03 24

Psichoterapeutė įvardijo didžiausias mąstymo klaidas: nenorite sužlugdyti gyvenimo – keiskite

Nuo pat mažens esame įpratę savo mintis priimti kaip teisingas. Jeigu atėjo į galvą mintis, kad „jai nepatiks mano noras vienam išvažiuoti su draugais kelioms dienoms“, ją priimame kaip neginčijamą tiesą ir bandome toliau gyventi su šia „tiesa“, jausdami nerimą ar kitus nemalonius jausmus, kurdami strategijas, kaip išvengti nepasitenkinimo, ar net meluodami, kad tik išvengti tų galimų nemalonių pasekmių, kurios, manome, tikrai bus. Tačiau retai kada savęs paklausiame, ar tai yra tiesa? Ar tikrai tikrai jai mano mintis bus nepriimtina? Ar gali būti, kad man taip tik atrodo?
Stresas
Stresas / Shutterstock nuotr.

Kiekvieną dieną stengiamės suprasti save, artimiausią mus supančią aplinką, pasaulį ir jame vykstančius įvykius. Kilus tam tikroms mintims, sureaguojame jausdami emocijas, kartais – net kūne jausdami įvairius pojūčius ir pradedame vienaip ar kitaip elgtis.

Mums ateinančios į galvą supančio pasaulio įvykių interpretacijos gali būti tikslios ir atitikti realybę, tačiau neretai atsitinka taip, kuomet besistengdamos priimti greičiausią galimą sprendimą, smegenys panaudoja lengviausią, greičiausią, jau pažįstamą sprendimo modelį, pasinaudodamos savo „fonduose“ turimu variantu, taip vadinamu kognityviniu iškraipymu arba mąstymo klaida.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis