Atsijokite mitus
Prieš tęsiant apie pačius populiariausius moterų sumažėjusio seksualinio potraukio mitus, svarbu pasakyti kai ką kita – liaukitės save kaltinusios. Nevyksta nieko nenormalaus, tuo labiau, kad kai kada seksualinio potraukio sumažėjimas priklauso nuo organizme vykstančių reakcijų, kurių tiesiog negalite kontroliuoti. Ką galite kontroliuoti? Nustoti tikėti netikusiais įsitikinimais.
Pavyzdžiui, kad seksualinį potraukį galima susikurti maistu. Braškė su šokoladu skamba viliojančiai ir galbūt kam nors atrodo gundančiai, tačiau juodasis šokoladas, austrės, avokadai ir kiti dažnai linksniuojami afrodiziakai neišsprendžia rimtų problemų ir gali atnešti daugiau nusivylimo nei naudos.
Nors šių afrodiziakų istorija siekia neatmenamus laikus, kai kuriuose jų esančios medžiagos, užuot sukėlusios geismą, priešingai, gali jį nuslopinti. Tad nesutelkite viso dėmesio į maistą ir geriau koncentruokitės ties savimi ir savo partneriu.
Antras gajus mitas apima svarų moters gyvenimo tarpsnį – menopauzę ir skamba daugiau mažiau taip: „Menopauzei atėjus, lovos reikalus ištinka krachas“. Čia grįžkime prie to, kad seksualinio gyvenimo amžius taip stipriai neriboja. Priešingai, moterų seksualiniu gyvenimu besidominti ir knygą apie tai parašiusi Iris Krasnow teigia, jog ne viena šešiasdešimtmetė ar net septyniasdešimtmetė gali jaustis lovoje pilna jėgų ir kupina vidinio žydėjimo.
Kai kurios tokio amžiaus moterys netgi panyra į tantrinio sekso užsiėmimus ir savo seksualiosios pusės ieškojimą kartu su sutuoktiniu. Kai kas apskritai tvirtina, kad žmonėms seksualiniai santykiai rūpi tol, kol jie yra gyvi. Tačiau patys save įtalpiname į tariamas normas ir įsiteigiame, kad vėlesniame amžiuje šie dalykai turi būti nesvarbūs. Įsiteigiame, kad vyresniame amžiuje gėdinga tuo užsiimti.
Taip pat skaitykite: 7 laimingų porų sekso įpročiai
Šį klaidingą įsitikinimą paneigia ir Šiaurės Amerikos menopauzės bendruomenės tyrimai. Menopauzės metu hormonai persitvarko taip, kad seksualinis potraukis gali net padidėti. O jei menopauzės metu atsirado makšties sausumas, kuris lytinius santykius šiek tiek apsunkina, galima pasidaryti lubrikantų rinkoje.
Trečias gajus bei ne mažiau svarbus mitas yra tas, kad visi aplink seksu užsiima dažniau nei tu pati ar pats. Ką kita gali pagalvoti, jei filmai, reklamos, žurnalai, laikraščiai ir internetas pilni seksualių užuominų apie tai, kiek kartų per savaitę reikėtų mylėtis, koks turėtų būti poros seksualinis pajėgumas.
Gana. Nustokite lyginti save su kitais, nes jūs negalite įlįsti į kitų porų lovas. Kartais net negalite pasitikėti draugų komentarais, nes visuotinai peršama nuomonė, kad normalus žmogus turi seksu užsiiminėti kuo dažniau. O jei ne, tai tada kažkas negerai. Tad geriau sutirštinti spalvas nei būti neva nenormaliam.
I. Krasnow teigia, jog mylėtis reikia taip dažnai, kaip nori abu partneriai. O tą poreikį gali lemti įvairios gyvenimiškos situacijos – vaikai, nuovargis darbe ir kt. Tad nustokite save lyginti su kitais ir geriau pasikalbėkite apie tai su savo partneriu.