Ironiška, tačiau daug darbuose užsisukusių moterų neskuba to daryti ir toliau sukiojasi po kambarius ieškodama veiklos. Pervargimas didėja, kartu didėja irzlumas, kaupiasi sunkios emocijos.
3. Baiminatės, kad jei nieko nedarysite, visas gyvenimas pradės griūti. Ir ne tik jūsų, bet ir šeimos bei artimųjų. Daug moterų jaučiasi tarsi mitiniai vėžliai, ant kurių šarvų laikosi pasaulis.
Joms atrodo, kad jei jos prisipils karštą vonią su aromatiniais aliejais ir pusvalandį pasimėgaus teikiamu malonumu, pasaulis, vaizdžiai tariant, liausis suktis. Šitą įsitikinimą nėra taip paprasta „išmesti“ iš galvos, tam pirmiausia reikia pradėti žengti drąsius žingsnius ir stebėti, kaip yra iš tikrųjų.
Pabandykite vis daugiau darbų bei rūpesčių nusiimti nuo savo pečių ir matysite, ar tikrai esate tas mitinis vėžlys. Daugeliu atveju, jei jūsų priežiūroje nėra neįgalaus žmogaus, tiek šeima, tiek artimieji ras būdų, kaip pasirūpinti patys savimi be jūsų pagalbos.
Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria. Ar įmanomi santykiai, jei vienas poroje nori vaikų, o kitas – ne?
Kai kurias atvejais jie gali būti nepatenkinti, jei daug darbų darėte už juos, tačiau tikrai pajėgūs juos atlikti patys, tad pakentėkite ir tuo metu pasirūpinkite savo pačios gerove.
4. Įsivaizduojate, kad jei darysite mažiau, jus mažiau ir mylės. Tai yra paslėpta moteriško egoizmo forma, pasireškianti kaip noras visiems tarnauti. Iš tikrųjų tai noras užsitarnauti meilę, dėmesį ir rūpestį tariamai nesavanaudišku tarnavimu.
Jei esate aktyvi ir norite kuo nors užsiimti, užsiimkite tuo, kas jums malonu, ir padėkite į šalį visus darbus, kurie nėra būtini išgyvenimui.
Visiems tarnaujanti moteris slapta tikisi atlygio ir jo negavusi bei pervargusi nuo rūpesčių pradeda kaupti nepasitenkinimą vyru ir artimaisiais. Jos tarnystės, daugeliu atveju, niekas neprašo arba naudojasi galvodami, kad moteriai tai teikia malonumą.
Jei pastebite, kad elgiatės būtent taip, pradėkite nuo pripažinimo sau, kad jūsų tarnavimas nėra visiškai altruistinis.
Po truputį mokykitės nedaryti to, ko nenorite daryti, ir atsigręžkite į savo pačios poreikius. Ką norėjote „užsitarnauti“? Ko jums trūksta iš santykių bei ką darėte tokio, ko iš tikro tikitės iš kitų? Įvardykite savo poreikius ir išsakykite juos vyrui bei artimiems žmonėms.
5. Esate nepatenkina santykiais ir bėgate į darbus, kad atitrūktumėte nuo problemų šeimoje. Tai dažniau vyriška taktika, tačiau moterys ją taip pat sėkmingai taiko. Jei poros santykiai kliba, moteris nežino, kaip juos tvarkyti, jaučiasi bejėgė, ji gali užsisukti darbuose, kad kuo mažiau laiko praleistų namuose arba būdama namuose turėtų priežasčių nebendrauti su vyru.
Atsigręžus į santykius gali laukti nesmagi žinia – esate su netinkamu vyru, ir teks iš esmės keisti savo gyvenimą arba žengti gąsdinančius, nemalonius žingsnius ir kalbėti su vyru apie problemas, ieškoti pagalbos, kaip sutvarkyti santykius.
6. Siekiate kažką įrodyti sau, tėvams, vyrui, aplinkiniams.
7. Norite daug turėti, daug pasiekti, būti kažkuo ypatinga, svarbi ir koncentruojatės tik į šiuos tikslus, nekreipdama dėmesio, kiek jums tai kainuoja.
Stebėkite savo elgesio modelius ir rezultatus, kuriuos turite gyvenime. Ar jie jus tenkina? Ar esate visapusiškai patenkinta tuo, kaip gyvenate? Jei ne, tuomet tų pačių elgesio modelių kartojimas duos tuos pačius, netenkinančius rezultatus.
Daug persidirbančių moterų yra susitelkusios į išorę ir nemoka atsisukti į save. Tačiau tik atsigręžusios į save, savo poreikius, emocijas, vidinį pasaulį, galite rasti persidirbimo priežastis ir susikurti naują, malonesnį, ramesnį gyvenimo būdą.
Persidirbimas yra mūsų amžiaus rykštė. Kuomet vyras, grįžęs namo, dar sugeba įsijungti televizorių ir „atsijungti“ tuščiai naršydamas kanalus arba savaitgaliui išvažiuoja į žvejybą, moteris dažnai lieka suktis namuose, besirūpindama buitimi ir nenustygdama vietoje.
Vien tik visa darbo diena gali būti daugiau nei pakankama priežastis, kad moteris nuvargtų, o jos emociniai bei psichiniai resursai išsisunktų. Nuolatinėje streso būsenoje gyvenanti moteris skatina trauktis nuo jos vyrą ir tokią emocinę būseną peduoda vaikams, kurie kopijuoja jos būsenas bei elgesio modelius.
Ištrūkti iš užburto rato galima, reikia tik noro, laiko ir būti atvirai idėjoms, kurios gali neatitikti standartinio, nusistovėjusio požiūrio į gyvenimą, santykius ir pačią save.
DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.
P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!