Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Nepatinku draugo seserims. Ką daryti?“ Santykių ekspertų komentaras

Santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai padeda skaitytojai narplioti jos ir draugo santykių dilemas.
Temos: 1 Santykiai

Atsakykite sau į šiuos klausimus: ko aš išsigandau, kai draugas pasakė, jog aš ir vaikai nevažiuosime kartu? Pyktis rodo paslėptą baimę, pavyzdžiui, baimę prarasti santykius, baimę būti atstumtai ir nemylimai, baimę būti nesvarbiai ir t. t. Jei būsite nuoširdi su savimi, pamatysite, kad pykstate dėl to, nes išsigandote, jog kažko galite netekti ar negauti.

Pagalvokite, ko, ir pamatysite savo situaciją kiek plačiau nei tik konkretūs draugo kelionių su seserimis atvejai. Atsakymai gali netgi neturėti nieko bendro su draugu ir santykiais. Galbūt savyje jaučiatės nepilnavertė, niekam neįdomi, bijote būti išnaudojama ir draugo poelgis tik parodė Jums Jūsų vidinius įsitikinimus.

Kitas klausimas – ko aš noriu? Pabūkite su susidariusia situacija bei savo emocijomis ir atsakykite sau, ko Jūs iš tikro norite. Pirmas atsakymas greičiausiai bus – kad draugas pasiimtų Jus kartu su seserimis, tačiau ar tai tikrai tikrasis noras? Ką gausite, jei jis pasiims Jus kartu? Ar tikrai važiuoti kartu su draugo seserimis tokia gera idėja, jei būti kartu su jomis yra nemalonu?

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria. Kaip išmokti nepriekaištauti vyrui?

Paieškokite giliau – galbūt jaučiatės neįvertinta, galbūt negaunate atlygio, kurio tikėjotės už savo pastangas, galbūt trūksta kažko, apie ką nebuvote pagalvojusi, pavyzdžiui, bendravimo, laiko praleisto tik dviese, artumo Jums suprantama forma. Ir vėl, atsakymai nebūtinai bus susiję su santykiais. Ne viską, kas Jumyse yra skaudu, gali užgydyti ir užpildyti draugas ar koks kitas vyras. Kai ką teks susitvarkyti pačiai.

Kaip tai padaryti trumpo atsakymo nėra. Jei pradėsite ieškoti, tikrai atrasite – informacijos bei krypčių, kaip tapti mažiau priklausomiems nuo kitų žmonių poelgių, atsiranda vis daugiau. Pastudijuokite ir santykių žinias, kad susidarytumėte kuo platesnį vaizdą, ko galite tikėtis iš poros ir ko tikėtis neverta.

Pagalvokite apie tai – šiuo metu teigiate savo draugui, jog judu tik draugaujate, taigi Jūs nesistengiate niekaip patarnauti jo namuose. Kartu ir jam suteikiate laisvę susitikti su seserimis bei gyventi taip, kaip jis nori. Kaip tuo metu Jūs matote santuoką ar „rimtus“ santykius? Vienas kito varžymą, prievartavimą ir tariamą tarnystę pykstant, jog nėra atlygio?

Kas bus, kai nuspręsite, jog vėl ne „tik draugaujate“, bet esate „rimtuose“ santykiuose? Vėl pulsite šokinėti jo namuose ir drausite jam leisti laiką su artimais žmonėmis be Jūsų? Tai panašu į kontrolę, priklausomybę ir vienas kito engimą, o ne artimesnius santykius.

Permąstykite, ką Jums reiškia santykiai ir ar tikrai modelis, kurį įsivaizduojate, yra pagrįstas meile ir rūpesčiu, ar yra kupinas kontrolės, savęs alinimo bei reikalavimų. Galbūt jaučiatės prastai dar ir dėl to, kad susipainiojote, kokie santykiai turi galimybę būti laimingais, o kokie yra pasmerkti žlugti ar nuvilti.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?