„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Santykių ekspertė atsakė, ką reiškia, jeigu poros pykstasi dėl sekso

Nors kur kas smagiau, kai tarp partnerių verda aistros, o ne pykčiai, tačiau, deja, kartais nepasitenkinimas tampa neišvengiamas. Kokios to priežastys? Kodėl pykstamės ir ką reiškia, jeigu nuolat pykstamės dėl sekso?
Seksas
Seksas / Shutterstock nuotr.

Kiekviena pora turi vieną problemą, dėl kurios visada ginčijasi. Ir nors pasikartojantys ginčai yra įprastas dalykas, jie gali būti itin toksiški: Daktarė Kimberly Moffitt, Toronte dirbanti santykių ekspertė, sako: „Neturėtumėte nuolat ginčytis dėl tų pačių dalykų“, rašoma womenshealthmag.com.

Ji sako, kad žodinė kova, kuri nesibaigia, reiškia, kad aptardami problemą, iš tikrųjų jos nesprendžiate. Tad kokie yra dažniausiai pasikartojantys porų barniai ir ką jie gali reikšti jūsų santykiams?

Kova dėl pinigų

Jei nuolat kivirčijatės dėl pinigų, gali būti, kad jūsų požiūriai į tai, ko norite iš gyvenimo, skiriasi: „Iš savo patirties žinau, kad žmonės galvoja, jog kivirčijasi dėl pinigų, nes jų trūksta, tačiau dažniausiai tai susiję su poros vertybių skirtumais ir tuo, kas jiems svarbu gyvenime“, – sako K.Moffitt.

Kaip tai išspręsti? Turite išsiaiškinti savo prioritetus ir pasikalbėti su partneriu apie savo trumpalaikius ir ilgalaikius gyvenimo tikslus, sako daktarė Jane Greer, knygos „What About Me?“ autorė.

„Išsiaiškinkite, ko norite ateityje, – sako ji. – Po to galėsite aptarti, kaip galėtumėte pasiekti kompromisą. O jeigu nepavyksta susitarti dėl savo vertybių, išbandykite santykių terapeuto pagalbą“.

Pykčiai dėl namų ruošos

Sutikite, tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių porų ginčų, nes ne visiems pavyksta vienodai pasidalyti namų ruošos darbus. Jei jaučiate, kad nuolat prašote partnerio bent kartą ištuštinti indaplovę, tikrai nesate vieni.

Tačiau kad ir kokie kasdieniški atrodytų šie klausimai, jie gali labiausiai pakenkti santykiams, sako K.Moffitt. Tai ženklas, kad jums arba jūsų partneriui reikia tobulinti bendravimo ir klausymosi įgūdžius, sako ji. „Geras partneris išklausys ir atsakys į savo mylimo žmogaus prašymą, nesvarbu, koks jis bebūtų“, – sako ji.

Kaip tai išspręsti? K.Moffitt siūlo trijų žingsnių metodą, kai reikia spręsti buitines problemas: pirmiausia paaiškinkite problemą ar klausimą. Paskui papasakokite, kaip dėl to jaučiatės. Galiausiai paprašykite partnerio kartu su jumis rasti sprendimą. Aiškiai pasakydami, kodėl jus taip vargina problema, padėsite partneriui lengviau suprasti situaciją. Šį metodą galite taikyti ir kitoms problemoms spręsti.

Nesutarimai dėl šeimos

Kai nuolat ginčijatės dėl šeimos, dažniausiai pagrindinė problema yra ta, kad vienas iš jūsų nesijaučia vertinamas ar svarbus jūsų santykiuose, sako J.Greer. Pavyzdžiui, jei jam atrodo, kad jūs abu nuolat bendraujate su savo šeima, o su jo matotės tik du kartus per metus, išties pagrindinė konflikto priežastis yra ta, kad jūs arba jūsų partneris nesijaučiate vienas kitam prioritetu numeris vienas, sako ji.

Kaip tai išspręsti? Geriausia susitarti, kad nė vienas iš jų nepriims sprendimų dėl šeimos reikalų nepasitaręs su kitu, sako J.Greer. „Galite pasakyti: „Aš vertinu tai, kad tau patinka daug laiko praleisti su šeima, ir noriu, kad ir toliau tai darytum. Bet aš noriu jaustis toks pats svarbus žmogus kaip ir tavo šeima“, – sako ji. Tada paklauskite partnerio, ar galite suplanuoti šiek tiek laiko pabūti vieni, kad viską subalansuotumėte.

Kai nesutariama dėl sekso

Nesvarbu, ar ginčijatės dėl daugiau, mažiau ar skirtingų sekso rūšių, ginčai dėl to, kas vyksta miegamajame, gali paveikti jūsų emocinį ir fizinį ryšį su partneriu, sako K.Moffit. Dažnai tokie ginčai kyla dėl to, kad apskritai trūksta bendravimo. Turėtumėte kalbėtis apie tai, ko norite lovoje, ir apie savo seksualinius lūkesčius, pavyzdžiui, kaip dažnai norite mylėtis.

Kaip tai išspręsti? Skirkite laiko pokalbiui apie savo seksualinius lūkesčius, kai esate visiškai apsirengę. Lytinis aktas nėra tinkamas laikas iškelti problemas – jūsų partneris gali pasijusti sugėdintas arba gintis. Aptarkite, kaip jaučiatės, ir savo seksualinius poreikius. Vėliau kas mėnesį arba kas du aptarkite visus partnerystės aspektus, įskaitant seksą. K.Moffit sako, kad tai padės pagerinti bendravimo įgūdžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“