Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

35 dovanos, kurių jūsų vaikai niekada nepamirš

Šiais vartotojiškos visuomenės laikais dauguma vaikų turi tiek žaislų, kad tėvams juos vis sunkiau kuo nors nustebinti. Tačiau vaikams daug svarbiau yra tai, ko nenusipirksite nei vienoje parduotuvėje.

16. Skatinimas. Žodžiai turi milžinišką reikšmę. Žodžiai, kuriuos kasdien girdi jūsų vaikas, gali būti puikiu ramsčiu arba atvirkščiai – nevilties šaltiniu. Galvokite, ką ir kaip sakote.

17. Kūrybingumas. Skatinkite vaiką būti kūrybingu. Juk pasauliui taip reikalingi žmonės, kurie gali sukurti ką nors naujo ir gero.

18. Dosnumas. Dosnumas – nuostabi žmogaus savybė. Išmokykite vaiką ir gauti, ir duoti.

19. Dvasingumas. Tikėjimas suteikia jėgų. Būtų puiku, jeigu jūsų vaikas suprastų, kad žmogus – tai ne tik kūnas ir kraujas, bet ir protas, širdis bei dvasia.

Žodžiai, kuriuos kasdien girdi jūsų vaikas, gali būti puikiu ramsčiu arba atvirkščiai – nevilties šaltiniu. Galvokite, ką ir kaip sakote.

20. Sąžiningumas. Vaikai, kurie nuo vaikystės yra mokomi būti sąžiningi, turi daugiau galimybių būti tokiais ir užaugę. Be to, sąžiningi žmonės yra laimingesni, labiau moka mėgautis gyvenimu ir geriau miega naktimis.

21. Viltis ir tikėjimas. Viltis ir tikėjimas suteikia mums stiprybės, ištvermės ir ryžtingumo, o sunkiais gyvenimo momentais padėda nesuklupti ir judėti į priekį.

22. Vaizduotė. Gyvenimas keičiasi vis greičiau. Vakarykštė diena jau nepanaši į šiandieną. Naują pasaulį kuria tie žmonės, kurie turi lakią vaizduotę.

23. Sąmoningumas. Išmokykite vaikus nuspręsti, ko jie nori pasiekti. Nedarykite to per prievartą, o padėkite pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią.

24. Pažinimo troškimas. Aistra žinioms skiriasi nuo „zubrinimo“ vien tam, kad būtų gautas atestatas. Pažinimo džiaugsmas gimsta šeimoje: skaitykite, užduokite klausimus, analizuokite ir atraskite.

Taip pat skaitykite: Psichologė Aida Šimelionienė: „Vaikų gabumai ne visada yra smagus dalykas“

25. Gamta. Mes dažnai mokome vaikus rūpintis švara ir tvarka namuose. Lygiai taip pat svarbu mokėti rūpintis gamta. Vaikai, kurie mokosi vertinti pasaulį, būna geresni ir laimingesni.

26. Galimybė pabandyti kažką naujo. Vaikai turi turėti galimybę išbandyti ką nors naujo. Tik taip jie pamatys, kas jiems patinka ir galbūt atras savo talentą.

27. Optimizmas. Pesimistai nekeičia pasaulio. Tai daro optimistai.

28. Mokėjimas džiaugtis laimėjimais. Švęskite ir džiaukitės net mažais pasiekimais. Kada nors šie maži laimėjimai atvers kelią dideliems laimėjimams.

„Fotolia“ nuotr./Kojos
„Fotolia“ nuotr./Kojos

29. Pacifizmas. Galbūt pasauliniu mastu tai ir ne mūsų jėgoms. Bet kodėl gi nepradėti nuo mažų žingsnių?

Pesimistai nekeičia pasaulio. Tai daro optimistai.

30. Savivertė. Vaikai, kurie mokosi vertinti save, linkę labiau pasitikėti savimi ir žinoti savo vertę.

31. Unikalumas. Mūsų skirtumai daro mus ypatingais. Padėkite vaikui suprasti, kad visi žmonės skirtingi, turintys savo talentų ir ypatingų sugebėjimų. 

32. Sėdėjimas jums ant kelių. Kol vaikas mažas, tai geriausia vieta knygų skaitymui, istorijų pasakojimui ar tiesiog nuoširdžiam pokalbiui.

33. Namų židinys. Žinoti, kad namuose visada esi laukiamas, – nuostabiausias dalykas pasaulyje.

Taip pat skaitykite: 4 klausimai, kuriuos kasdien turėtumėte užduoti savo vaikui

34. Ištikimybė savo žmonai/vyrui. Santuokinė ištikimybė – tai ne tik mūsų kūno elgesys, bet ir akių, proto, širdies ir sielos veiksmai. Vaikai labai gerai jaučia šiuos dalykus.

35. Meilė. O kaipgi be jos?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai