Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią itin opią problemą, socialinio projekto „Šiandien yra vakar“ sumanytojai prieš porą metų pakvietė susiburti menininkus ir senjores, kurios mėgsta siuvinėti.
„Menininkai turi galimybę pasisemti įkvėpimo ir idėjų nepelnytai pamirštoje, bet vis dar gyvoje praeityje, o mūsų senjorai sulaukia įvertinimo, pripažinimo. Jie gali realizuoti save, įamžinti ir įprasminti savo gyvenimo patirtį“, – sako iniciatyvos „Šiandien yra vakar“ autorė, marketingo specialistė Ermita Kirdeikytė.
Prie iniciatyvos prisijungė 11 menininkų, tarp kurių Algis Kriščiūnas, Eglė Ulčinckaitė, Kęstutis Grigaliūnas, Laisvydė Šalčiūtė, Antanas Dubra, Viktoras Paukštelis ir kiti. Šių menininkų nupieštus darbus ant drobės perkėlė 25 senjorės, o unikalias rankines sukūrė dizaineris Robertas Kalinkinas.
Pasak E.Kirdeikytės, nuo šiol visi žmonės turi galimybę prisidėti sprendžiant skaudžias senolių atskirties problemas. Tam atiteks visas Senjorite.lt pelnas, kuris bus gautas už unikalius senjorių ir menininkų kūrinius.
Ateityje Senjorite.lt planuojama pristatyti ir kitus projekto „Šiandien yra vakar“ dalyvių darbus. Dalyvauti projekte ir toliau kviečiami visi mėgstantys ne tik siuvinėti, bet ir megzti, nerti ar kitokia kūrybine veikla užsiimantys Lietuvos senjorai.
„Projekto vystymo procese įpinta daug mano pačios išgyventų situacijų ir emocijų. „Šiandien yra vakar“ – tarsi vėluojanti dovana mano vienintelei likusiai močiutei, dėl kurios pomėgio siuvinėti idėja ir gimė", – sako E.Kirdeikytė.
Pirmą kartą viešai bendra senjorių ir menininkų kūryba buvo pristatyta 2020 m. spalį Vilniuje, Arkangelo konferencijų ir meno centre.
Rankines planuota parduoti labdaros aukcione, tačiau tam sutrukdė pandemija. Žinia apie projektui kilusius iššūkius pasiekė svetainių kūrėją, ISM universiteto studentą Jokūbą Jarmalavičių, kuris sukūrė ir padovanojo platformą.
„Pats prieš kelis metus praradau savo močiutę. Dalyvavimas projekte man yra kaip jos prisiminimo įamžinimas ir kartu – prasmingas darbas vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms“, – sako J.Jarmalavičius.
Netrukus gimė ir svetainės pavadinimas „Senjoritė“, kuris, pasak E.Kirdeikytės, simbolizuoja skirtingų kartų susijungimą.