06 29

Psichologė atskleidė, kodėl kartais elgiamės kaip karvės ir kodėl tai labai kenksminga

Dažnam pažįstama būsena, kai galvoje sukasi ir sukasi seniai išgyventa nemaloni situacija, kai vis galvojame, ką galėjome atsakyti, kaip pakreipti įvykių eigą, kokius gudrius ar net pritrenkiančius atsakymus galėjome pateikti savo oponentui... Šis reiškinys turi pavadinimą – ruminavimas, o kartais jis dar vadinamas minčių atrajojimu – tai vaizdingas būdas apibūdinti tą nesustabdomą galvojimą.
Karvė
Karvė / Shutterstock nuotr.

Kai karvė gromuliuoja, nes atryja jau apvirškintą maistą ir vėl jį kramto, tai yra normalu ir reikalinga. Minčių „gromuliavimas“ atrodo labai panašiai – mes „atryjame“ senus prisiminimus, mintis ir mėginame jas dar kartą „sukramtyti“. Bet mums tai nėra labai reikalinga ar naudinga, o net atvirkščiai – žalinga.

Ką pasakoja žmonės, varginami ruminavimo? „Mane išvargino minčių perteklius galvoje. Nėra nė minutės, kad kažko negalvočiau, nenagrinėčiau, nepergyvenčiau. Vis iš naujo ir iš naujo galvoju, ką galėjau pasakyti kolegei, nemandagiai pakomentavusiai mano išvaizdą. Vis analizuoju, kaip galėjo būti, jei nebūčiau apsiverkusi, kai ginčijausi su drauge.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis