Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nesėkmingai klostosi nauji santykiai? Būdai juos nutraukti, kol netapo blogiau

Neseniai susipažinote su vyru ir aiškiai žinote, kad nesiruošiate gaišti laiko, susitikinėdama su asmeniu, kuris jums ir netinka, ir nereikalingas. Kaip su juo išsiskirti, kad paskui nekamuotų gėdos jausmas? Be to, nesinori ir to žmogaus skaudinti…
Pora
Pora / Vida Press nuotr.

Nutraukimo būdas, beje, priklauso ir nuo pažinties būdo bei stažo: juk visai kitaip pasakysite „sudie“ žmogui, su kuriuo tik mėnesį susirašinėjate, ir visai kitaip elgsitės, jeigu jau pusmetį ar kelerius metus su tuo vyru bendraujate, vaikštote į pasimatymus.

Net jei tas asmuo jums nebuvo itin artimas, nereiškia, jog turėtumėte nutraukti santykius kažkaip egoistiškai, neatsižvelgdama į jo jausmus, rašo goodhouse.ru. Juk nė vienam nemalonu būti paliktam ir nuolat saves klausti: dėl ko, ką tokio padariau ar ko nepadariau, kad su manimi šitaip pasielgė?

Todėl čia praverstų auksinė taisyklė: elkitės su žmogumi taip, kaip norėtumėte, kad jis su jumis elgtųsi, t. y. išsiskirkite taip, kaip jūs norėtumėte, kad su jumis atsisveikintų kitas asmuo, nusprendęs, jog jums nelemta būti drauge.

Kad teisingai pasirinktumėte atsisveikinimo būdą, psichologai siūlo sau surengti paprastą testą. Įsivaizduokite, jog mėnesiui po išsiskyrimo jūs tą asmenį išvystate draugų vakarėlyje. Ką jaučiate? Jei jausite gėdą, kad negražiai su juo pasielgėte (tarkim, metėte nieko nepaaiškinusi ar labai jį įžeidėte) – vadinasi, reikėtų surasti žmogiškesnį būdą išsiskirti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė E.Šekštelienė. Kaip atpažinti pyktį ir išreikšti jį tinkamu būdu

Štai keli būdai:

Jūs kurį laiką susirašinėjote, tačiau nusprendėte realybėje nesusitikti. Su juo nekeliavote, nesuvalgėte pūdo druskos, nieko nežadėjote ir nekvėpavote tuo pačiu oru, taigi – jūs nieko jam neskolinga, nieko neprivalote. Tačiau įvardinti, įžodinti, kodėl nusprendėte su susirašinėjimo draugu nepasimatyti, neperkelti santykių į kitą lygmenį, visgi reikėtų, būtų mandagu ir kultūringa.

Pavyzdys: „Buvo miela su tavimi bendrauti, bet intymesniam, artimesnima ryšiui man reikia kažko daugiau. O su tavimi bendraudama aš to nejaučiu. Manau, geriausia suteikti sau ir tau galimybę surasti tinkamą žmogų. Palinkėkime vienas kitam sėkmės.“

Palikti žinią – gerai, nes žmogus bent jau nespėlios ir nesikankins, kodėl staiga nutraukėte bendravimą.

Jums pakako pirmojo pasimatymo – jokio pažinties tęsinio nebenorite. Jei apie savo sprendimą išsiskirti nepakaks drąsos pasakyti pasimatymo pabaigoje, tai irgi galėtumėte parašyti. Tačiau nesudėtinga juk suaugusiems žmonėms ir pasikalbėti, paprastai ir aiškiai: „Tu puikus žmogus, tačiau aš ne tokį jausmą įsivaizduoju, nejaučiu, kad tarp mūsų tvyrotų chemija ir lakstytų kibirštėlės.“ Tik nesakykite: „Aš tau netinkama pora, tu vertas geresnio žmogaus, aš tau netinku.“ Nespręskite už jį, kas jam tinka, kas ne, kalbėkite tik už save.

Aišku, būna žmonių, kuriems norisi suteikti antra galimybę, tačiau nenuvertinkite ir savo intuicijos. Jei pajutote, kad tai „ne jūsų žmogus“, tai gal išties neverta stangintis?

Jūs susitikinėjate kelis mėnesius, tačiau nieko gero jums nesiklosto. Geriausias pasichologų siūlymas – taip vadinamasis blogos naujienos tarp dviejų gerų suvožtinis. Tarkim, galite sakyti: „Mes su tavim praleidome daug gražaus laiko, tačiau ateities kartu su tavim, deja, neįsivaizduoju. Aš labai tikiu, kad sutiksi puikią moterį. Juk tu toks nuostabus vyras.“

Jei susipažinote su vyru pažinčių portale, susitikinėjote, tačiau jus sudomino kitas kanditatas, neslėpkite: „Tu man patinki, tačiau jaučiu, jog kažkas rimto užsimezgė ir vystosi su kitu vyru. Noriu pamėginti kurti santykius su juo, atleisk.“

Kaip reaguotų vyras? Psichologai tvirtina, jog daugumą jų priimtų tokį moters paaiškinimą normaliai, gerbdami jos pasirinkimą ir ypač tai, kad buvo sąžininga. Gal netgi sugebėtų pajuokauti: „Žinai, jei nieko tau su juo neišeis, lauksiu žinutės.“

Jei norite išlikti draugais. Tarkime, jūs to žmogaus neįsivaizduojate kaip savo mylimojo, tačiau jums patinka su juo bendrauti bei leisti laiką. Todėl numanomi žodžiai būtų tokie: „Aš tave per daug gerbiu, kad slapukaučiau, Noriu būti atvira: man sudėtinga mus įsivaizduoti kaip romantišką porelę, tačiau man miela tavo draugija, patinka kalbėtis. Išlikime draugais?“

Būkite pasirengusi ir tam, kad jis nesutiks. Jei vyras jūs įsimylėjęs, jis nenorės tik draugystės – kam kankintis šalia moters, kurios net negali apkabinti?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?