Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seksologas Viktoras Šapurovas – apie naujas sekso tendencijas ir vyrų neištikimybę: „Ji užprogramuota“

Seksologas, psichoterapeutas Viktoras Šapurovas teigia, kad su pokyčiais visuomenėje gerokai pasikeitė ir lytinio žmonių gyvenimo tendencijos. Ką turi žinoti šiuolaikinė moteris ir šiuolaikinis vyras?

Moteriai iš to visai „šnipštas“, o vyrui iš pradžių atrodo, kad jis patenkintas, bet šis jausmas greitai išgaruoja. Ilgainiui tokie santykiai tampa nebeįdomūs ir vyrui, jis tampa abejingas partenerei ir ima ieškoti kitų moterų, kurios suteiktų naujų pojūčių, arba nukrypsta į kompiuterį, pornografiją ir masturbaciją.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Šapurovas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Šapurovas

– Tačiau yra moterų, kurios sako, kad joms meilė nesvarbi, užtenka sekso. Koks tokios moters psichologinis portretas?

– Dažnai tai dėl savo įsitikinimų vienišos moterys. Jos taip nusivylusios santykiais su vyrais, kad nenori kurti jokio bendro gyvenimo, nenori gimdyti nuo jų vaikų. Jos siekia karjeros, pripažinimo profesinėje veikloje ir joms tai sekasi, tačiau vienatvės jausmas ir hormonai vis jas suveda su atsitiktiniu partneriu.

Tai pakankamai šviežias reiškinys, kai visiškai padori, išsilavinusi moteris ateina į restoraną ar barą, kad susirastų partnerį vienkartiniam meilės aktui, per kurį ji patiria tam tikrą iškrovą. Nieko daugiau jai ir nereikia. Gerai, kad tai ją tenkina, tačiau tokia situacija atneša ir daug pavojų. Juk tai atsitiktiniai santykiai.

Kita vertus, ji iš tiesų valdo situaciją, paprastai yra labai atsakinga ir nepaleidžia į pasaulį vaikų, kurie nelaukiami ir niekam nereikalingi, kas, mano galva, prieš būsimus vaikus būtų didelis nusikaltimas – gimdyti vaikus jų nemylint ir nenorint, kad jie atsirastų.

– Iš tiesų, vyrų ir moterų vaidmenys, jų aktyvumas šiuolaikinėje visuomenėje panašėja. Kaip šis pokytis pasireiškia lytiniuose santykiuose?

– Iš tiesų, šiandien moterys dažniau pačios imasi iniciatyvos lytiniame gyvenime, nesibaimindamos pasekmių. Dėl to labai paplitęs gyvenimas susimetus. Viena vertus, tai geras dalykas, tačiau tik tuomet, jeigu jis trunka ne daugiau kaip dvejus metus. Šitiek laiko užtenka, kad partneriai patikrintų savo suderinamumą visose srityse.

Labai paplitęs gyvenimas susimetus. Viena vertus, tai geras dalykas, tačiau tik tuomet, jeigu jis trunka ne daugiau kaip dvejus metus. Šitiek laiko užtenka, kad partneriai patikrintų savo suderinamumą visose srityse.

Sakoma, kad antspaudas pase nieko nereiškia. Ne visai taip. Kai užtrunka tokie santykiai be įsipareigojimų, ilgainiui seksas ima teikti mažiau džiaugsmo. Seksas, koks malonus jis būtų, negali džiuginti ilgai, jeigu iš jo neatsiranda vaikai. Vaikai – meilės vaisius, jeigu jų nėra, seksas praranda prasmę. Todėl partneriški santykiai, mano galva, neturėtų užtrukti ir nereikėtų vienas kito klaidinti. Kuriam laikui vaiko gimimą atidėti normalu, kadangi iš tiesų svarbu save realizuoti darbe – tiek vyrui, tiek moteriai, bet šis atidėjimas neturėtų viršyti kiekvieno iš partnerių ribos.

– Kaip poros bendravimą veikia lytiniai santykiai, kuriais vienas iš partnerių nepatenkintas?

– Meilė susideda iš trijų privalomųjų dalių: dvasinio, emocinio ir fizinio artumo. Jei sutrinka bent viena iš jų, sutrinka ir kitos. Visos dalys yra vienodai svarbios. Jei partneriai turi problemų lovoje, šios problemos gali pasireikšti ir elementarioje kasdienybėje. Tuomet sakoma – konfliktas kilo lygioje vietoje. Todėl reikia žinoti, kad nuo pat pradžių reikia dėti pastangas sukurti lytinio akto metodiką, kad abu partneriai būtų patenkinti tuo, kaip jie mylisi.

Taip pat skaitykite: Sekso trukmė: vidurkis, apie kurį nepagalvotumėte

Dėl fiziologinių ypatumų vyrui 99 proc. atvejų orgazmas garantuotas, kadangi jis turi labai konkrečią funkciją – paleisti sėklą, kurios dėka pratęsiama giminė. Moters orgazmas gamtoje nėra reikalingas, todėl negarantuojamas, nors įmanomas dėl erogeninių zonų, kurių gausu moters kūne. Todėl vyrui reikia įdėti keturis kartus daugiau pastangų nei moteriai meilės akto metu.

Moters orgazmas gamtoje nėra reikalingas, todėl negarantuojamas, nors įmanomas dėl erogeninių zonų, kurių gausu moters kūne. Todėl vyrui reikia įdėti keturis kartus daugiau pastangų nei moteriai meilės akto metu.

Vyras turi pajausti, kaip nori būti glamonėjama būtent ši moteris, o moteris turi parodyti, kas jai patinka. Daug ką pranešti galima neištarus nė žodžio – reakcijomis, partnerio rankos pakoregavimu savo ranka, kūno poza.

Partneris negali ir neturi visko žinoti iš anksto, jis mokosi kartu su partnere. O ir moteris turi susipažinti su glamonėmis, kurios tinka vyrui. Gražu, kai moteriai patinka glamonėti vyro lytinį organą, tačiau jeigu ji glamonės labai stipriai, tai taps masturbacija, ir jis greitai „pabaigs“, gali net nesulaukti lytinių organų kontakto. Ir yra glamonių, kurios neskubina ejakuliacijos.

Beje, vyras taip pat gali pernelyg paskubinti procesą, o moteris galbūt nenori pasiekti orgazmo iki lytinių organų kontakto. Iš esmės svarbiausia sėkmės sąlyga – kai abu partneriai galvoja apie tai, kaip padaryti malonumą vienas kitam.

– Kokią įtaką lytiniam aktui turi mylėjimosi pozos? Ar jos iš tiesų yra tokios svarbios?

– Sueities pozicijos iš tiesų yra reikšmingos, nuo jų priklauso skirtingi susijaudinimo atspalviai. Moteriai jos nesvarbios tik tuo atveju, jeigu moters orgazmas klitorinis, nes šiuo atveju tikroji sueitis įvyksta jau po jos orgazmo. Tačiau gali būti pasirinkta pozicija, kai tuo pat metu būtų galima kontaktuoti ir lytiniais organais, ir tęsti moters išorinių organų glamones.

Taip pat svarbu, kuris iš partnerių nori būti aktyvus. Standartinė misionieriaus poza susijusi su maksimaliu vyro aktyvumu, bet galima apsiversti ir maksimaliai aktyvi taps moteris. Sėdimoje pozoje gali būti ypatingas kontaktas su gimdos kakleliu; toks kontaktas kai kurioms moterims yra būtinas orgazmui patirti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?