Priešingai nei kiti laidoje lankęsi svečiai, E.Ramanauskas nesutiko, kad geriausiai šiuolaikinį vyrą galima apibūdinti kaip „beieškantį“. Jo nuomone, daug tikslesnis žodis yra „laukiantis“, nes dabartinėje sumaištyje vyrai laukia naujų sprendimų, naujų gairių, kuriomis galėtų vadovautis.
Amžių sandūroje vyrai išgyvena krizę
Kūrybos vadovas atkreipė dėmesį į #MeToo judėjimą: „Tai yra vienas iš pavyzdžių, kai senojo pasaulio taisyklės bando išsiveržti į naująjį, mus pasiveja praeitame amžiuje galiojusių taisyklių aidai, šiam amžiui nebetinkantys.“
Vildamasis, kad ateityje vyrai pakeis požiūrį į moteris ir vienos lyties pranašumas prieš kitą išnyks, jis taip pat pabrėžė, kad tradicinis vyriškumas pasireiškia ir kitais būdais, kaip antai nereikalingas fizinės jėgos demonstravimas ar vyrų fotografavimasis su šaunamaisiais ginklais, kuris neaplenkia net Lietuvos įžymybių socialinių tinklų profilių.
„Turime galvoti ne apie karą. Mūsų ateitis turi būti susijusi su gražiais dalykais, turime ugdyti menininkus, o ne demonstruoti vyriškumą apsikarsčius ginklais – instinktyvus noras būti galingam yra kaip vaikų matavimasis lytiniais organais“, - sakė E.Ramanauskas. Dėmesį jis siūlė sutelkti į pridėtinės vertės visuomenei, šeimai kūrimą, pasitelkiant technologijas bei meną, nes karas ir ginklų demonstravimas naujajame pasaulyje turėtų būti laikomas kvailu.
Skaitymas – būdas šiuolaikiniam vyrui pažinti save
Paklaustas, kodėl susidomėjo vyriškumo tema ir pradėjo kurti naują žurnalą, E.Ramanauskas atskleidė, kad idėja kilo prekybos centro lentynoje neradus jam aktualaus leidinio: „Stovėjau prieš daugybę žurnalų viršelių ir tai, ką mačiau, buvo žurnalai apie žvejybą, medžioklę, automobilius, taip pat erotiniai žurnalai. Supratau, kad nė vienas iš jų man nėra įdomus. Manau, kad šiuolaikinis vyras yra pažengęs gerokai toliau nei tos standartinės klišinės temos.“
Pašnekovas neslėpė, kad jam, dar tradicinių vyrų kartos atstovui, nebuvo lengva išsivaduoti iš stereotipų, tačiau galiausiai pavyko save pažinti. E.Ramanausko teigimu, visiems vyrams yra būtina sulėtinti gyvenimo tempą ir skirti daugiau laiko skaitymui, nes tik taip jie gali tobulėti, siekti emocinės brandos.
Nors lengviausia vartotojų dėmesį patraukti skandalingomis viršelio istorijomis, žurnalo kūrybos vadovas sakė niekada nebandantis eiti trumpiausiu keliu – vyrų susidomėjimą visuomenėje vykstančiais socialiniais pokyčiais jis renkasi skatinti palaipsniui.
Visą tinklalaidės „Šiuolaikiniai vyrai“ pokalbį galite išgirsti čia (arba 15min KLAUSYK programėlėje, taip pat Spotify, Podbean, Google ir Apple Podcasts ir kt. platformose).
Tinklalaidės naujienas ir anonsus galite sekti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.