Ar tikrai nėščia?

Tikriausiai kiekvienos moters širdis, susivėlinus menstruacijoms, ima tankiau plakti nuo minties „O kas jei...“ Net ir toms, kurios visa esybe trokšta susilaukti mažylio, žinia apie nėštumą – nemažas stresas. Susigyventi su mintimis apie naują ypatingą būseną reikia laiko. Kartais ir nemažai. O kur dar galvoje kirbančios mintys: „O gal aš visai nenėščia? Gal man pasivaideno?..“
Ultragarsinis tyrimas
Ultragarsinis tyrimas / Fotolia nuotr.

Kokie požymiai liudija, jog iš tiesų esate ne viena? Padidėjęs jautrumas, pakitęs skonis ar uoslė, pykinimas, kelias dienas vėluojančios menstruacijos, pabrinkusios krūtys ar padidėjęs kūno svoris – toli gražu dar ne galutinis įrodymas, kad tikrai laukiatės. Kad padėtis rimta, galite įtarti, kai mėnesinės nepasirodo daugiau kaip dešimt dienų, o nėštumo teste išryškėja dvi raudonos juostelės. Kad būtų dar aiškiau, testą galite pakartoti darkart. Pasak specialistų, motinos gimdoje gemalas įsitvirtina praėjus maždaug 8–10 dienų po apvaisinimo.

Kad nėštumas – ne jūsų fantazijos vaisius – lemiamą žodį tars ginekologas, ištyręs ultragarsu. Tiesa, jei tirsitės pirmosiomis nėštumo savaitėmis, echoskopo ekrane išvysite tik mažutėlę tamsią dėmelę, arba, tiksliau tariant, gemalo pūslelę, nė iš tolo nepanašią į kūdikėlį. Beje, tirtis echoskopu neskubėkite. Jei jaučiatės puikiai, nėštumas vystosi sklandžiai ir nėra gręsiančio persileidimo ar negimdinio nėštumo tikimybės (kraujingų išskyrų, maudimo pilvo apačioje ir pan.) tirtis echoskopu rekomenduojama ne daugiau kaip du kartus: pirmąkart – 18–20-ąją nėštumo savaitę, antrąkart – 30–32-ąją nėštumo savaitę.

 

Kada gimdyti?..

Kai jau tiksliai žinote, kad jūsų įsčiose gyvena būsimas mažylis, tikriausiai kyla kita aktuali mintis: „Kada tas mažas žmogeliukas atkeliaus į šį pasaulį?“ Ginekologai šiuo klausimu mėgsta pajuokauti: „Nebijokite, gimdymo tikrai nepramiegosite.“

Paprastai nėštumas tęsiasi devynis mėnesius, tiksliau – 40 savaičių, o dar tiksliau – 280 dienų. Deja, toli gražu ne kiekvienas naujagimis susiruošia gimti tiksliai nustatytą dieną. Jau gimties akimirką mažieji demonstruoja savo individualumą: vieni skuba atkeliauti, kiti atvirkščiai – delsia kiek galėdami. Tačiau neskubėkite dėl to krimstis. Nuo 38 iki 42 savaitės į pasaulį atkeliavęs kūdikėlis laikomas gimęs laiku. Jei gimsta 22–37 nėštumo savaitę yra neišnešiotas, o vėliau kaip 42 savaitę – pernešiotas.

Kaip nustatoma kūdikio gimimo data? Populiariausias metodas – vadinamoji Naegele’o taisyklė. Ji visai nesudėtinga – galite apskaičiuoti ir pati. Tereikia prie paskutiniųjų mėnesinių pirmosios dienos pridėti 7 dienas ir atimti tris mėnesius – ir jau turite gimdymo datą. Žinoma, šiuo skaičiavimu pasikliauti galite tada, jei stropiai sekate „savo dienas“, o jūsų ciklas yra gana reguliarus. Apskritai nustatydami gimdymo datą gydytojai vienu metodu nesivadovauja. Nemažai informacijos apie vaisiaus amžių suteikia echoskopo tyrimai. Taip pat vaisiaus judesiai. Pasak ginekologų, jei gimdote pirmą kartą, norėdama sužinoti gimdymo datą  prie dienos, kai pajutote pirmuosius vaisiaus judesius, turėtumėte pridėti 140 dienų, jei gimdote ne pirmąkart – 154 dienas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų