Projektą vainikavo gražus renginys, skirtas stiprinti socialinę atskirtį patiriančių gyventojų bendrystę ir suteikti teigiamų emocijų. Renginį moderavo lektorė, mokymų vedėja, Dėkingumo akademijos įkūrėja Aistė Jonauskienė, kuri renginio dalyvius sugraudino savo pasakojimu apie savanoriavimo patirtį tolimojoje Ruandoje. Pateikta vaizdinė medžiaga ir nuoširdus pasakojimas perteikė savanorystės svarbą bei gebėjimą priimti gerumą, taip pat padėkoti už pagalbą ir gerus darbus. Projekte dalyvavę elektrėniškiai buvo pakviesti atlikti savarankišką darbą – analizuoti save, savo vidinę būklę, atsakyti į sau pačiam iškylančius klausimus.
Baigiamoji seminaro apie gerumą, pagalbą sau ir kitiems dalis – refleksija, kai kiekvienas projekto dalyvis pasidalijo mintimis, savo suvokimu, siekiais būti geresniems, dėkoti gyvenimui ir žmonėms už kiekvieną akimirką. Daugelio dalyvių akyse suspindo ašaros – padėkos nuostabiajai lektorei Aistei, gerumo, džiaugsmo ašaros. Projekto dalyvė Vilija Dobrovolskienė, apibendrindama ilgą projekto įgyvendinimo laiką, paminėjo, jog šiuo nelengvu laikotarpiu daug žmonių pasijuto vieniši, atstumti, ypač skaudžiai pajuto tą socialinę atskirtį, į kurią mus įstūmė covidas ir karantinas, tad kaip vilties spindulys švietė asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ savanorių apsilankymai namuose. Ir karštos sriubos dubenėlis, ir mėsos kepsnelis, šokoladas ir bandelė tapo tuo bendrystės ryšiu, dėmesio, reikalingumo ženklu.
Dar labiau reikalingi buvo pokalbiai ir telefonu, ir gyvai, kai žmogus galėjo pasijusti esąs nepamirštas, reikalingas. Ir tie pokalbiai užsitęsdavo ilgai, nes klausimų buvo daugybė, nes patarimų reikėjo daugybės, o svarbiausia – reikėjo išgirsti balsą, pamatyti besišypsančias akis. Žinoma, ir padėkoti vienas kitam. Taip projekto dalyviai gavo daug naudingų patarimų, pasijuto nesą vieni ir vieniši. Ir visi dėkojo Birutei Grybauskienei ir jos pagalbininkams – juk tai asociacijos savanoriai nešė į namus peną ir kūnui, ir sielai. Vilija teigė, kad daugeliui projekto dalyvių jaukūs susitikimai, draugiški pokalbiai padėjo ištverti sunkų vienatvės laikotarpį.
Antroje renginio dalyje projekto dalyvius sveikino geras Asociacijos „Ištiesk gerumo ranką” bičiulis, nuoširdžiai bendraujantis ne tik su plačia publika, bet ir pavieniais gerbėjais, Vytautas Šiškauskas. Atlikėjas renginio dalyvius sveikino puikiai žinomomis savo kūrybos dainomis. Kiekvienam dainininkas rado gerą žodį, mielą šypseną.
Projektas „Aš Tau padėsiu“ davė didelės naudos ne tik projekto dalyviams, bet ir savanoriams ir projekto rengėjams. Esame labai dėkingi už gautą finansavimą ir patirtį, įgytą rengiant projektą. Projekto dalyviai – 20 Elektrėnų miesto gyventojų, kurie iki tol patyrė socialinę atskirtį ir mažai buvo girdėję apie tam tikras kompensacijas, socialinės pagalbos formas, o įgyvendinus projektą žmonės jau yra daug drąsesni ir žinos, kur ir kaip ieškoti reikiamos pagalbos. Asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ savanoriai ir toliau tęs savo pradėtus darbus, lankys vienišus, neįgalius, socialinę atskirtį patiriančius asmenis, padės jiems atsakydami į kylančius klausimus, suras reikiamą pagalbą iš šalies.
Esame nusiteikę ir toliau tęsti pradėtus gerus darbus, ieškoti naujų projektų, juos sėkmingai įgyvendinti. Labai norime padėkoti savo bičiuliams, bendraminčiams, draugams – Elektrėnų savivaldybės administracijai, Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejui (direktorė Jurgita Chnieliauskienė), kavinei „Raspa“ bei jos šeimininkei Daliai Marcinkevičienei, prekybos centre IKI įsikūrusiam gėlių salonui „Mano studija“.