Tyrėjai iš teorinių studijų centro, įsikūrusio Prahos Čarlzo universitete, nusprendė išanalizuoti heteroseksualių ir homoseksualių vyrų veido formas ir ką gi jie pastebėjo?
Įdomiausia pasirodė tai, kad netradicinės orientacijos vyrai buvo vertinami kaip kur kas vyriškesni nei heteroseksualai, o tai paneigia sklandantį mitą, jog gėjai, esą, atrodo moteriškai.
Pirmoje tyrimų dalyje mokslininkai nagrinėjo morfologinius skirtumus tarp orientacijų, o antroje buvo aiškinamasi, kaip orientacija skiriasi žvelgiant į veido formą ir bruožus.
Dalyvauti tyrime buvo pakviesta po 40 tradicinės ir netradicinės orientacijos vyrų. Padaryta 80 fotografijų ir paaiškėjo, kad gėjų veidas dažniau nei heteroseksualų buvo platesnis, nosis – mažesnė ir trumpesnė, o žandikaulis stambesnis ir apvalesnis.
Antroje tyrimo dalyje dalyvavo po 33 abiejų pakraipų vyrus. Universiteto studentai buvo paprašyti įvertinti šių seksualinę orientaciją skalėje nuo 1 iki 7. 1 – reiškia labai vyrišką (heteroseksualų), o 7 – labai moterišką (homoseksualų).
Rezultatai ir vėl parodė, kad negalima vaikytis stereotipų: daugelis netradicinės orientacijos vyrų buvo įvertinti kaip kur kas vyriškesni nei tradicinės pakraipos vyriškosios giminės atstovai. Apskritai studentai nepajėgė seksualinės orientacijos tiksliai identifikuoti vien tik žvelgdami į nuotraukas.
Tyrėjai pabrėžė, kad nepažįstant žmogaus, spręsti apie jo seksualinę orientaciją būtų labai sudėtinga. Beje, šiuo tyrimu nebus apsiribota. Pasak tyrėjų, naujame tyrime bus pasitelkta daugiau tiriamųjų ir iš skirtingų etninių grupių.