Kaip sustiprinti savo ir vaikų imunitetą

Ruduo ir žiema gal ir žavi savo peizažais, tačiau tuo pačiu dovanoja ir visą puokštę ligų. Jeigu suaugusieji susidoroja gana lengvai, tai mūsų mažiesiems būna kur kas sunkiau. Ir kai mažylis vėl pradeda šniurkščioti nosimi, o jums vėl tenka atsiprašinėti, kad neateisite į darbą, situacija tampa gana kebli.
Mergaitė serga.
Mergaitė serga. / Fotolia nuotr.

Kaip išvengti virusinių infekcijų ir sustiprinti visos šeimos imunitetą?

Dienos režimas

Noras vaikščioti, judėti – puikūs ženklai, kad imunitetas dirba kaip laikrodukas. Reguliari fizinė veikla būtent tai, ko jums reikia, kadangi taip palaikote ir apsaugines organizmo funkcijas, jaučiatės sveiki ir atrandate harmoniją su savimi. Ir jeigu lauke blogas oras, galite sportuoti namuose bei pasikviesti į pagalbą savo šeimą.

Taip pat svarbu laiku eiti miegoti ir keltis. Skirkite miegui bent 8 valandas, kadangi reguliarus poilsis padeda stiprinti imunitetą. Tegu šios taisyklės laikosi ir jūsų atžalos. 

Taip pat skaitykite: Ko nedaryti, kai kamuoja nuovargis

Mityba

Jeigu valgote nesveiką maistą priešais televizorių, nesitikėkite, kad jausitės gerai. Viena vertus, technologijos mus išsunkia, kita vertus, ir nesuderinta mityba sukelia nuovargį, blogina nuotaiką, ką jau kalbėti apie neigiamą įtaką sveikatai.

Pusryčiai ne veltui vadinami svarbiausia dienos dalimi, kadangi tuomet gauname daugiausiai energijos. Specialistai pabrėžia ir dar vieną dalyką – valgyti pusryčius reikia tiems vaikams, kurie dažnai serga. Rytinis kokybiškas maistas skatina gamintis veikliąsias medžiagas, kurios stiprina imunitetą.

Svarbu suvokti paprastą dalyką: imunitetą stiprinti reikia visą laiką ir visais būdais. Negalite tikėti, kad geriami papildai išgelbės jūsų sveikatą, jeigu juos užkąsite nesveiku maistu. Beje, olandų mokslininkai tikina, kad persivalgymas tik pablogina sergančiojo būklę, todėl kartais pravartu ligos metu susilaikyti nuo papildomo valgio ir rinktis tik tuos produktus, kurie lengvai virškinami.

Ieškokite priežasčių

Kodėl jūs arba vaikai taip dažnai sergate? Pabandykite kreiptis į gydytojus ir atlikti įvairius tyrimus, kad atrastumėte priežastį, kodėl imunitetas silpsta. Nereikia skubėti farširuoti savęs vaistais, kol nėra aiški ligos priežastis – vaistai yra neišvengiami tada, kai niekas kitas negali padėti. Todėl reikėtų sekti ir savo, ir vaikų sveikatą, kad žinotumėte, kokių priemonių imtis.

Po ligos pasijutę geriau neskubėkite į darbą...

...ar vesti vaikų į darželį. Tai, kad temperatūra nukrito, nereiškia, kad imunitetas sugrįžo į savo vietą. Didžiausia klaida – ne iki galo pasveikusį vaiką vesti į vaikų kolektyvą, kur jis gali vėl susirgti. O tuo metu laukia dar kelios savaitės namuose be galimybės ištrūkti į darbus... Todėl geriau leiskite sau ir vaikui pasveikti, gerai maitinkitės, miegokite ir leiskite laiką lauke (žinoma, pagal galimybes).

Imunitetui – kefyras ir rūgpienis

Rašoma, kad 30 proc. imuninių ląstelių yra žarnyne, todėl mityba yra tokia svarbi. Gerosios bakterijos, esančios rūgščiuose maisto produktuose – puikus pasirinkimas siekiantiems gyventi sveikiau ir sustiprinti savo imunitetą.

Taip pat skaitykite: Iš kur pasisemti energijos? 6 būdai be kofeino

Steriliai aplinkai – ne

Eksperimentai atskleidė, kad gyvūnai, kurie buvo auginti sterilioje aplinkoje, kur kas sunkiau prisitaikydavo pasaulyje. Mikroorganizmai, kurie mus supa, atlieka išties nemažai naudingo darbo: vysto imunitetą, gerina medžiagų apykaitą, virškinimą, konkuruoja su blogosiomis bakterijomis. Taigi, kai tvarkote namus, darykite tai kruopščiai, tačiau dantų šepetuku grindų nešveiskite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai