Kokios dažniausios priežastys, dėl kurių poros pasuka į skirtingas puses? Štai ką pastebi skyrybų advokatai.
Pagalbos trūkumas namuose, prižiūrint vaikus
Labai dažnai moterys ar vyrai skyrybų metu skundžiasi, kad šeimoje nejaučia lygiavertiško vaidmenų pasiskirstymo, ypač kai kalbama apie vaikų auklėjimą. Kai visa vaikų priežiūra sukrenta tik vienam partneriui – vaikų paėmimas iš darželio, mokyklos, būreliai, maisto gaminimas, drabužių skalbimas ir panašiai, kyla ir pyktis, ir natūralus atsitraukimas.
Bendravimo trūkumas sprendžiant problemas
Esmė ne tame, ką partneriai vienas kitam sako, o tai, – ko jie nepasako. Iškyla įvairiausių problemų, tačiau niekas nenori jų aptarti, todėl taip ir nepavyksta jų išspręsti. Visgi tos problemos niekur nedingsta. Jos nugrimzta žemyn ir yra paskandinamos kitų, naujai iškilusių nesusipratimų. Galiausiai vis tiek ilgai kauptos problemos prasiveržia dėl kokio nors menkniekio ir tada kelio atgal gali ir nebūti. Štai kodėl patartina nenutylėti to, kas jus skaudina.
Artumo trūkumas
Tai vienas iš didžiausių partnerių skundų – jie nejaučia artumo ir ryšio vienas su kitu. Ir dažniausiai tai nėra susiję su seksu, o labiau su pačiu bendravimu. Poros labai dažnai nesupranta, kad santykiai nebus rožėmis kloti, kai vienas kitam ištaria „taip“. Tai yra nuolatinis darbas, kuris prasideda nuo pokalbio.
Išdavystė
Partneriai skundžiasi tuo, kad vis daugiau laiko praleidžiama socialiniuose tinkluose. Viso to pasekmės ne tik laiko praradimas, santykių artumo žlugdymas, bet ir tai, kad socialiniuose tinkluose atsiranda daug pagundų, galinčių pasibaigti išdavyste.
Įprotis
Žmonės sako, kad dėl tam tikrų priežasčių, dėmesio trūkumo, bendravimo problemų, jie pradeda gyventi iš įpročio. O tai blogiausia, kas gali nutikti, nes meilei išblėsus ir belikus įpročiui, santykiai nustoja augti. Tai nepažįstamieji, gyvenantys drauge, tačiau labai mažai laiko praleidžiantys dviese.
Egoizmas
Egoizmas gali būti labai įvairus: nenoras klausytis, būti kartu, dirbti kaip komanda, rūpinti namais ir vaikais, nenoras stengtis dėl partnerio ir santykių.
Skirtinga meilės kalba
Du žmonės gali mylėti vienas kitą, tačiau nesijausti mylimi, jeigu jų meilės kalba skirtinga. Tai reiškia, kad jei vienam meilė – tai dovanos, rūpinimasis namais, pagalba, o kitam – prisilietimai, žodiniai prisipažinimai, laikas kartu, tai gavėjas nejaus meilės, o ją duodantis nematys dėkingumo už savo veiksmus. Vienintelis dalykas, galintis padėti išsaugoti santykius – tai vienas kito meilės kalbos mokymasis.
Vienas kito kaip savaime suprantamo dalyko suvokimas
Skyrybų metu žmonės vienas kitą labai dažnai išvadina nedėkingais ir jaučiasi neįvertinti už savo pastangas, pasiekimus ir kitus dalykus. Kai mes vieną kitą priimame kaip savaime suprantamus dalykus, – pamirštame elementarias bendravimo taisykles – padėką, rūpestį, susidomėjimą, o santykius tai veda į pražūtį.