Seksologas: „Kad pasiektų orgazmą, moteris turi arba mylėti vyrą, arba labai jam simpatizuoti“

Statistika sako, kad maždaug penktadalis moterų orgazmo taip niekada ir nepasiekia. Kas trukdo pajausti aukščiausiojo kūniškosios meilės taško malonumą? Ar apskritai verta jo siekti, pasakoja Individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas, seksologas Viktoras Šapurovas.
Pora mylisi
Pora mylisi / Shutterstock nuotr.

– Moteriai pasiekti orgazmą nėra paprasta kaip dukart du. Neretai tenka pasistengti ir jai, ir partneriui. Kodėl kai kurios apskritai nepatiria šios seksualinio pasitenkinimo viršūnės? Gal taip pačios gamtos nulemta?

– Gamta, moters lytiniuose organuose išdėsčiusi nervines galūnėles, suteikė galimybę patirti orgazmą – tad jeigu nėra kokių nors apsigimimų, teoriškai palaimą galėtų pasiekti kiekviena. Vis dėlto atsiranda įvairių trukdžių – tai auklėjimo klaidos, tėvų tarpusavio santykių problemos, vaikystėje patirta seksualinė prievarta, religingumas, kokie nors nusistatymai ir pan. Kitaip tariant, orgazmą moteriai pasiekti trukdo psichologiniai, dvasiniai, kultūriniai aspektai.

Be to, lietuvės yra gana drovios, palyginti, tarkime, su JAV ar Pietų Europos gyventojomis, mažiau linkusios garsiai dūsauti, skleisti kitokius garsus mylėdamosi. Kartais reikia nemažai pastangų drovumą paversti džiaugsmu ir jausti tikrą, visapusišką suartėjimą su mylimu žmogumi.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Šapurovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Šapurovas

Kita vertus, kartais labai pasitikinčios savimi moterys yra linkusios turėti daug vyrų. Apskritai ribas nusistato kiekviena moteris, tad vienai drovumas gali reikšti, kad jai nereikia nieko jausti besimylint, ir orgazmas nereikalingas, o kitai – norą mylėtis ir pasiekti džiaugsmą tik su vienu konkrečiu vyru.

– Vienos moterys gali mylėtis dieną ir nebūtinai tik miegamajame, kitos – tik užgesinus šviesą. Yra toks stereotipas, kad pastarosios ir atsipalaiduoti nelabai moka.

– Manau, kad geriausia mylėtis tokiomis sąlygomis, kokios moteriai yra priimtinos – nėra labai svarbi tamsa ar šviesa, svarbiau susiderinimas, panašūs vyro ir moters poreikiai. Kita vertus, sunku pasakyti, ar vyrą tenkins visiška tamsa, nes jam reikia matyti moters kūną, mat jis jaudina, suteikia informacijos, kaip jaučiasi moteris, kaip ji reaguoja į jo glamones, prisilietimus ir pačią sueitį.

Moteriai matyti besimylint nėra svarbu, nes susijaudinusi ji užsimerkia. Tad toms, kurios mėgsta mylėtis tamsoje, pageidautina surasti tarpinį variantą, kad ir vyras matytų moters kūną, ir moteriai nebūtų pernelyg šviesu.

Manau, kad geriausia mylėtis tokiomis sąlygomis, kokios moteriai yra priimtinos – nėra labai svarbi tamsa ar šviesa, svarbiau susiderinimas, panašūs vyro ir moters poreikiai.

Vis dėlto, meilės akto metu sąlygas diktuoja moteris, nes jai susijaudinti, pasitenkinti ir pasiekti orgazmą yra problemiška, t. y. sunkiau pasiekti nei vyrui. Tad ir į pageidavimus vyrui reiktų atsižvelgti bei ieškoti kompromiso.

– Minėjote, kad religingumas gali moteriai trukdyti pasiekti orgazmą. Kaip istoriškai susiklostė, kad tikintieji pradėjo vengti jausti kūnišką palaimą?

– Istorijoje įvyko lūžis, kai tautos iš pagonybės palengva perėjo prie monoteizmo – tai buvo moralinis pokytis, mokantis žmones aukotis, atsisakyti džiaugsmų, skiepijantis asketiškumą. Ne visi tikėjimai, bet dalis jų paskatino žmones atsisakyti kūniškų malonumų, džiaugsmų, buvo akcentuojama konkurencija tarp meilės Dievui ir žmogui.

Gana ilgai tęsėsi toks fanatiškai kraštutinis požiūris į kūnišką meilę, o jo pasekmės jaučiamos dar iki šiol. Vis dėlto šiuo metu ne tik katalikų, bet ir kitų tikėjimų bažnyčios jau neprieštarauja, kad žmonės besimylėdami jaustų pasitenkinimą, tik skatina sutuoktinių, ne partnerių seksą.

– Viename interviu 15min portalui esate sakęs, kad porai bandomasis laikotarpis yra 20 meilės aktų. Per juos ir turėtų paaiškėti, ar pora susiderinusi. Ar tai laikas ir išsiaiškinti moteriai, sugebės ji patirti orgazmą su pasirinktu vyru?

– Šis bandomasis laikotarpis iš esmės svarbus abiem partneriams. Tai laikas, kai jie pamato, ar tenkina vienas kitą, ar gerai jaučiasi būdami kartu, ar dera seksualiai bei psichologiškai. Seksualiai atitinkančių vienas kitą partnerių yra mažuma, tad dar svarbiau įsitikinti, ar seksas abu tenkina, nes su pasirinktu žmogumi reiks gyventi dar daug metų.

Kad ateity šeima būtų tvirta, per tuos pirmuosius dvidešimt aktų būtų labai gerai susikurti abu partnerius tenkinantį meilės akto mechanizmą ir abiem patirti orgazmą.

Kad ateity šeima būtų tvirta, per tuos pirmuosius dvidešimt aktų būtų labai gerai susikurti abu partnerius tenkinantį meilės akto mechanizmą ir abiem patirti orgazmą.

Ne su kiekvienu vyru moteris pasiekia orgazmą; tai priklauso nuo daugelio dalykų, kad ir nuo feromonų. Juk ne kiekvienas vyras traukia moterį, kaip ir vyrą – ne kiekviena moteris.

Visi žino juokelį, kad nėra negražių moterų, yra tik per mažai degtinės, bet tai netiesa – net ir labai girtas vyras nenori sekso su pirma geresne moterimi, jau nekalbant apie tai, kad gali ir nesugebėti mylėtis arba užbaigti lytinio akto. Na, o kaip turi atrodyti seksualinė sueitis, sprendžia pora. Niekas juk nereguliuoja, kaip, kur ir kiek laiko mylėtis, – tik patys žmonės, kurie ir turėtų įvertinti, kas jiems patinka ir ar gera būti kartu.

– Esu girdėjusi nuomonę, kad sunkiai pasiekia orgazmą tos moterys, kurios paauglystėje masturbavosi, mat jos įprato fantazuoti, įsivaizduoti įvairius vaizdus. Ar tai tiesa?

– Mano nuomone, tai netiesa. Kaip tik manau, kad masturbacija yra svarbi, nors ir nebūtina, mat daugeliui moterų padeda susikurti sėkmingo akto modelį jau sutikus savo gyvenimo vyrą. Yra porų, kurios mėgsta masturbuotis matant partneriui, moterų, kurioms tai priimtina. Kitoms tai nepriimtina.

Abu variantai yra geri, svarbiausia savęs neprievartauti, nedaryti to, kas nemiela, ir neužgniaužti savyje aistros.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr./Pora

– Vyras orgazmą pasiekia ir nemylėdamas moters, moteriai, ko gero, tai nepavyktų?

– Tikrai jokių šansų – moteris turi arba mylėti vyrą, arba labai jam simpatizuoti. Beje, vyras irgi negali kaskart pasiekti orgazmo su eiline moterimi. Paprastai tai pavyksta pirmą, antrą kartą, o paskui atsibosta ir visai nesinori fizinės sueities. Tik su mylima moterimi arba ta, kuriai simpatizuoja, jis gali ilgą laiką pasiekti palaimą.

– Mylėjimosi pozų yra daug ir įvairių, tad jeigu moteris niekaip nesugeba pasiekti tos kūniškosios meilės viršūnės, gal jai gali padėti kokia nors iki šiol neišbandyta, neįprasta poza?

Kad moteris atsipalaiduotų, ji turi jaustis visiškai laisva šalia savo žmogaus, turi pasitikėti juo.

– Sueities pozos yra svarbios, jos gali pataisyti kai kurias partnerių anatomines problemas, pavyzdžiui, „pailginti“ arba „sutrumpinti“ makštį ir padėti pasiekti orgazmą. Tačiau svarbu, kad pasirinktos pozos tiktų abiem partneriams. Pozų pasirinkimas priklauso ir nuo partnerių charakterio. Tarkime, pasyvus, labiau moteriško tipo vyras dažniau renkasi pasyvų vaidmenį ir mylintis. Jam labiau patinka būti apačioje, t. y. kai moteris renkasi vadinamąją jojikės pozą. Ši poza gali patikti mėgstančiai vadovauti, aktyviai moteriai.

Kita vertus, sueities pozų gausa ir skirta tam, kad neprailgtų bendras gyvenimas, kad būtų galimybė jį paįvairinti naujovėmis, galų gale, kad to paties lytinio akto metu pasirenkant dvi, tris pozas būtų galima išvengti nuobodybės. Seksualines pozas kaitalioti verta, kad po dešimties, dvidešimties ar trisdešimties metų vis dar porai norėtųsi mylėtis.

– Kartais moteriai trukdo pašalinės mintys – na, apie buitį, nebaigtus darbus. Gal reikia mokytis jas nustumti į šalį?

– Neįsivaizduoju, ar įmanoma to mokytis, juolab kad tai gali būti susiję su asmenybės problemomis, galbūt su jausmais šiam partneriui. Tokias mintis gali kelti nepasitenkinimas, nuoskaudos, pavyzdžiui, jeigu partneris nepadeda buityje, netvarko kokių nors šeimos reikalų, nėra nuotaikos ir mylėtis.

Kai moteris jaučia nuoskaudą, jai ir besimylint mintys trukdo. Kad moteris atsipalaiduotų, ji turi jaustis visiškai laisva šalia savo žmogaus, turi pasitikėti juo, mylėti ar simpatizuoti ir, kad dienos įvykiai nekeltų įtampos.

– Kaip moteriai suprasti, kad ji jau priėjo ribą, kai reikia ieškoti pagalbos, nes orgazmo su savo vyru taip ir nepasieks?

– Apskritai maždaug penktadalis moterų tenkinasi maloniu susijaudinimu, o orgazmo net ir nesiekia. Tai moterys, kurios rūpinasi savo vyru, galbūt yra šiek tiek motiniškos, besidžiaugiančios, kad partneriui gera. Jeigu tai moterį tenkina, jokių žingsnių imtis ir nereikia. Kas kita, kai moteris išgyvena, jog nepatiria orgazmo, jaučia, jog jis artėja, bet niekaip nepavyksta susiderinti, išsiaiškinti su vyru, tuomet belieka kreiptis į specialistą.

Kai kurios gali ir pačios surasti išeitį, t. y. rasti informacijos, ją prisitaikyti, išsiaiškinti su vyru. Jeigu tai nepavyksta, gali prireikti seksoterapijos, o kartais tiesiog suteikti moteriai reikiamą informaciją. Būna, kad abiem partneriams reikalinga ir psichoanalitinė terapija, kurios tikslas – išsiaiškinti priežastis, trukdančias patirti palaimą. Pastaroji pagalba gali užtrukti ir pusmetį, o po jos pora jau pradeda mylėtis naujai.

– Vyrams labai svarbu, kad moteris patirtų orgazmą, galbūt tokiu būdu jie patys jaučiasi vyriškesni. Bet moteriai spaudimas nepadeda...

– Per pastaruosius dvidešimt trisdešimt metų visuomenėje įvyko lūžis, ir dabar absoliuti vyrų dauguma laiko save tinkamu partneriu, jeigu sugeba sukelti moteriai pasitenkinimą ir orgazmą. Toks mąstysenos pasikeitimas yra geras.

Kita vertus, vyrai neturėtų labai sureikšminti orgazmo, jeigu kartais moteris jo nepatiria, ir nekankinti klausimais, jeigu tai nepatinka moteriai.

Vida Press nuotr./Moteris lovoje
Vida Press nuotr./Moteris lovoje

Turėtų žinoti, kad ji gali būti laiminga ir be orgazmo, ir apskritai, kad puiku, jeigu aštuoniasdešimt procentų meilės aktų baigiasi tuo aukščiausiu tašku. Jeigu taip yra, tikrai neverta klausinėti, kankinti ir spausti, nes spaudimas tik trukdo.

Apskritai maždaug penktadalis moterų tenkinasi maloniu susijaudinimu, o orgazmo net ir nesiekia.

– Yra moterų, kurios vaidina orgazmą. Ką apie tai manote?

– Apie tokią vaidybą atsiliepiu tik neigiamai. Tai melas, kuris įklampina, augina moters galvoje nuoskaudas: „Kodėl aš turiu tai daryti, vaidinti, juk nieko iš to negaunu.“ Tikrai tai tokia beprasmybė, kuri veda į intymaus gyvenimo žlugimą.

– Sakoma, kad susiderinusi pora patiria orgazmą kartu. Ar verta to siekti?

– Visiškai netikslinga siekti kartu patirti orgazmą. Būna, kad kartais žmonės patiria palaimą kartu, bet ta pati pora visada nepasieks to paties, kadangi vyro ir moters susijaudinimo mechanizmai yra kitokie – vienas greičiau, kitas lėčiau susijaudina.

Jeigu žmonės pradeda sąmoningai siekti kartu patirti orgazmą, ilgainiui pats mylėjimasis ima nekelti džiaugsmo, o dar po kurio laiko dingsta vyro ir moters aistra vienas kitam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai