Pirkite pagal sąrašą ir nusistatykite limitą
Pirmokėlių tėvai rodos pasiryžę nupirkti viską, kad tik vaikas norėtų eiti į mokyklą. Mokytojai tikina, kad daugelis tėvelių vaikams perka per daug ir visiškai nekreipia dėmesio į rekomenduojamą daiktų sąrašą, kuris padeda ne išlaidauti ir prisipirkti nereikalingų daiktų, o sutaupyti. Jei tokio sąrašo neturite, verčiau prieš iš anksto pasikonsultuokite su klasės auklėtoju. Apsipirkti vykite kartu su vaikais, esant galimybei leiskite patiems išsirinkti daiktus, tačiau iš anksto aptarkite planuojamą išleisti pinigų sumą ir neviršykite limito.
Derybų menas
Naujus mokslo metus vaikams norisi pradėti įsigyjant naujus daiktus – nauja kuprinė, nauji sportiniai bateliai, apranga, rašiklių dėklas ar pan. Vaikui tai yra puiki motyvacija ir paskatinimas grįžti į mokyklą, tačiau nepagrįstai augančios išlaidos tėvams. Prieš apsiperkant svarbu su vaiku pasikalbėti, kurios sąrašo prekės yra būtinos, o kurios – ne. Jei noro pirkti kasmet kažką naujo ar atsisakyti kelių daiktų sumažinti nepavyksta, paskatinkite vaikus naudoti savo santaupas – tai tikrai turės įtakos jų sprendimui.
Peržiūrėkite, ką jau turite namuose
Prieš keliaujant pirkti kanceliarinių prekių mokyklai, pravartu peržiūrėti, ką jau turite namuose.
Prieš keliaudami pirkti kanceliarinių prekių mokyklai, peržiūrėkite, ką jau turite namuose. Gal čia rasite nenaudotų sąsiuvinių, skriestuvą ar trintukų rinkinį. Šiuos daiktus iš karto išbraukite iš sarašo. Į turimų daiktų skaičiavimą įtraukite ir vaikus, kartu aptarkite reikalingas mokslams priemones ir jų kiekį. Žinojimas, ko tiksliai reikia, padės sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Vaikų įsitraukimas paskatins labiau tausoti priemones ir mokys planuoti savo išlaidas.
Taupykite ne visur
Renkantis prekes, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir prekės kokybę. Juk ekologiški dažai mažiau kenks ne tik gamtai, bet ir jais piešiančiam vaikui. Vaikai kartais paskanauja flomasterių, išsitepa dažais ar klijais drabužius, rankas, todėl tėveliams svarbu, kad šios priemonės būtų netoksiškos. Prekių gausoje atkreipkite dėmesį ir į gamintojus, kurie naudoja mažesnes pakuotes, siūlo ekologiškas prekes ir skiria daugiau dėmesio prekės kokybei, o ne išvaizdai.
Daiktai, kurie tarnaus ilgiau, atsipirks greičiau
Tikriausiai kiekvienuose namuose galima rasti krūvas rašiklių, kuriuos išmesime vos pasibaigus rašalui. Tačiau, ar toks vartojimas padeda sutaupyti ir ugdo vaiko sąmoningumą? Pirkdami rašiklius rinkimės tuos, kuriuose galima pakeisti šerdeles. Užuot kiekvieną dieną rūpindamiesi, ar vaikas sveikai maitinasi ir pakankamai geria vandens, nupirkite vaikams stilingas daugkartines vandens gertuves. Nešiojama gertuvė vandeniui padės sutaupyti nemenką sumą pinigų, kurią vaikas išleistų kiekvieną dieną, pirkdamas saldžius gėrimus mokykloje.
Bendraukite ir keiskitės
Visi vaikai užauga, keičiasi jų poreikiai ir pomėgiai, vadinasi, lieka begalės nereikalingų daiktų. Tad, labai tikėtina, jog aukštesniųjų klasių tėvai mielai parduos pigiau, atiduos ar iškeis nebereikalingus vaikų daiktus. Jei jūsų vaikas nebe pirmokas, galbūt ir jūs turite vadovėlių ar kitų daiktų, reikalingų žemesniųjų klasių moksleiviams, – inicijuokite mainus tarp tėvų, nepamirškite apsilankyti sendaikčių turgeliuose – taip laimės visi.
Kurkite bendrus patyrimus
Ruošiantis Rugsėjo 1-ajai svarbu atminti, kad ne nauji daiktai, o kartu praleistas laikas įkvėps vaikus mokytis atsakingai ir siekti užsibrėžtų tikslų. Užuot chaotiškai leidus laiką prekybos centruose ir švaisčius pinigus, leiskite laiką drauge ir kurkite bendrus patyrimus – kartu su vaikais dviračiais pasivažinėkite senuoju mokyklos keliu.