Palmos 7-osios pirmosios instancijos teismo nuosprendyje teigiama, kad 2018 m. kovą iš Palmos kilusiai porai, kuri buvo nusprendusi, kad jie nebenori turėti daugiau palikuonių, gimė antras vaikas – dukra.
Vyras po konsultacijos su Palmos gydytoju, taikant vietinę nejautrą, buvo atlikęs vazektomiją. Už ją sumokėjo 400 eurų.
Gydytojas informavo, kad po trijų mėnesių turi būti atlikta kontrolinė seminograma, patvirtinanti spermatozoidų nebuvimą – vyras taip ir padarė.
Tada gydytojas telefonu pasakė paciento žmonai, kad jis neturi spermatozoidų, ir, pasak jo žodžiais, davė „žalią šviesą“ „mylėtis nenaudojant kontracepcijos metodų“.
2019 metų lapkritį ieškovo žmona patyrė pykinimo epizodus, panašius į tuos, kuriuos patyrė ankstesnių nėštumų metu. Kadangi jie niekur nedingo, moteris pasidarė nėštumo testą, kuris buvo teigiamas.
Teismo nutartyje teigiama, kad šis epizodas padarė įtakos šeimai – atšaldė santykius, sukėlė pykčių, mat abu sutuoktiniai buvo tikri – vyras nevaisingas.
Vyras 2019 metų gruodį nuvyko į kliniką Palmoje, kuri patvirtino, kad jo spermos mėginys yra visiškai normalus. Po mėnesio vyras, ginamas advokatės Joan Carles Ferrer Salvà, kreipėsi į gydytoją, kuris atliko vazektomiją. Gydytojas atsiprašė ir pasakė: „Štai kam skirtas draudimas“, – pridūrė, kad gali operuoti dar kartą „nemokamai“, ko vyras atsisakė.
Skaičiuojama, kad vaiko išlaikymo išlaidos, skaičiuojamos iki vaiko pilnametystės, svyruoja nuo 110 000 iki 200 000 eurų. Teismo sprendimu, iš gydytojo bei draudimo bendrovės vyrui priteista 137 628,46 euro kompensacija už nepavykusią vazektomiją.