Vyras paliko žmoną dešimčiai metų, kad galėtų keliauti: tai „turėjo savo kainą“

Thoras Pedersenas dešimtmečiui paliko žmoną namuose ir leidosi į gyvenimo nuotykį – aplankė visas pasaulio šalis, tačiau sako, kad tai „turėjo savo kainą“.
Keliautoja
Keliautojas / 123RF.com nuotr.

Kai nuotykių ieškotojas Thoras Pedersenas išsikėlė sau didžiulį iššūkį – aplankyti visas 203 pasaulio šalis neskraidydamas, jis manė, kad žmoną namuose paliks tik ketveriems metams.

Tačiau po viso dešimtmečio jis pagaliau įvykdė savo misiją ir grįžo į Kopenhagą (Danija), kad vėl susitiktų su savo antrąja puse Le, kuri liko gyventi kartu su juo, praneša portalas mirror.co.uk.

Per pastaruosius 10 metų jis išleido 72 000 JAV dolerių (apie 56 000 svarų sterlingų) ir keliavo 351 autobusu, 158 traukiniais, 219 taksi ir 40 laivų, taip pat arkliais ir karietomis bei burlaiviais.

Nors tai buvo įspūdinga gyvenime patirtis, 44 metų Thorui, kuris dabar jaučiasi taip, tarsi jo gyvenimas būtų „apverstas aukštyn kojomis“, yra sunku psichologiškai prisitaikyti prie normalaus gyvenimo, nes šis žygis „kainavo brangiai“.

„Iš esmės jau dešimtmetį esu klajoklis. Mano gyvenimas apverstas aukštyn kojomis. Dirbu su savimi psichologiškai, tačiau tai užtrunka“, – aiškino jis. Kai nusprendė leistis į kelionę, Thoras su 40 metų Le buvo kartu tik metus, tačiau jiedu įsipareigojo likti kartu, palaikydami santykius per atstumą.

„2013 m. sausį tėtis elektroniniu paštu man atsiuntė nuorodą į puslapį, kuriame buvo aprašyti žmonės, aplankę visas pasaulio šalis. Kuo labiau gilinausi, tuo labiau mačiau, kad nė vienas iš 200 tuo metu buvusių žmonių to nebuvo padaręs visiškai neskraidydamas, – sakė Thoras. – Tai mane suintrigavo. Tiesiog negalėjau palikti šios idėjos. Maniau, kad tai užtruks ketverius metus – labai klydau“.

Anksčiau laivybos ir logistikos srityje dirbęs Thoras 2013 m. spalio 10 d. iš Danijos išvyko į Vokietiją, keliavo per Vakarų Vidurio Europą, paskui per Šiaurės šalis ir tik tada per visą Ameriką. Iš ten jis keliavo į Karibus, Vakarų pusrutulį, Afriką, Rytų Europą ir Aziją, neskraidydamas lėktuvu ir turėdamas 20 eurų per dieną biudžetą. Kelionę jis finansavo iš rėmėjų, santaupų, paskolų ir sutelktinio finansavimo.

Dešimtmetį trukusios misijos metu Thoras ir gydytoja dirbanti Le palaikė ryšį internetu, o jai pavyko jį aplankyti vos 27 kartus. Kai pandemijos metu Toras dvejus metus buvo įstrigęs Honkonge, jam pavyko internetu susituokti su Le, kad ji galėtų išvykti ir apsistoti pas jį. Tuo metu jis jau buvo nusiteikęs, kad įveikti savo iššūkio nepavyks.

„Man liko paskutinės devynios šalys. Kaip pasiduoti?“ – sakė jis. Panaikinus apribojimus, jis keliavo po Ramųjį ir Indijos vandenyną ir 2023 m. gegužės 23 d. baigė savo kelionę, apsilankydamas paskutinėje šalyje – Maldyvuose. Thoro kelionė galiausiai užtruko devynerius metus, devynis mėnesius ir 16 dienų, o kad įveiktų milžinišką 382 083 km atstumą, jam prireikė 10 pasų.

Pasiekęs savo tikslą, Thoras nusprendė grįžti namo tokiu pat būdu – neskraidydamas. Dabar, grįžęs į Daniją, jis prisitaiko prie gyvenimo po pastarųjų 10 metų kelionių. Kalbėdamas apie Le, jis sakė: ,,Esu labai laimingas, ji buvo nuostabi. Nemanau, kad be jos būčiau visa tai išgyvenęs.“

Nepaisant to, kad šiuo metu vyksta sunku adaptacijos etapas, Thoras skatintų kitus tyrinėti įvairias šalis ir kultūras. „Eikite ten, susidurkite su žmonėmis ir žiūrėkite, su kokiais atradimais grįšite“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis