Įdomu žinoti: pluoštelis faktų apie vaikus

Vaikai jau savaime yra tikras stebuklas. Kasdien pateikiantys vis ką nors naujo ir džiuginančio jie pamažu formuojasi kaip tikros asmenybės, pasiruošusios stebinti savo pasiekimais ir žiniomis. Taigi siūlome paskaityti apie juos pluoštelį įdomių faktų!
Mažylis
Mažylio šypsena / Shutterstock nuotr.
Temos: 1 Vaikai

♦ Ar žinojote, kad pasaulyje kas tris sekundes gimsta kūdikis?..

♦ Remiantis statistiniais duomenimis, 1970 m. po gimdymo moterys vidutiniškai ligoninėje praleisdavo 4,1 paros, 1993 m. – 2,6 paros.

♦ Ar žinote, kiek daugiausia vaikų pagimdė viena moteris? Nepatikėsite, ji susilaukė net 69 atžalų! 1725–1765 m. Rusijoje valstietė 16 kartų susilaukė dvynukų, 7 kartus trynukų ir 4 kartus ketvertuko.

♦ Švedijoje yra mažiausias gimstamumas pasaulyje – 100 žmonių gimsta 1 vaikas, Malavyje, Afrikoje, didžiausias – 100 suaugusiųjų tenka 5,3 vaiko.

♦ Antarktidos žemyne pirmasis vaikas gimė 1987 metais.

♦ Naujagimiai turi daugiau kaulų nei suaugusieji – net 300. Taip yra todėl, kad, vaikui augant, tam tikri kaulai suauga. Suaugusieji turi tik 206 kaulus.

♦ Tyrimais nustatyta, kad gegužę gimę kūdikiai sveria vidutiniškai 200 g daugiau nei kitais mėnesiais pasaulį išvydę mažyliai.

♦ Ar žinote, kad kūdikiai nejaučia druskos skonio maždaug iki keturių mėnesių? Manoma, tai susiję su inkstų sistemos vystymusi, kuri pradeda apdoroti natrį maždaug tokiu metu.

♦ Pastebėta, kad naujagimiai galvą dažniau suka į kairę nei į dešinę.

♦ Įžymūs prieš laiką gimę žmonės: Albertas Einsteinas, Charlesas Darwinas, Isaacas Newtonas, Jeanas-Jacquesas Rousseau, Napoleonas Bonaparte’as, Markas Twainas, Pablo Picasso, Auguste’as Renoiras, Stevie’s Wonderis, Johannas Goethe ir Winstonas Churchillis.

♦ Pirmoji mažylio šypsena nudžiugina 4–6 gyvenimo savaitę.

♦ Pastebėta, kad daugiausia kūdikių atkeliauja trečiadieniais, o sekmadienis – ramiausia diena.

♦ Gimimo metu kūdikio širdelė daužosi kaip pašėlusi – net 180 kartų per minutę. Po kelių valandų sumažėja iki 140, o sulaukus vienerių metų – iki 115 dūžių per minutę. Beje, suaugusiųjų normalus širdies ritmas ramybės būsenoje yra 60–80.

♦ Lina Medina iš Peru tapo jauniausia mama pasaulyje. 1939 m. gegužės 14-ąją ji pagimdė kūdikį būdama penkerių metų ir septynių mėnesių.

♦ Statistika byloja, kad moteriškos lyties kūdikiai mamos pilve vidutiniškai užsibūna bent diena ilgiau negu vyriškosios. Baltaodžių kūdikiai, palyginti su juodaodžių, įsčiose praleidžia bent penkiomis dienomis ilgiau.

♦ Kūdikiai gimsta mokėdami plaukti ir sulaikyti kvėpavimą, tačiau ilgainiui šis gebėjimas išnyksta.

♦ Beveik visose senosiose kultūrose naujagimiai buvo puošiamai karoliais, amuletais, apyrankėmis tam, kad būtų apsaugoti nuo blogos akies. Kai kurie amuletai buvo su nelyginiais skaičiais, manoma, turėjusiais stebuklingų apsauginių galių, taip pat buvo galvojama, kad pusmėnulio figūrėlės, penkiakampės žvaigždės, gintaras, raudonosios pupelės, tigro atvaizdas padės išvengti nelaimių, nužiūrėjimų.

♦ Kai kuriuose Anglijos regionuose kūdikio galva buvo nuplaunama romu – esą kad būtų laimingas. Taip pat jiems duodavo šiek tiek sviesto ir cukraus, kurie simbolizavo laukiančius turtus.

♦ Statistika byloja, kad kūdikių vystyklus geriau keičia vyrai. Jiems tam prireikia vos vienos minutės, o moterims – „net“ dviejų.

♦ Kūdikiai apytiksliai verkia bent porą valandų per dieną – dažniausiai po pietų ir vakarais.

♦ Ką tik gimę mažyliai pramiega net 16–17 valandų per parą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai