Tiesiog būna tokių situacijų, kada seksas rūpi mažiausiai ir apie tai galite pasikalbėti su savo antrąja puse. Štai kokiomis paslaptimis dalinasi sekso terapeutė Laurie Watson.
Jūsų santykiai tik prasideda
Tarkime, jaunavedžių reputacija tokia, jog jie neva mylisi nuo ryto iki vakaro, nepaleisdami vienas kito iš glėbio. Tačiau seksologė tikina, kad tai nėra tiesa: „Vienas trečdalis porų per pirmus dvejus santykių metus į seksą kreipia ne tiek daug dėmesio, pavyzdžiui, kai kurie tuo užsiima tik kelis kartus per mėnesį. Taip yra dėl to, kad naujoms poroms sudėtinga savo poreikius suderinti vienas su kitu.“ Iš dalies ji mano, kad aistros ir potraukio stoka yra puikus būdas sukurti erdvę tarp partnerių ir nepasirodyti egoistiškais.
Taip pat skaitykite: 10 klausimų, kuriuos derėtų užduoti savo antrajai pusei iki vestuvių
Turite prisiimti atsakomybę, vykdyti savo pareigas
Kalba eina ne apie kokį nors projektą darbe. Štai kokia patirtimi dalinasi Susan, kurios santuoka trunka jau 17 metų: „Kai mano tėtis susirgo, aš tapau pagrindine jo slaugytoja. Rūpindamasi jo fiziniais ir emociniais poreikiais, aš mažiausiai galvojau apie seksą.
Buvau paprasčiausiai išsekusi. Praėjo beveik metai, kol vėl pradėjau geisti savo vyro ir atradau jausmingumą iš naujo.“
Koks galėtų būti tokios situacijos sprendimas? Psichologijos profesorė Susan K. Whitbourne sako, kad reikia būtinai kalbėtis: „Santykių bėdos prasideda ne todėl, kad seksas baigiasi, o todėl, kad žmonės liaujasi kalbėtis. Arba bendrauja pačiu destruktyviausiu būdu.“
Vienas iš jūsų serga
Kai kokia nors liga užpuola mylimą žmogų, visiškai normalu, kad seksas nukeliauja kone į paskutinę vietą, o kartais tampa neįmanomas. „Kai mano vyras gydėsi nuo vėžio, mūsų tarpusavio jausmai tik dar labiau sustiprėjo, tačiau intymus gyvenimas rūpėjo mažiausiai, – prisimena Joanne, ištekėjusi 22-ejus metus. – Mano vyras nesijautė gerai, o aš buvau susirūpinusi tik tuo, kaip galėčiau jam padėti, ir negalvojau apie seksą“.
Whitbourne pataria intymumo ieškoti kitais būdais, kitų galimybių pasijusti artimesniems vienas su kitu.
Esate pervargę
Siaubingai daug dirbate, nespėjate rūpintis šeima, jums trūksta miego. Natūralu, kad seksas iš radaro dingsta. Bėda kyla tada, kai esate nepatenkinti ir kitomis santuokos „dalimis“. Psichologijos profesorė komentuoja, kad jeigu vis dar džiaugiatės būdami su savo partneriu kartu, turite apie ką pasikalbėti, sprendžiate problemas konstruktyviai ir jaučiatės patenkinti santykiais, tuomet tai ženklas, kad jūsų ryšys yra „sveikas“.
Taip pat skaitykite: Eidminas Zaksas: 9 žingsniai, kaip tapti vyru, kuris atkreiptų moters dėmesį
Turite psichologinių problemų
„Pastaruosius mėnesius buvau paskendusi depresijos debesyse. Net vaistai ir terapija nepajėgė nuvaikyti šešėlio, kuris krito ir ant seksualinio gyvenimo. Nesijaučiau seksuali. Džiaugiausi, kad mano vyras buvo labai supratingas ir laukė, kol debesys išsisklaidys“, – pasakoja Jo.
Susan K. Whitbourne pataria net juodžiausiais periodais išlaikyti ryšį vienas su kitu: „Įsitikinkite, kad sekso trūkumas nereiškia intymumo trūkumo. Jūs ir toliau galite išlikti fiziškai artimi – vienas kitą liesti, myluoti, bučiuoti ir taip išlaikyti stiprius santykius, kas, beje, naudinga ir psichinei sveikatai.“
Seksualinės disfunkcijos bėdos
Kai taip nutinka, svarbiausia nepanikuoti. Sekso terapeutė Lauren Cambpell sako, kad reikia išsiaiškinti, ko porai labiausiai trūksta: „Laikinai atsisakius lytinių santykių, situacija gali pasisukti tinkama kryptimi. Bandymas susitelkti į intymius prisilietimus sukuria ir emocinį artumą, tad taip prasideda kelias į seksualinį sveikimą“.
Jūsų tvarkaraščiai nesutampa
Įsitikinkite, kad sekso trūkumas nereiškia intymumo trūkumo.
Kartais kai vienas eina miegoti, kitas keliasi į darbą. Jeigu tai nėra nuolatinė kasdienybė, o tik laikinas etapas, nerimauti tikrai nereikia. Tačiau pamaininis darbas, pasak specialistų, net ir dirbamas nuolatos, nėra baubas, kurio reikia bijoti.
„Tyrimai atskleidžia, kad poros net ir tada geba išlikti emociškai artimos. Nereikia galvoti, kad kažkas blogai su jumis ar jūsų partneriu“, – tikina Susan K. Withbourne.
Jūs abu nusprendžiate atsisakyti sekso
Paprasta, jeigu jūs nusiteikę viena kryptimi ir sutariate, jog gyvensite be sekso. Tai nėra bausmė. Tačiau jeigu jūs nenorite intymumo, o vyras nenori pamiršti seksualinio gyvenimo, turite sugalvoti, kaip išspręsti tokią situaciją. „Reikia susitarti, kas bus priimtina, o kas ne. Tik taip galite tikėtis, kad santuoka neiširs, o klestės“, – sako Laurie Watson.