Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Tarptautinei orgazmo dienai – įdomūs faktai apie didįjį malonumą

Ko dar nežinojote apie orgazmą, sužinosite perskaitę šiuos faktus, juk rugpjūčio 8-oji – Tarptautinė orgazmo diena!
  • Pasirodo, kad moterys, reguliariai patiriančios orgazmą, tuo metu būna susitelkusios į savo kūno pojūčius ne tik fiziškai, bet ir erotinėmis mintimis. O štai toms, kurioms nesisekė su partneriais pasiekti didžiojo O, dažniausiai būtent to ir trūko.

  • Orgazmas nuima stresą. Psichologė Carol Rinkleib Ellison 2000–aisiais atliko tyrimą. Jo metu ji apklausė 2632 moteris, kurių amžius buvo nuo 23–ejų iki 90–ies metų. Apklausus moteris paaiškėjo, kad 39 proc. iš jų masturbuojasi vien tam, kad atsipalaiduotų po streso kupinos dienos. Paklausite, kaip orgazmas gali nuimti stresą? Visa paslaptis slypi jūsų smegenyse. Kai patiriate orgazmą, smegenyse išsiskiria malonumo ir meilės hormonas oksitocinas, stimuliuojantis atpalaiduojančius smegenų centrus.

  • Orgazmas sukuria tvirtesnį ryšį su partneriu. Manote, kad jei su partneriu dažnai mylitės ir abu visuomet patiriate orgazmą, tuomet gyvensite kartu ilgai ir laimingai? Galime jus nudžiuginti – tikrai nė kiek neklystate, šį faktą netgi įrodė vokiečių mokslininkai. 2012 metais jie grupelei heteroseksualių vyrų kurį laiką pasiūlė pavartoti oksitocino tablečių ir vėliau supažindino juos su labai patraukliomis merginomis, kurių buvo paprašyta atsistoti kuo arčiau tyrimo dalyvių. Tyrimo autoriai pastebėjo, kad oksitociną vartojantys ir užimti vaikinai buvo linkę atsitraukti nuo merginų kur kas labiau nei tie, kurie vartojo minėtą hormoną, bet buvo viengungiai. Taigi tyrimo išvada tokia – kuo daugiau orgazmų vaikinas patiria su savo mergina, tuo mažesnė tikimybė, kad jis bus neištikimas.

  • Orgazmas padeda užmigti ir gydo nemigą. Ką pasirinktumėte negalėdami užmigti – migdomuosius vaistus ar pribloškiantį orgazmą? Atsakymas tikriausiai visiems aiškus. Vis dėlto paaiškinimo, kodėl orgazmas padeda užmigti, kol kas negali pateikti net ir mokslinininkai. Įvairių tyrimų autoriai ir seksologai vis dėlto mano, kad po orgazmo geriau miegasi dėl smegenyse išsiskiriančių endorfinų, veikiančių žmogaus emocijas, elgseną, atmintį ir miegą.

  • Orgazmas lengvina skausmą. „Yra įrodymų, kad orgazmas išties gali palengvinti įvairių rūšių skausmą, įskaitant ir galvos skausmą, skausmus nuo artrito ar po operacijų. Dėl to dėkingi galime būti laimės ir pasitenkinimo hormonams, išsiskiriantiems smegenyse: oksitocinui ir endorfinams“, – tikina Šeimos planavimo centre dirbanti slaugė Lisa Stern.

  • Nuolatiniai orgazmai ilgina gyvenimo trukmę. Amžinai gal ir negyvensite, tačiau kelios papildomos dienelės tikrai nepamaišys, juolab kad ir būdas tam pasiekti yra ganėtinai malonus. 1997 metais mokslininkai atlikto tyrimo metu apklausė 918 įvairaus amžiaus vyrų, kiek dažnai jie per savaitę patiria orgazmą ir po keletos metų buvo ištirta šių vyrų sveikata. Mokslininkai pastebėjo, kad tie, kurie tikino seksu besimėgaujantys dažnai, buvo dvigubai geresnės sveikatos nei tie, kurie orgazmą patirdavo rečiau. Tokį patį efektą psichologas Lewisas Termanas pastebėjo ir tarp moterų, peržiūrėjęs prieš 20 metų atlikto tyrimo rezultatus ir ištyrinėjęs jame dalyvavusių moterų medicininius sveikatos įrašus.

