Santykiams progresuojant spėliojimas tęsiasi, tačiau šiek tiek kitokia kryptimi: Ar po 20 metų vis dar jai patiksiu? Ar ji vis dar patiks man? Ir į šiuos klausimus atsakyti yra daug sudėtingiau, rašoma businessinsider.com.
Į juos atsakyti taip sudėtinga, kad nemažai porų į juos atsako neteisingai ir galiausiai ieško profesionalų pagalbos savo problemoms išspręsti. Kai kurios poros atsiduria Rachel Sussman kabinete.
R.Sussman, santykių specialistė ir santuokos patarėja iš Niujorko, sakė, kad priešingybės pradžioje galbūt ir traukia – tačiau ilgainiui per dideli skirtumai gali pakenkti romantiškiems santykiams.
Ji sakė: „Dažniausiai problemos, kurios prasideda santykių pradžioje, tačiau į kurias nekreipiate dėmesio, arba numojate į jas ranka, arba sakote „nėra taip blogai, išsiaiškinsime“, pridėjus 10 santuokos metų ir visus tuos dalykus, kurie jums užkliūdavo, kai susitikinėjote, tampa didelėmis problemomis... ir tada svarstote: „Ar verta tai tęsti? Ar vis dar norite būti su šiuo žmogumi?“
Moteris papildė: „Mano akimis, priešingybės traukia, tačiau laikui bėgant poros pradeda nekęsti tų skirtybių.“ R.Sussman panaudojo hipotetišką poros pavyzdį, kurioje vienas partneris yra labai socialus ir išeinantis, o kitas labiau namisėda. Pradžioje, šios tendencijos viena kitą papildo; pora gali net sakyti „kartu mes sudarome harmoniją“.
Tačiau problema ta, kaip sakė R.Sussman, kad laikui bėgant „žmonių būdas užsitvirtina“ ir pasitaiko vis mažiau galimybių rasti kompromisą ar pasiekti tarpusavio sutarimą.
Atkreipkite dėmesį į skirtumus tarp savęs ir partnerio net santykių pradžioje
Rachel Sussman pastebėjimai sutampa su laimės ir įpročių ekspertės bei knygos „The Four Tendencies“ autorės Gretchen Rubin pastebėjimais. Rugsėjo mėnesį G.Rubin „Business Insider“ paaiškino, kad priešingos asmenybės pradžioje gali traukti viena kitą, tačiau vėliau viskas žlunga.
Tyrimai apie panašių asmenybių svarbą romantiniuose santykiuose bei tų tyrimų rezultatai yra labai įvairūs. Pavyzdžiui, vienas tyrimas, tyręs vidutinio amžiaus ir vyresnes poras, atrado, kad nors pradžioje asmenybių panašumai nebuvo susiję su pasitenkinimu santuokiniu gyvenimu, jie nutiesė pamatą pasitenkinimui santuokiniu gyvenimu per ateinantį dešimtmetį.
Paklausėme R.Sussman, ar poros, ateinančios pas ją dėl įpročių ar asmenybių nesutapimo, suvokia, kad tai ir yra jų nesutarimų priežastis – ar jie suvokia, kad būtent tas elgesys, šiandien varantis juos iš proto, yra būtent tai, kas prieš dešimt metų juos suartino.
„Kartais taip, kartais ne“, – sakė moteris. Kartais ji pati jiems tai pasako, ir tada vienas iš partnerių sako: „Taip, bet metams bėgant tai pablogėjo“, kai tuo tarpu antrasis partneris sakys: „Ne, nepablogėjo.“
Kaip dažniausiai būna romantiniuose santykiuose, nėra jokių galutinių atsakymų ar sprendimų. Tačiau geriausia, ką galima padaryti, tai neignoruoti skirtybių, kaip kad daro dauguma porų. Tai nebūtinai reiškia, kad esate pasmerkti skyryboms, tačiau verta atkreipti į tai dėmesį ir apie tai pasikalbėti.