Nors daugelis mano, kad ši tradicija tėra mitas, iš tiesų ji turi gan gilias istorines šaknis.
Airijoje ji atsirado dar V a., kuomet Šv.Brigita iš Kildaro pasiskundė Šv. Patrikui, kad moterims kartais tenka pernelyg ilgai laukti, kol jų mylimieji joms pasipirš. Anot legendos, į šį skundą atsižvelgęs Šv.Patrikas paskelbė, kad moterys pirštis galės tik per keliamuosius metus, taigi – vasario 29-ąją.
Ši tradicija vėliau išplito ir Škotijoje. 1288 metais šioje šalyje netgi buvo išleistas įstatymas, kuris teisiškai įtvirtino moterų galimybę pirštis vasario 29-ąją. Tiesa, tai darydamos, kaip nurodė išleistas įstatymas, jos privalėjo vilkėti raudoną pasijonį.
Negana to, įstatyme buvo nurodyta ir bauda vyriškiui, kuris tą dieną nesutiks vesti savo mylimosios. Bauda tuo metu varijuodavo nuo bučinio į skruostą iki naujutėlaitės šilkinės suknelės merginai ar pirštinaičių.
Kai kuriose šią tradiciją palaikiusiose kultūrose už atsisakymą vesti vyriškiai netgi turėdavo nupirkti 12 porų pirštinaičių savo nuskriaustai mylimajai.
Paprotys vasario 29-ąją pirštis dailiosios lyties atstovėms buvo žinomas ir anglų tradicijose. Senaisiais laikais šioje šalyje vasario 29-oji būdavo ignoruojama ir neturėdavo jokio teisinio statuso, tad žmonių manymu, šią dieną galėdavo pasikeisti ir tradicijos. Viena jų – paprotys nuolat pirštis tik vyrams.
Tuo tarpu Jungtinės Amerikos Valstijose vasario 29-oji kai kur buvo vadinama Sadie Hawkins diena, pabrėžianti lyčių vaidmenų apsikeitimą, taigi ir galimybę pirštis moterims.