„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sąmoningumo festivalis „Masters of Calm“ šiemet suburs keliautojus po savo vidinį kosmosą

„Tikriausiai nėra tinkamesnės vietos pažinti savo vidų, nei būnant šalia kitų žmonių, kurie mums padeda pamatyti jautriausias savo vietas. Būdami vieni jų niekaip neatrastume, nepamatytume“, – savo patirtimi dalijasi sąmoningumo festivalio „Masters of Calm“ siela ir vadovė Brigita Rupšienė, rašoma renginio pranešime žiniasklaidai.
„Masters of calm“ festivalis
„Masters of calm“ festivalis / Astos Zavackienės nuotr.

Auksinėje girioje rugpjūčio 10–18 dienomis vykstantis tryliktasis „Masters of Calm“ festivalis šiais metais festivalio rengėjus, geradarius, pasaulinio garso lektorius, mokytojus, trenerius, muzikos atlikėjus ir turiningų atostogų gamtoje ieškančius poilsiautojus ragina leistis į unikalią kelionę po savo vidinį kosmosą.

Festivalio organizatoriai įsitikinę, kad kartu išgyventos transformuojančios patirtys stiprina draugystę. Greičiausiai tai paaiškina neįprastai didelį šiais metais festivalio savanorių skaičių. Jų „Masters of Calm“ festivalyje susibūrė daugiau nei 300. Jau keletą mėnesių Auksinėje girioje šalia Dubingių jie ruošia vietą festivalio lankytojams.

Per devynias dienas devyniose skirtingose erdvėse savo žiniomis ir patirtimi dalysis beveik 100 sąmoningumo ugdymo ir asmeninio augimo meistrų iš įvairių šalių! Vyks 60 paskaitų ir praktinių veiklų, 19 skirtingų ryto praktikų – jogos, mankštos, meditacijos.

Festivalio naujiena – „Ilgaamžiškumo erdvė“

„Masters of Calm“ lankytojai per daug metų jau patyrė, kad festivalio erdvė visada buvo ir yra vieta, kur galima atrasti stiprius mokytojus, nerti ir gilintis į įvairias temas. Daug dėmesio šiais metais skiriama šeimos ir porų santykiams, psichologinio perdegimo prevencijai, sėkmingo verslo psichologijai, meditacijoms.

Didžioji šių metų festivalio naujiena – ilgaamžiškumui skirta erdvė „Kūnas. Protas. Siela“. Šioje erdvėje bus galima daugiau sužinoti apie kūno, proto ir sielos balansą, – žymūs Lietuvos mokslininkai, treneriai, patyriminių seminarų vedliai skaitys paskaitas, ves diskusijas ir mokymus.

Ilgaamžiškumo erdvę pirmąją festivalio dieną atidarys dvasinių kelionių, patyriminių seminarų ir transmisijų vedlė, gyvosios knygos „Laumžirgio užrašai“ autorė Ala Tamulienė.

Visą savaitę paskaitas apie kūno, proto ir sielos vienovę skaitys ir mokymus ves sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė, dietologė Laura Bojarskaitė, sveikos gyvensenos specialistė Viktorija Macijauskienė, sąmoningos mitybos ekspertė Jurgita Bažanovienė, emocijų paleidimo meistras Rytis Lukoševičius.

Astos Zavackienės nuotr./„Masters of calm“ festivalis
Astos Zavackienės nuotr./„Masters of calm“ festivalis

Proto lavinimo meditacijas Ilgaamžiškumo erdvėje ves jogos mokymo platformos „Yogalap“ įkūrėjas Michaelis Bijkeris. Proto lavinimą, meditaciją ir jogą jis praktikuoja nuo 14 metų, kai siekė atsigauti po sunkios avarijos. Šios praktikos jam padėjo išgyti nuo patirtų traumų, o Michaelis nuo tada savo gyvenimą atidavė mokydamas kitus. Jo metodai ne tik sveikatina ir gydo, bet ir padeda sutelkti dėmesį, išsiaiškinti, kas iš tiesų esame ir koks yra tikrasis mūsų pašaukimas.

Lektoriai iš užsienio

„Masters of Calm“ akcentas šiais metais – kelionė į vidinį kosmosą. Jo pradžia, kaip teigia festivalio rengėjai, nerūpestinga, smalsi, kaukių nedėvinti vaikystė. Todėl ir festivalio įvaizdis, ir dekoracijos, ir programa sudėliotos taip, kad primintų vaikystės laikus.