    Vida Press nuotr./Pora
    Vida Press nuotr./Pora

Taip pat skaitykite: Moterys atvirai: kodėl jos nori mylėtis kasdien?

  • Orgazmas stimuliuoja jūsų smegenis. Orgazmas gerina kraujotaką – tai įrodė atliktas tyrimas, kurio metu besimasturbuojančių moterų smegenų veikla buvo stebima per magnetinio rezonanso aparatą. Tyrimą atlikę mokslininkai Barry Komisarukas ir Nan Wise pastebėjo, kad moterų orgazmo metu kraujotaka pastebimai pagerėjo į visus smegenų centrus.

  • Orgazmas atitolina raukšles. Pamirškite botoksą ir tiesiog dažniau pasimylėkite. Britų psichologas Davidas Weeksas 10 savo gyvenimo metų praleido tyrinėdamas tūkstančių įvairių amžiaus moterų ir vyrų seksualinius gyvenimus. D. Weeksas pastebėjo, kad dažnai seksu užsiimantys asmenys, kurių amžius 40–50 metų, atrodė kur kas jauniau ne tie, kurie šiuo malonumu mėgaudavosi rečiau. Psichologas mano, kad taip yra dėl to, jog orgazmo metu išsiskiria odos stangrumą gerinančios ir palaikančios medžiagos.

  • Orgazmas bėgant metams darosi vis geresnis. Nėra jokio reikalo liautis mylėtis, kai sulaukiate gyvenimo brandos. Tiesą sakant, senatvėje orgazmas gali būti netgi geresnis nei jaunystėje. Tai įrodė „The American Journal of Medicine“ publikuotas tyrimas, kurio metu Kalifornijos mokslininkai ištyrė 806 senelių namuose gyvenančių moterų (jų amžiaus vidurkis buvo 67 metai) seksualinį aktyvumą. Tyrime dalyvavusios senolės tikino orgazmą patiriančios kiekvienos arba beveik kiekvienos seksualinės sueities metu. O tuo išties retai galėtų pasigirti jaunos merginos. Taigi nenusiminkite – geriausias seksas laukia ateityje!

  • Mokslininkai teigia, kad moters orgazmas priklauso nuo dydžio. Tiesa, ne nuo penio. Anorgazmija, t. y. nesugebėjimas dėl įvairiausių priežasčių pajausti malonumo viršūnės, gali turėti įtakos sveikatai ir netgi sukelti depresiją, nerimo priepuolius, nuotaikų kaitas. Taigi, tyrime dalyvavusios moterys, retai patiriančios orgazmą, pateikė amerikiečių mokslininkams atsakymą – kuo mažesnis klitoris, tuo mažesnė tikimybė mėgautis sekso teikiamais malonumais.  Trumpai tariant, dėmesį reikia kreipti ne į tašką G, bet į tašką K...

  • Jau 2016-aisiais esą turėtų pasirodyti medikamentas, stimuliuojantis lytinį potraukį (libido). Kompanija Emotional Brain kaip tik užsiima kūrimu kelių vaistų, kurie, pasak kompanijos atstovų, gali sustiprinti lytinį potraukį ir motyvaciją. Vienas jų turėtų padėti moterims, kurios kenčia nuo lytinio šaltumo (pasirodo, tokių yra net 30 proc.). Kaip šis preparatas veiks? Tikinama, kad jis sustiprins kraujo pritekėjimą į genitalijas, sukels susijaudinimą ir netgi bus kaip lubrikantas. Tiesa, nuo vyriškosios viagros vaistas skirsis tuo, kad veiks tas smegenų dalis, kurios susijusios su lytiniu potraukiu. Preparatas pakels hormonų serotonino ir dopamino kiekį, o tai, žinia, padės patirti didesnį pasitenkinimą. Abu preparatai bus mėtų skonio, o viduje slėpsis testosterono „įdaras“, kuris ir žadina geismą. Taip pat sudėtyje bus buspirono – vaisto, kuris taip pat pakelia serotonino lygį.

Taip pat skaitykite: Cooperio taktika: kaip sužavėti vyrą per 12 minučių?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne