Pradėkime nuo laiko planavimo. Vienas iš būdų – „vieno lapo“ kalendorius. Kitaip tariant, tai paprasčiausias A4 formato lapas, kuriame atspausdinti visi mokslo metų mėnesiai. Tokių kalendorių galima rasti internete. Geriausiai, kad atžala jį įsiklijuotų į užrašų (pažymių) knygelę ar pasidėtų kitoje kasdien regimoje vietoje, nes šis lapas bus pats geriausias pagalbininkas planuojant dienotvarkę. Kalendoriaus esmė – sužymėti visus svarbiausius būsimų mokslo metų įvykius: kontrolinių, laboratorinių, rašto darbų atsiskaitymo terminus.
Kaip jau supratote, čia būtinas ir geranoriškas mokytojų bendradarbiavimas. Atsakymas „kai pabaigsim šias dvi temas, rašysim kontrolinį“ neturėtų tenkinti nei mokinių, nei jų tėvelių. Būtina tiksli data, kad mokinys galėtų įvertinti medžiagos kiekį ir turimą laiką jai išmokti. Juk vaikas mokosi ne vieną dalyką, kiekvienam reikia skirti pakankamai dėmesio, jei nori kokybiškai įsidėmėti ir suprasti medžiagą.
Kuo šis kalendorius skiriasi nuo prekybos centruose parduodamų mokinio kalendorių? Didžiulis pastarųjų minusas yra tas, kad jie puikiai tinka smulkesnei dienotvarkei sudaryti, bet visiškai nepadeda, kai reikia įvertinti savaitės, mėnesio ar pusmečio darbus. Vartant knygelės lapus, gali pasirodyti, kad kontroliniam darbui pasiruošti dar yra daug laiko, o vos pažvelgus į vieną lapą puikiai matyti visos „degančios datos“. Štai tada ir paaiškėja, kad šalia kontrolinio dar ir referato pristatymo bei interpretacijos datos. O laiko anaiptol ne marios. Laiko valdymo esmė – ne žinojimas ką aš darysiu šiandien ar rytoj, o žinojimas, kas manęs laukia po mėnesio.
Norite sužinoti, kaip išmokyti vaiką pasirengti pamokai ar kontroliniam darbui bei kitų laiko planavimo būdų, skaitykite 39-ąjį populiariausio savaitraščio moterims „Ji“ numerį!