Šifruojame meilės kalbą

Meilė turi savo kalbą, ir kiekvienas kalba ta kalba, kurios išmoko vaikystėje, kuria į jį kreipėsi tėvai. Tačiau mylimas žmogus gali kalbėti kita meilės kalba, ir tas skirtumas kartais tampa kliūtimi darniems poros santykiams. Iš kur žinoti, kokią meilės kalbą jis supranta?
Jis ir Ji
Jis ir Ji / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Jausmai

♦ Jeigu jis sako, kad visiškai nepagiriate jo, vadinasi, trokšta išgirsti daugiau paskatinimo žodžių.

 

♦ Jeigu sunkiais momentais arba sėkmės atveju laukia iš jūsų apdovanojimo, tam tikrų materialių daiktų, jis kalba dovanų kalba.

 

♦ Jeigu nuolat skundžiasi, kad niekur su juo neinate, jo kalba yra laikas.

 

♦ Jeigu prašo apkabinti, vadinasi, laukia iš jūsų prisilietimo kalbos.

 

► Paskatinamieji žodžiai

 

Kai žmogų mylime, juo žavimės, jam pritariame, jį suprantame, dažniausiai to garsiai nepasakome, nes „jis ir taip žino“. Visgi to neužtenka – mylimas žmogus turi išgirsti, kad yra vertinamas. Todėl paskatinamieji žodžiai – pirmoji meilės kalba.

 

Jeigu esame įpratę meilę reikšti šiuo būdu, mylimam žmogui sakome: „Esi šaunuolis, tu susidorosi, viską padarysi teisingai, aš tuo nė kiek neabejoju!“ Jeigu mūsų artimieji kalba šia kalba, jie mūsų klausia: „Tau patiko? Esi patenkinta? Ar tikrai aš šaunuolis?“

 

Be pagiriamojo žodžio, reikia ir nuoširdaus jūsų tikėjimo. Kitaip žodžiai liks lik liaupsėmis, kurios duos atvirkštinį rezultatą. Labai greitai galima suprasti, ar mylimas žmogus kalba nuoširdžiai. Jeigu kaskart jam įkalus vinį imsite žavėtis, žmogui kils klausimas: „Nejau ji mano, kad padariau kažką ypatingo, tik tiek tesugebu?“ Kažin ar tai padės labiau pasitikėti savimi, o štai savivertė gali kristi.

 

Paskatinamieji žodžiai – pirmiausia pozityvus žmogaus nuteikimas ir mūsų nusiteikimas jo atžvilgiu. Todėl išlydėdama savo brangiausiąjį į darbą neužmirškite pasakyti: „Tau viskas pavyks, myliu tave“ arba „Tu puikiai išmanai savo darbą“. 

 

► Laikas

 

Daugeliui vyrų ir moterų su mylimu žmogumi praleistas laikas yra pats geriausias meilės įrodymas, kartais net labiau vertinamas nei žodžiai ar dovanos. Sako, tikroji meilė yra tada, kai mylimam žmogui, nesant šalia, atrodo, lyg jis būtų kartu. Kaip to pasiekti? Reikia žinoti formulę.

 

Jausmais, glūdinčiais dvasiniame lygmenyje, būdama šalia artimo žmogaus, tarp jo ir savęs galite sukurti patį tvirčiausią ryšį. O formulė paprasta, bet labai efektyvi. Kad meilės srovė, tekanti iš jūsų į mylimą žmogų, tekėtų be jokių kliūčių, labai svarbu žiūrint į jį savo mintyse kartoti frazę: „Kai žiūriu į tave, mano širdis džiaugiasi.“

 

Pasak poros santykių eksperto dr. Marko Kauppo,­ ­būtent šie žodžiai tampa magiška jausmų raiškos formule. Kartokite juos sau kaip galima dažniau, net kai būnate viena, ir mylimasis visada jaus jūsų buvimą šalia.

 

► Dovanos

 

Dovanos – pati įprasčiausia meilės kalba mūsų kultūroje. Jas dovanojame norėdami parodyti, koks tas žmogus mums svarbus, norėdami atsiprašyti, nustebinti, paguosti. Ir nors paplitusi nuomonė, kad dovanas labiau mėgsta moterys, dauguma vyrų jų taip pat laukia.

 

Paprastai dovanojame įrankių rinkinių, megztinių, šalikų, kvepalų. Bet ar žinote, kad galima padovanoti dovaną, kurią įteikdama ne tik pradžiuginsite savo brangųjį, bet ir apgaubsite jį gaubtu, saugančiu nuo „blogos akies“ ir įvairių nemalonumų?

 

Vienas pačių seniausių vyrus apsaugančių senovės amuletų – moters akmuo. Šį akmenį gali atstoti bet koks mineralas, svarbiausia, kad jame būtų natūrali (ne dirbtinai padaryta) skylė. Ir dar svarbu, kad surastumėte jį pati, lyg tas amuletas pats ateitų jums į rankas. Padarykite iš to akmenuko raktų pakabutį, ir jūsų mylimasis nešiosis kišenėje „skėtį“ nuo nemalonių netikėtumų.

 

Jeigu norite padaryti talismaną – meilės sergėtoją, turite surasti (taip pat atsitiktinai) baltą akmenuką, kruopščiai jį nuplauti ir raudonais dažais vienoje pusėje užrašyti savo, kitoje – mylimo žmogaus inicialus. Jūsų brangusis gali nešioti šį talismaną kišenėje ar piniginėje.

 

► Prisilietimai

 

Rankomis galima sumažinti skausmą ir nuovargį, sugrąžinti pasitikėjimą, suteikti jėgų. Puikiai prisimename mamos švelnius prisilietimus, bet net ir suaugusiam žmogui norisi šiltų prisilietimų ir apkabinimų.

 

Rankos – tai centras, iš kurio eina mūsų energija. Norėdama perduoti ją savo žmogui, įsivaizduokite, kad jūsų delno centre švyti spindulys. Šiuo spindulėliu net neliečiant jo odos galima glostyti ir masažuoti skaudamas vietas. Arba pašalinti nuovargį – veskite ranka skersai ir išilgai jo kūno, pasukinėkite plaštakas ir pakratykite rankas, kad nuo pirštų galiukų nukristų per dieną susikaupusios neigiamos emocijos. Po penkių septynių tokio paprasto masažo minučių jūsų mylimasis pajus ramybę ir atsipalaidavimą.

 

Tekstas psichologės R. Aukštinaitytės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai