Kaip rašo „Forbes“, tam, kad išsiaiškintumėte, ar jūsų santykiams lemta tęstis, jums tereikia atsakyti į tris paprastus klausimus. Žemiau juos ir pateikiame.
1. Jei jūs ir jūsų partneris nebūtumėte pora, ar galėtumėte save įsivaizduoti kaip gerus draugus?
Kai kuriems gali būti gana sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų jų santykiai, jei jie nebūtų virtę kažkuo romantišku. Tačiau žmonės, turintys tikrai sveikus santykius, į šį klausimą dažnai atsako užtikrintu „taip“. Kadangi, kaip paaiškina Socialinių ir asmeninių santykių žurnalo tyrimas, „romantiški santykiai iš esmės yra draugystė“.
Konkrečiai, tyrėjai pažymi, kad partneriai, kurie poroje labai vertina draugystės aspektą, yra labiau linkę parodyti didesnį seksualinį pasitenkinimą, įsipareigojimą ir meilę.
Tikėtina, kad šios poros supranta, kad romantiški santykiai, panašiai kaip draugystė, turėtų būti sąmoningas pasirinkimas, kurį partneriai priima kiekvieną dieną. Draugystėje renkamės išlaikyti artumą su tais, kurie daro mus laimingus ir prasmingai prisideda prie mūsų gyvenimo. Natūralu, kad tas pats turėtų būti taikoma ir romantiškiems santykiams.
2. Ar jums patinka tai, koks esate, kai esate šalia savo partnerio?
Poroms gali tapti įprasta matyti save kaip vienetą – neatskiriamą duetą. Tačiau individualumas yra toks pat svarbus. Reikšminga atsižvelgti į tai, koks žmogus esate, kai esate šalia savo partnerio, palyginti savo būseną ir elgesį su tuo, koks būnate vienas ar su kitais žmonėmis. Sveikuose santykiuose abu partneriai žino ir myli šią savo versiją.
Nesuderinami partneriai sunkesnėmis dienomis gali nuolat jausti pasipiktinimą, kovingumą ar tiesiog susierzinimą vienas kito akivaizdoje. Kita vertus, sveiki partneriai gali pasiguosti žinodami, kad ir kokia baisi buvo diena, jie grįš namo pas žmogų, kuris juos mylės ir pakylės – nesvarbu, kokios buvo padarytos klaidos. Tokie partneriai besąlygiškai palaiko, myli ir brangina vienas kitą. Laikui bėgant, ši nuolatinė meilė leidžia jiems išaugti į labiau patenkintas, motyvuotas ir laimingesnes savo versijas.
3. Jei jūsų partneris niekada nepasikeistų, ar vis tiek norėtumėte būti su juo?
Savaime suprantama, kad partneriai, kurie desperatiškai trokšta pakeisti vienas kitą – nesvarbu, ar tai būtų jų įpročiai, asmeninės pažiūros ar charakteris – vargiai jausis patenkinti santykiuose. Niekas neturėtų jausti spaudimo palaikyti santykius su žmogumi, kuris diena iš dienos demonstruoja nemalonų elgesį, neatsižvelgdamas į kito jausmus.
Tačiau sveikuose santykiuose partneriai pripažįsta vienas kito trūkumus (nė vienas iš jų nėra smerkiamas), neleisdami tam užtemdyti jų požiūrio į santykius apskritai.
Tvirta partnerystė nereiškia blogų įpročių ar silpnumo ignoravimo. Jūs tiesiog pripažįstate, kad tai nėra pačios svarbiausios savybės. Geromis ir blogomis dienomis jūs visiškai priimate savo partnerį, nepaisant jų trūkumų. Net jei jie niekada nepasikeistų, jūs ir toliau jiems atsiduotumėte.