Įprastai ašaras siejame su liūdesiu ar fiziniu skausmu, tačiau iš tiesų ašaros gali parodyti, kad mūsų kūnas tiesiog patyrė per daug emocijų – tai gali būti ir džiaugsmas, malonumas, womenshealthmag.com teigia seksologė Laura McGuire.
Portalas toliau aptaria tuos atvejus, kai jūs apsiverkiate sekso metu ir nežinote to priežasties.
Hormoniniai pokyčiai
Galbūt jums PMS, menstruacijos, o gal taikomas gydymas vaisingumui skatinti ar neseniai pradėjote gerti kontraceptines piliules – jūsų kūne vyksta hormoniniai pokyčiai, kurie gali paskatinti emocinį atsaką, tokį kaip ašaros.
Tad jei norite tęsti sueitį, vertėtų taip ir paaiškinti partneriui, kad verkiate ne dėl to, jog jums nepatinka ar skauda, o dėl to, kad labai patinka; arba tiesiog įvardyti, kad dėl XX priežasčių jūsų hormonai krečia aibes, tačiau viskas dėl to gerai.
Jūs vartojote alkoholio
Tuo atveju, jei jūsų gyvenime ir taip visko vyksta, alkoholis gali atpalaiduoti ne tik jūsų kūną, bet ir emocijas. Ir tai, kas buvo laikyta giliai širdyje, gali prasiveržti nelabai tam palankiu metu ir būdu.
Pabirusios ašaros gali nebūti susijusios su seksu ar šiuo partneriu – galbūt sekso ir alkoholio kombinacija į paviršių iškėlė jūsų nerimą ar kokią nors seną traumą.
Jūs atsipalaidavote
Seksas pasižymi atpalaiduojančiu poveikiu, kuris trunka nuo kelių sekundžių iki kelių minučių, o tai gali išlaisvinti visas emocijas ir iškelti jas į paviršių. Taigi galite apsiverkti netgi nuo atsipalaidavimo.
Kartais būtent tokio emocijų išlaisvinimo jūsų kūnui ir reikia.
Jaučiate stiprų ryšį su partneriu
Seksas gali būti tiesiog malonumas; tačiau tai gali būti ir gilaus ryšio su partneriu pajautimas. Tad kartais kūnas tą ryšį išreiškia kaip tam tikrą emocijų komunikaciją.
Kaip rašoma womenshealthmag.com, seksas išskiria hormoną oksitociną, kuris atsakingas už empatiją, pasitikėjimą ir ryšio kūrimą. Tad sekso metu galite pasijusti pakankamai saugiai, kad emocijos iškiltų į paviršių.
Jūs jaučiatės laiminga
Verkti galima ir patiriant laimę, džiaugsmą, tad taip nutikti gali ir lytinio akto metu. Patiriant stiprų malonumą, išsiskiria hormonai oksitocinas ir dopaminas, kurie gali paskatinti džiaugsmo ašaras. Ir čia nieko bloga – svarbu tai švelniai paaiškinti partneriui.
Jaučiate gėdą arba kaltę
Ašaros sekso metu gali rodyti ir nemalonias emocijas, tokias kaip kaltę, gėdą ir pan. Tarkime, yra moterų, kurios jaučiasi neturinčios teisės jaustis laimingos, jei jų artimiesiems kažkas nesiseka, dėl ko sekso metu gali dėl to ir apsiverkti.
Be to, tai gali priklausyti ir nuo aplinkos kadaise moteriai suformuoto požiūrio į seksą – tokiu atveju vertėtų atrasti to šaknis, kuomet ir kodėl toks požiūris susiformavo, esą seksas yra gėdingas. Juk veikiausiai tai ne jūsų balsas, o kažkieno kito primesta nuomonė?..