Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Skiriatės? Štai ko neturėtumėte viešinti socialiniuose tinkluose

Gyvename tokiais laikais, kai iš tikrųjų realybė tampa vis labiau virtualia. Mes socialiniuose tinkluose bendraujame, kalbamės, įsimylime, flirtuojame, o vėliau ir skiriamės.
Skyrybos
Skyrybos / Fotolia nuotr.

Pavyzdžiui, pranešame, kad mūsų socialinis statusas pasikeitė. Arba kad esame atviri santykiams. Tik ar visad išgyvenant nemalonius jausmus reikėtų juos iškart viešinti visam pasauliui? Kaip rašoma prevention.com, štai kokių klaidų geriau nedaryti.

Skubate viešinti pasikeitusį santykių statusą

Kai nusprendžiate socialinių tinklų draugams pranešti, kad esate vieniši, nereikėtų skubėti, kad ir kaip tai atrodytų svarbu ir būtina (skyrybos – svarbi, bet tuo pačiu ir skausminga naujiena). Verčiau viską aptarkite su savo jau buvusiu partneriu socialinės medijos strategiją, kadangi diskretiškumas gali padėti išvengti skaudžių jausmų ir kilusio chaoso.

Psichologas Josephas Cilona sako, kad: „Nuspręskite kartu ir kaip pranešti kitiems, kad jūsų santykiai iširo. Nesvarbu, kokį būdą pasirinkite – parašysite mielą žinutę ar pasidalinsite prisiminimais, tačiau nelenktyniaukite, kuris tai padarys pirmas.“

Kritikuojate savo buvusįjį

Socialiniuose tinkluose galite sulaukti palaikymo, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte skatinti kitus užsipulti jūsų buvusį mylimąjį. Skyrybų ekspertė Rosalind Sedacca sako, kad sakydami niekšiškus dalykus jūs sukuriate įtampą ne tik tarp jūsų dviejų, bet ir tarp draugų bei giminių. „Tai gali būti skaudu tiems, kurie myli abudu poroje ir jūs neturėtumėte jų verstis rinktis, kurią pusę jie palaiko“, – tikina specialistė.

Ji priduria dar ir tai, kad poros vaikai gali perskaityti jūsų nesutarimus, o tai turės milžiniškų ir nemalonių pasekmių. „Atsargumas ir empatija jums padės priimti kur kas geresnius sprendimus“, – sako moteris.

Persistengiate viešindami detales

Internete viskas išlieka beveik amžinai, todėl pasilaikykite savo skandalingas detales artimiausiems draugams, o ne terškite asmeninį profilį dramomis. „Asmeninių skyrybų detalių viešinimas kažin ar kada nors suveikia pozityviai“, – mano J.Cilona. Nejau norite, kad jūsų bendradarbiai ar kiti artimi žmonės sužinotų viską?

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 dažniausių priežasčių, dėl kurių vyrai santuokoje jaučiasi nelaimingi

Kenkiate patys sau

Prieš viešindami savo asmeninio gyvenimo detales, laukines asmenukes su draugėmis ir draugais baruose, brangius pirkinius ir pan., pagalvokite, kaip tai paveiks jūsų skyrybų procesą, ar tarkime, turto dalybas, vaikų globą. Advokatai sako, kad socialinių tinklų duomenys gali būti pasitelkiami kaip įrodymai, todėl žinokite, kada ir ką verta viešinti, o kada geriau tiesiog neprisijungti visai.

Šnipinėjate savo buvusią meilę

Na kam nepasitaiko, ar ne? Tačiau nepaverskite to manija ir nelindėkite jo ar jos profilyje vis žiūrėdami tas pačias nuotraukas, skaičiuodami draugus/drauges ir visaip kitaip šnipinėdami. „Santuokai nutrūkus, jums atsiveria visos erdvės užpildyti save ir savo gyvenimą naujais ir įdomiais dalykais“, – tikina J. Cilona. Juk lindėdami socialiniuose tinkluose tikrai nesukursime naujo ir įdomaus gyvenimo, o tik užstrigsime praeityje.

„Užblokuojate“ savo partnerį

Tai gali atrodyti kaip judėjimas pirmyn, tačiau prieš nutraukdami visus virtualius socialinius ryšius, turėtumėte pagalvoti, kaip tai paveiks realų gyvenimą. „Kai jaučiama įtampa ar pavydas, gali būti, kad nenorite, jog jis žinotų, kas vyksta jūsų gyvenime“, – sako R.Sedacca. Tačiau ji mano, kad kitais atvejais, pavyzdžiui, kai išsiskiriate draugiškai, kartu auginate vaikus ir panašiai, santykių socialinėje erdvėje nutraukti nereikėtų.

Pasyviai agresyvi pozicija

Kai jūs pažymite, kad einate į pasimatymą, vis keliate naujas nuotraukas su ką tik atrasta simpatija, dalinatės paveiksliukais, kaip iš tikrųjų gera būti vienai ir kad pagaliau atradote savo gyvenimo prasmę, yra ne kas kita, kaip siunčiama žinutė ir noras pasigirti, sumenkinti savo partnerį, kad jis galvotų, jog prarado štai tokią nuostabią moterį. Arba – tai pasyvi agresija, kuri lėtina jūsų gijimą ir todėl jums trūksta vidinės harmonijos, kad išties judėtumėte į priekį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos