Deja, nors į priekį kelionė neprailgo ir prabėgo puikiai, grįždama šeima nuolat jautė įtampą.
Ar keliaujantys vaikai ir visiška tyla – suderinama?
Apie tai, kas nutiko kelionėje, ir kodėl norėjosi, kad išvyka kuo greičiau baigtųsi, Lina papasakojo ir savo instagram paskyroje. Dalinamės jos patirtimi:
„Sekmadienį pasidarėme atrakciją – pasirinkome kelionę kalėdiniu traukinuku į Vilnių pirmyn ir atgal. Įspūdis keliaujant pirmyn buvo neblogas, sėdėjome antroje klasėje. Grįžtant atgal aplinką norėjosi pakeisti, todėl pirkau pirmos klasės bilietus. Čia ir prašoviau. Šis važiavimas traukiniu buvo ypač reklamuojamas šeimoms su vaikais, tad natūralu, kad ir dominuos tokie keleiviai. Abudu vaikučiai – tiek Adamas, tiek Amanda kelionėje elgėsi puikiai. Žinoma, kad vaikai išleis kažkokį garsą – kūdikis guguoja, kartais kažko reikalaudamas suinkščia, o vyresnėlis kalba neribodamas savo decibelų. Vienu momentu prie mūsų priėjo traukinio darbuotoja ir pasakė, kad pirmoje klasėje yra tylos zona ir turime tarpusavyje bendrauti tyliai. Pažvelgusi į mažylę ji pasakė, kad su vaikučiu gal irgi „susitarsim“.
Abu su vyru susižvalgę palinksėjome bei ganėtinai nesmagiai pasijautėme. Atrodė, kad nejauku net pabarškinti barškutį, siekiant užimti vaiką. Tuo tarpu visi likę to vagono keleiviai tikrai bendravo neribodami garsų, net nesijautė, kad ši zona apskritai yra „tylioji“. Nepraėjus nė penkioms minutėms nuo gauto įspėjimo ta pati darbuotoja priėjo prie netoli mūsų sėdinčių keleivių (jie buvo su mokyklinio amžiaus vaiku) ir nugirdome, kad jų atsiprašo už tai, jog tenka sėdėti netoli mūsų, kurių vaikas skleidžia garsus. Po šito tiesiog jaučiau, kaip kaista žandai ir kaip noriu, kad šita kelionė kuo greičiau baigtųsi. Amanda labai mėgsta guguoti ar krykštauti, kuo įprastai džiaugiuosi, o traukiny kiekvienas jos prasižiojimas reiškė, jog galimai gausime pylos, nes nesusitariame su penkių mėnesių vaiku“, – dalinosi Lina.
Ji tęsė, jog daugiau darbuotoja prie jų bei kitų keleivių nepriėjo. „Ačiū Dievui, kad mažylei pradėjus inkšti, greitai rasdavau nuraminimo sprendimą. Net nežinau, kas būtų buvę priešingu atveju. Apskritai nesuprantu, kodėl prie mūsų priėjo su tokiu įspėjimu, nes, kaip minėjau anksčiau, abu vaikai tikrai nešūkavo, labai ramiai keliavo. Bet kokiu atveju visa likusi kelionė į Kauną man tiesiog buvo įtampa, nors bilietai brangesni. Galiausiai traukiniui atvykus Kaunan, tos pačios darbuotojos buvome skubinami greičiau rengti vaikus, nes „tuoj išvažiuosime atgal į Vilnių“ (buvo likę dar 20 minučių iki traukinio pajudėjimo link Vilniaus). Mano reziumė – šis traukinys buvo labai reklamuojamas šeimoms, vaikams – ko jie tikisi iš vaikų? Mirtinos tylos? Tad mano patarimas, jeigu teks keliauti su vaikais traukiniu, rinkitės tik antrąją klasę. Bus pigiau ir niekas nesikabinės“.
„Lietuvos geležinkelių“ komentaras: elgesio tylos zonoje normos aprašytos taisyklėse
„Traukinyje, kuris kursuoja tarp Vilniaus ir Kauno, yra nedidelė vos 23 vietų I klasės zona, kurioje keleiviai, sumokėję keliais eurais daugiau, turėtų galimybę keliauti susikaupus ir tyliai, turėtų galimybę dirbti ar skaityti. I klasės vietos yra įrengtos galiniame traukinio vagone, antrame aukšte, taip sukuriant kuo ramesnę aplinką, nes nėra praeinančių keleivių. Šios vietos priskirtos tylos zonai, o elgesio šioje zonoje normos aprašytos Bendrosiose keleivių vežimo taisyklėse.
Keleiviai, pirkdami bilietą ir besirinkdami vietą I klasėje, mato informaciją, kad pasirinkta klasė yra tylos zonoje. Joje prašoma gerbti kitų keleivių ramybę ir netriukšmauti: bendrauti tyliai, nekalbėti mobiliuoju telefonu, elektroniniais prietaisais naudotis tik išjungus jų garsą ir pan.
Traukinio salone I klasės zona yra pažymėta informaciniais ženklais.
Traukinio II klasėje yra 261 vieta, šeimoms su vaikais rekomenduojame keliauti pirmuosiuose traukinio vagonų aukštuose, kur yra daugiau vietos, nėra laiptų, galima patogiai pasistatyti vežimėlius, arti yra tualetai, o juose įrengti kūdikių vystymo stalai.
Traukinys su kalėdinėmis dekoracijomis, kursuojantis tarp Vilniaus ir Kauno, yra papuoštas visas, tad nėra svarbi vieta traukinyje, jei norima keliauti papuoštame traukinyje.
Labai apmaudu, kad kelionė traukiniu nepateisino šeimos lūkesčių, ir apgailestaujame dėl kilusių nepatogumų. Būtinai ieškosime sprendimų, kad keleiviai būtų dar aiškiau informuojami apie kelionę I traukinio klase“, – teigiama „Lietuvos geležinkelių“ komentare.