Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Santykių ekspertai pataria. Kaip išmokti nepriekaištauti vyrui?

Priekaištavimas yra viena iš sunkiausiai pašalinamų bendravimo „ydų“. Užplūdus emocijoms ar tiesiog pastebėjus ką nors, kas nepatinka, greičiau ir lengviau yra pasakyti priekaištą, negu rasti kitą būdą, kaip perteikti informaciją apie tai, kas sukėlė nepasitenkinimą.

Mokydamasi nesakyti priekaištų,  taip pat stebėkite, kur sakote „tu visada...“ ir „tu niekada...“, bei pašalinkite tai iš savo kalbos. Bet kokie apibendrinimai yra ne tik netiesa, bet žeidžia vyrą ir yra skirti tam, kad žodžiais padidintumėte jo „nusikaltimą“.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr./Pora

Taip pat skaitykite: 20 dalykų, kurie gali išgelbėti jūsų santuoką

Priekaištus keiskite į pageidavimus „aš norėčiau“, „prašau, pagelbėk, prašau“, „ar galėtum“ ir t. t. Stebėkite, kokį norą slepia priekaištas, ir išsakykite norą, o ne priekaištą. Galima išsakyti ir pastabas, tačiau tai padaryti reikia kiek įmanoma taktiškiau, aiškiai pasakant vyrui, kad nenorite jam aiškinti, ką ir kaip jis turi daryti, tačiau pastebėjote, kad jis, pavyzdžiui, elgiasi kaip žadėjo nesielgti, pasakė ar padarė kažką, kas jums pasirodė nepriimtina ir t. t.

Vyras jaučiasi nuolat puolamas ir randa savų būdų, kaip apsisaugoti, o tais būdais po ilgesnio laiko gali tapti darbas, draugai ar kita moteris.  

Kartais vietoje priekaišto gali tekti pradėti atskirą pokalbį apie problemas santykiuose ar buityje. Priekaištauti paprasta, greita ir galima išreikšti kylančias emocijas, o kelti problemas ir jas spręsti, atvirkščiai, užtrunka, yra nemalonu ir neaišku, kuo ir kada visa tai baigsis. Tačiau atidėliojamos problemos kaupiasi, didėja ir gesina šiltus tarpusavio jausmus, o priekaištai tik pablogina situaciją nieko neišspręsdami.


Priekaištai gali kilti dėl to, kad pasirinkote ne tokį vyrą, koks yra čia ir dabar, tačiau tokį, kokiu norėtumėte, kad jis būtų. Kadangi jis tokiu nėra, kyla nepasitenkinimas ir priekaištai. Tekėjote už vieno, įsivaizduojamo, vyro, o gavote kažką visai kito. Nenuostabu, kad jaučiatės išduota bei nepatenkinta. Jei norite mokytis nepriekaištauti, įsitikinkite, kad esate su vyru, kuris jus visapusiškai tenkina su visais savo pliusais bei minusais ir kad renkatės jį tokį, koks jis yra dabar.

Priekaištas yra puolimas, kuris sulaukia atitinkamos vyro reakcijos. Moteris tikisi, kad priekaištaudama paskatins vyrą keisti savo elgesį, bet sulaukia priešingų rezultatų. Galutiniame rezultate priekaištai gesina meilę ir pastato sieną tarp partnerių. Vyras jaučiasi nuolat puolamas ir randa savų būdų, kaip apsisaugoti, o tais būdais po ilgesnio laiko gali tapti darbas, draugai ar kita moteris. 

Išmokti nepriekaištauti gali būti ilgas, kantrybės ir atkaklumo reikalaujantis darbas, tačiau tai vienintelis būdas apsaugoti santykius nuo nereikalingų konfliktų ir mokytis kalbėtis apie problemas poroje. 


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas