Penktadienio popietę istorinėje bažnyčios vietoje žiedus sumainę Karklės gyventojai – Silvija ir Kęstutis Jacikevičiai – teigė, kad ši vieta jiems – ypatinga.
Karklės kaime prie jūros gyvenantys mylimieji pasakojo, kad ši vieta, kur 1910-1945 m. stovėjo evangelikų liuteronų bažnyčia, jiems ypatinga. „Dažnai važiuojame pro šalį dviračiais. Norėjosi įamžinti tą vietą kitaip“, – pasakojo Silvija.
„Dievas – vienas“
Abu su vyru priklauso katalikų bažnyčiai, tačiau pakalbėję su evangelikų kunigu Mindaugu Žilinskiu, nusprendė, kad tuoksis šioje bažnyčioje.
„Juk Dievas – vienas yra. Pakalbėjome su kunigu, mums patiko požiūris į šeimą, kitoks mąstymas“, – teigė pašnekovė.
Karklėje esantis Olando kepurės skardis – viena populiaresnių vietų, kur tuokiamasi. Tačiau Silvija ir Kęstutis tokio scenarijaus savo vestuvių šventei nesvarstė.
„Ši vieta ypatinga ir tuo, kad daug metų čia buvo bažnyčia, šventa vieta. Mums tai labai svarbu“, – kalbėjo Kęstutis.
Pasirinkimą šventinei ceremonijai palaikė ir svečiai. Po šventės jaunavedžiams jie teigė, kad pasirinkimas tikrai buvo puikus, o pati šventė – labai jautri.
Karklės gyventojai tikino palaikantys mintį, kad Karklės bažnyčia kada nors būtų atstatyta. „Taip būtų atkurtas istorinis teisingumas. Ši bažnyčia su ypatinga istorija. Taip atsirastų ir kultūrinė erdvė Karklėje“, – kalbėjo jaunavedžiai.
Ir sekmadienį jie dalyvavo Kristinos Zmailaitės ir Edmundo Seiliaus koncerte buvusioje bažnytvietėje.
Suprasti akimirksniu
- Karklės evangelikų liuteronų parapija buvo įkurta 1904 m.
- 1910-aisiais statyta Karklės bažnyčia buvo viso krašto pažiba – jos atvaizdai puikuodavosi atvykstantiems poilsiautojams skirtuose atvirukuose.
- Po karo bažnyčia nugriauta.
- Kunigo Mindaugo Žilinskio iniciatyva parapija atkurta.
- LELB Konsistorijos nutarimas registruoti atkurtą Karklės evangelikų liuteronų parapiją priimtas 2013 m. rugsėjo 6 d.
Svajoja apie stoginę
Kunigas M.Žilinskis teigė, kad dar prieš dešimt metų bažnyčios atstatymo perspektyvos atrodė liūdnai. O dabar matoma šviesa tunelio gale.
Skaičiuojama, kad ši evangelikų parapija vienija apie 200-300 žmonių. Dabar jie meldžiasi Pajūrio regioninio parko pastate įrengtose erdvėse.
Buvusioje bažnytvietėje jau atlikti archeologiniai tyrinėjimai. Anot M.Žilinskio, pradžiai pakaktų ir stoginės – renginiai, kurių per vasarą čia vyksta nemažai, ir įvairios ceremonijos galėtų vykti ir lynojant.
„Liuteronizmas – Klaipėdos krašto dalis. Mums penktadienį vykusi santuokos ceremonija – ypatinga. Iš tikro tai – didis įvykis“, – kalbėjo jis 15min žurnalistei.