„Sielos giria. Miško maudynės“, „Apkabink savo vidinį vaiką“, „Kelionė po save nuo Platono iki šių laikų“, „Gera pradžia niekada nesibaigia: intelektinis vaiko ugdymas žaliems“, „Kaip susigrąžinti savo svajonėms sparnus“, „Proto ir minčių svarba“, „Menas sujungti sėkmę ir pilnatvę“, „Drąsa keistis per akistatą su baime ir skausmu“, „Dialogo menas: kaip užmegzti ryšį ir susikalbėti su bet kokiu žmogumi“, „Kaip ištrūkti iš suspausto proto nelaisvės“, „Siekiai ir tikslai. Kaip ištirpdyti vidinius prieštaravimus“, „Žaidimai organizacijoje yra rimta“ ir daugybė kitų.

Tarp festivalio lektorių – didžiulis būrys žinomų užsienio mokytojų, kurių žinios bus naudingos ir kūnui, ir sielai. Kanadoje gimusi profesionali šokio menininkė Elke Schroeder ir Suomijos gimnastikos rinktinės narys, menininkas, rašytojas Mikko Rinnevuori, susibūrę į grupę „Fighting Monkey“, surengs keturių valandų trukmės intensyvaus judesio pamokas. Terapinę judesio praktiką pristatys ir kanadietis psichopedagogas Cristiano Martinsas.

Astos Zavackienės nuotr./„Masters of calm“ festivalis
Astos Zavackienės nuotr./„Masters of calm“ festivalis

Verslininkas Jatinas Modi dalysis savo išskirtiniu seminaru „The Inner Game©: Menas apjungti sėkmę ir pilnatvę“, kuris gimė iš 17 metų patirčių verslo pasaulyje. Seminaras sujungia Rytų išmintį su Vakarų pragmatizmu.

Jau keletą metų iš eilės festivalyje dalyvauja antreprenerė, viena iš pirmųjų šalčio metodo pradininko Wimo Hofo mokinių Fabiana Mazzacani. Šiais metais lektorė festivalio dalyvius mokys brėžti ribas.

Psichoterapijos žiniomis dalysis Procesų psichologijos instituto lektorius, filosofas Zbyszekas Milunskis, statistiko išsilavinimą turintis, tris dešimtmečius dvasingumo keliu žengiantis Patricio Moralo, Bettina Specht, Zarey ir daugybė kitų.

Vaikų pieva, koncertai ir kinas po atviru dangumi

„Šiame festivalyje norėtume priminti, kad esame ne tik stovykla, ne tik paskaitos, bet ir linksmybės, – sako festivalio vadovė B. Rupšienė. – Susitiksime ne tik išmokti naujų dalykų, bet ir labai gerai pasilinksminti. šiais metais į vakarinę – kultūrinę programą prisijungė daug talentingų atlikėjų, cirko artistų, muzikantų, šokėjų.

Festivalio programoje numatyti dainininkės Gabrielės Vilkickytės, Jurgos Šeduikytės, grupių „Girių dvasios“, „Kamanių šilelis“, „Afrodelic“ su Viktoru Diawara ir daug kitų, festivalio vakarus džiuginančių vardų ir garsų.

Pirmą kartą šiais metais festivalio organizatoriai dalyviams, svečiams ir atostogautojams parengė kino po atviru dangumi programą. „Eiti į akustinį koncertą, dalyvauti programoje prie laužo, mėgautis kakavos ceremonijomis, iki išnaktų šokti kosminiuose vakarėliuose ar ramiai pabūti palapinių miestelyje su šeima“, – tokie yra mūsų festivalio vakaro pasirinkimai pasakoja B. Rupšienė.

Tradiciškai festivalyje įsikurs ir Vaikų pieva. Tai aptverta, saugi teritorija, kurioje, kai tėvams vyksta paskaitos, vaikus prižiūri geradariai savanoriai. Vaikams parengta daugybė užsiėmimų, dirbtuvių ir žaidimų. Nors skirta 3–12 metų vaikams, erdvė atvira visiems. Kaip ir didžiulis batutų parkas, tinkantis ir vaikams, ir suaugusiesiems.
„Masters of Calm“ festivalis Asvejos regioniniame parke – rugpjūčio 10–18 dienomis. Visą programą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų