5 taisyklės, kurias vaikai turėtų žinoti apie tvarkymąsi

Sutikite, mažieji padaužos retai trokšta tvarkytis – kur kas dažniau smagiau namus apversti aukštyn kojomis. Tada jau tenka įsikišti ir tėveliams ir paaiškinti, kad po žaidimų kambaryje vis tiek kažkada turi atsirasti tvarka. Kam smagu vaikščioti per žaislų laviną? Taigi, pradėti vaikus mokyti niekada nevėlu.
Mergaitė tvarkosi
Mergaitė tvarkosi / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Mama Vaikai

Būkite geru pavyzdžiu

Jeigu indus plaunate kartą per savaitę, jūsų stalas nukrautas maisto likučiais, o drabužiai atrodo niekada nelyginti, kažin ar vaikas taps išprotėjusiu pedantu. Organizavimo įpročius ir įgūdžius mažieji perima iš mūsų, ir kai tik jie pradeda suprasti savo tėvus, pravartu mažylius mokyti atsakingumo, pavyzdžiui, į kasdienius reikalus įtraukti kalendorių, surašyti kartu, ką reikėtų atlikti ir panašiai, paaiškinti, kokios netvarkos pasekmės, tarkime, ant mažos detalės galima užlipti ir susižeisti koją. Geriausia pradėti ne nuo paliepimo, kad vaikas tvarkytųsi, o tvarkytis kartu. 

Taip pat skaitykite: Kaip berniuką užauginti tikru vyru

Mes turime savo namus, o vaikų daiktai – savo

Svarbiausia suprasti, kad šiuo atveju nebūtina skatinti perfekcionizmo. Namai turi būti realūs, o ne iš žurnalo viršelio, iščiustyti ir išblizginti. Juk auginant vaikus tai beveik neįmanoma! Tačiau kai kiekvienas daiktas  turi savo vietą, tiesiog sutaupote laiko, o ir namai atrodo kur kas tvarkingesni. Dėliojimas vaikams padeda greičiau surasti savo daiktus, žinoti, kur jie yra, o mažesniems netgi lavinti skaitymo įgūdžius.

Pravartus sąrašas

Kalendorius, dienos planuotojas, sąrašas, ką turite padaryti, tikrai pravers vaikams mėgautis turiningesne diena. Pavyzdžiui, galite kartu patikrinti, kiek vaikas atliko, leisti jam tai sužymėti ir pereiti į kitą lygį. Esame tikri, kad jis bus labai patenkintas ir pasijaus labai suaugęs.

Nustatykite taisykles, kurios padės vaikams išlikti švariems ir tvarkingiems

Pavyzdžiui, padėkite kiekvieną vakarą susitvarkyti žaislus, paaiškinkite, kaip rūpintis savo daiktais, sakykim, drabužiais. Bent kartą per metus juos perrūšiuokite, įvertinkite, kas tinka, o kas ne, taip pat aptarkite, drabužių nešiojimo taisykles. Juk vienas rūbas tiks tik žaidimams lauke, o kitas rimtesnei veiklai, mokyklai ar išvykoms. Taip pat pabrėžkite, kad savo daiktus būtina saugoti ir tausoti.

15min.lt nuotr./Vaikas turėtų pats tvarkytis savo kambarį, tačiau tėvai gali tam padėt pasirūpindami reikiamais baldais, patogiomis dėžėmis.
15min.lt nuotr./Vaikas turėtų pats tvarkytis savo kambarį, tačiau tėvai gali tam padėt pasirūpindami reikiamais baldais, patogiomis dėžėmis.

Taip pat skaitykite: Daugiavaikė mama Jūratė Petrulienė: liepimas man atrodo kaip nepagarba vaikui

Būkite kantrūs – vaikai visai kitaip suvokia švarą ir tvarką

Jeigu norite tvarkingų namų, kai auga mažylis, geriau nesvajokite.  Mes juos galime mokyti, rodyti gerą pavyzdį, padėti, tačiau tikrai ne visada rezultatas jus džiugins. Tačiau turėtų! Juk vaikas mokosi ir ilgainiui taps visiškai atsakingas už savo gyvenamosios vietos tvarką. Mūsų, tėvų, tikslas – padėti ir būti šalia. Tik taip mažasis namų gyventojas įvertins jūsų pastangas ir pagalbą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs