Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 mitybos mitai apie žindančias moteris

Tik ką pagimdžiusios ir kūdikį krūtimi maitinančios moterys dažnai iš aplinkinių, artimųjų girdi įvairių patarimų, kokių maisto produktų reiktų vengti. Ko reiktų atsisakyti ir ką pridėti į savo kasdienį racioną, kad vaikutis augtų sveikas, padidėtų pieno gamybą krūtyje ir jo netrūktų. Tačiau ar tikrai galime vadovautis kitų patarimais, kurie vieniems tinka, o kitiems visai gali netikti?
Mama su kūdikiu.
Mama su kūdikiu. / 123RF.com nuotr.

Aplink mus yra labai daug mitų, dėl kurių krūtimi maitinančiai moteriai yra sunku atsirinkti kas tiesa, o kas ne. Tad Kilo.lt mitybos specialistė Greta Bučnytė pateikia 5 mitus, kuriuos dažnai girdime apie maitinančių krūtimi mamyčių mitybą.

Kilo.lt nuotr./Mitybos specialistė Greta Bučnytė.
Kilo.lt nuotr./Mitybos specialistė Greta Bučnytė.

1 mitas. Rekomenduojama vengti pieno produktų, nes jie stabdo laktaciją ir galite pritrūkti pieno.

Tai yra netiesa. Pieno produktų reiktų vengti, jei vaikeliui pasireikštų pilvuko raižymas, viduriavimas ar pilvo pūtimas. Jei nepasireiškia joks šalutinis poveikis, pieno produktus drąsiai galite vartoti.

2 mitas. Reikia vengti maisto produktų įvairovės.

Kaip tik mama turėtų rūpintis savo mityba. Turite valgyti kuo įvairesnį, subalansuotą maistą, kad aprūpintumėte ne tik savo, bet ir vaikelio organizmą kuo įvairesnėmis mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais.

3 mitas. Reikia vengti riešutų, obuolių, uogų, citrusinių vaisių.

Taip, šie produktai yra priskiriami alergizuojančių produktų kategorijai ir jų reikia vengti, jei pasireiškia alergijos vaikeliui. Tačiau jei nuo šių produktų mažyliui nepasireiškia jokių bėrimų ar kitų šalutinių poveikių, juos tikrai galite valgyti.

4 mitas. Būtina atsisakyti kavos.

Per dieną žmogui yra rekomenduojama 2–3 kavos puodeliai. Maitinančios mamytės taip pat gali gerti kavą, net jei ir yra kofeino, tai vaikeliui nepakenks. Tačiau kavą tokiu atveju patariama gerti iškart po žindymo, kad praeitų porą valandų iki kito maitinimo. Beje, nepamirškite, kad kofeino yra ir žaliojoje arbatoje, juodajame šokolade.

5 mitas. Jei turite mažą krūtinę, joje gaminsis mažiau pieno, gali jo neužtekti vaikeliui.

Tai yra visiška netiesa, nes nuo dydžio nepriklauso pieno gamyba. Motinos krūtys pieną gamina pagal poreikį. Pienas yra gaminamas atsižvelgiant į vaikelio poreikius. Jei jis žinda daug, jo gaminsis daugiau, jei mažiau – tuomet bus atvirkščiai.

Geriausias maistas kūdikiui yra mamos pienas, todėl mamos turi rūpintis savo mityba, praturtinti ją įvairiomis maistinėmis medžiagomis bei vitaminais, mineralinėmis medžiagomis. O kad tai padaryti būtų lengviau, tiesiog reikia tinkamai subalansuoti savo mitybą. Beje, reikia nepamiršti, kad tinkama mityba galite ne tik gerinti savo sveikatą, bet ir mažinti kūno svorį (nors ir maitiname krūtimi). Žinoma, kaloringumas turi būti tinkamai parinktas, kad nesutriktų laktacija.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tėvystės dienoraštis (I): kaip šventiniai pusryčiai virsta desertu gimdykloje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais