tikrų reiškinių žmogaus kūne, todėl juntamas ir fizinis skausmas, dirglumas ir kt. „Tai biologinis atsakas, kuris gali sukelti fizinių simptomų, įskaitant širdies plakimo pokyčius, oro trūkumą, skrandžio skausmus, nemigą ir net depresiją. Prie to dar gali žmogų kankinti obsesinės mintys, nerimas ir apetito praradimas“, – minėtam portalui paaiškina klinikinė psichologė dr. Sarah Gundle, kurios specializacija – išsiskyrimai ir traumos.

123RF.com nuotr./Moteris
123RF.com nuotr./Moteris

Meilės ligos požymiai

Tiems, kurie nėra tikri, ar tai, ką jaučia, ir yra „meilės ligos“ simptomai, dr. Sh. Sommerfeldt įvardija, kas dažniausiai būdinga šiai būklei. Pirmiausia, į tai įeina nuolatinės ir varginančios mintys apie romantinį objektą ar jausmas, kad jums labai jo trūksta. Taip pat būdinga negebėjimas sukoncentruoti minčių, padidėjęs verksmingumas, skausmas arba įtampa krūtinėje, nuotaikos bei apetito pokyčiai, nesugebėjimas užmigti, nuovargis, padidėjęs nerimas.

Jei ši būklė pernelyg užsitęsia ir žmogus nebando suimti savęs į rankas, užsiimti veiklomis, kurios nors kiek atitrauktų dėmesį ir padėtų užsimiršti, gresia ir depresija, kuriai gydyti jau gali prireikti ne tik psichoterapijos, bet ir antidepresinių vaistų.

Koks gydymas?

Kaip žinia, nuo meilės ligos taip lengvai nepagysi ir neišgersi tabletės, kuri „nuimtų“ emocinį skausmą. Tai ir ne peršalimas, kuris per keletą dienų praeis. Tačiau yra keletas dalykų, kurie galėtų pagelbėti sprendžiant problemą.

Pirmiausia, reikia labiau rūpintis savimi. Mankšta, miego higiena, kokybiškesnis maistas, atida sau, meditacija, raminančios muzikos klausymas, pasivaikščiojimas gamtoje, žalumoje, dėmesingas įsisąmoninimas – tarsi elementarūs dalykai, tačiau jų svarbu nepamiršti, kai dėmesys nukrypsta į širdies sopulius.

Antra, svarbu nustatyti ribas. Jei santykiai nutrūko ne jūsų noru, vadinasi, to pageidavo kitas žmogus ir jis yra apsisprendęs. Todėl vertėtų nutraukti bendravimą, jo neskatinti ir juo labiau nerašyti girtų žinučių vidury nakties. Nuo to kitą rytą jums tikrai nebus lengviau. Taip pat patariama mažiau sekti meilės objekto veiklą socialiniuose tinkluose.

Trečia, nors galbūt šiuo metu norisi būti vieniems ir gailėtis savęs, verčiau leiskite laiką, jei tik turite tokią galimybę, su draugais, šeimos nariais ar kolegomis. Galbūt atnaujinkite prigesusias senas draugystes. Tai padės atitraukti mintis ir kartu suprasite, kad yra žmonių, kuriems esate reikalingi, įdomūs ir svarbūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs