9 išmokos, kurios priklauso Lietuvoje gimusiems vaikams

Prieš į pasaulį ateinant naujam kūdikiui laukia daugybė iššūkių. Ir fizinis, ir psichologinis pasiruošimas reikalauja tėvų atidumo bei laiko. Taip pat kiekviena nauja gyvybė atsineša išmokų krepšelį, kurias skiria Lietuvos Vyriausybė.
Naujagimis
Naujagimis / Jonathan Borba / Unsplash nuotr.

Jos dažnai keičiamos ir ne visi tėvai žino, kokia finansinė pagalba jiems priklauso. Tiek būsimai ir tapusiai mamai, tiek tėčiui Lietuvoje skiriamos kelios išmokos, kai kurios jų – vienkartinės, kitos – pakartotinės. Pateikiame sąrašą išmokų, kurias gali gauti tėvai ir kokiais atvejais kokios išmokos nepriklauso.

1. Nėščiosios išmoka

Xavier Mouton Photographie / Unsplash nuotr./Nėštumas
Xavier Mouton Photographie / Unsplash nuotr./Nėštumas

Kada mokama. Skiriama, jei moteris yra Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantis asmuo ir dėl išmokos kreipėsi ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo dienos, kurią moteriai buvo likę 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos.

Kiek siekia. 257,20 euro.

Kada nepriklauso. Jei moteris nuolat negyvena Lietuvoje, per vėlai kreipiasi dėl išmokos arba turi teisę iki numatytos gimdymo datos likus 70 kalendorinių dienų gauti motinystės išmoką.

Kur kreiptis norint gauti. Į gyvenamosios vietos savivaldybę pateikiant „Sodros“ patvirtintą pažymą dėl motinystės išmokos nesuteikimo.

Kaip dažnai mokama. Vienkartinė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais