Kaip skelbia portalas independent.co.uk, vaikams gali būti sunku atsikelti iš lovos bet kurią dieną, o ypač ekstremalioje situacijoje.
Tyrėjai iš Nacionalinės vaikų ligoninės Kolumbe, Ohajaus valstijoje, nusprendė ištirti, ar įrašytas motinos balsas būtų efektyvesnis pažadinant miegantį vaiką už garsą, kurį ekstremalios situacijos metu skleidžia dūmų detektorius.
Buvo tiriami 176 vaikai. Jų amžius svyruoja nuo penkerių iki 12. Tyrimas buvo atliekamas pasitelkus tris įrašus, kurie naudoti žadinti tyrimo dalyvius. Tyrimo rezultatai parodė, kad miegantys vaikai maždaug tris kartus dažniau pabunda nuo motinos balso, nei nuo dūmų detektoriaus skleidžiamo garso.
Be to, tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad vaikai, kurie pabudo nuo motinos balso, sugebėjo „sprukti“ iš savo miegamojo, kuriame miegojo, ir tai padarė per maždaug 18–28 sekundes. Tie, kuriuos pažadino dūmų detektorius iš „gaisravietės“ pabėgdavo maždaug per penkias minutes.
„Vaikai nepaprastai atsparūs žadinimui garsu, kai jie miega“, – aiškina dr. Markas Splaingardas, ligoninės miego sutrikimų centro direktorius ir vienas iš tyrimo bendraautorių.
„Mes atradome tokį vaikų žadimo garsą, kuris smarkiai sutrumpina jų pabudimo iš miego ir išėjimo iš kambario laiką“, – teigė jis.
„Ši studija patvirtino, kad motinos balsas geriau nei tradicinis dūmų detektoriaus garsas, kai reikia pažadinti vaiką ir paskatinti jį bėgti“, – teigė kitas tyrimo bendraautorius dr. Gary Smithas.
Tyrėjai taip pat aiškinosi, ar vaiko vardo paminėjimas turi kokios nors įtakos. Jie priėjo išvadą, kad naudojant vaiko vardą žadinant jį ekstremalioje situacijoje niekas nesikeičia.
„Tai reiškia, kad vienas mamos garsinis įspėjimas gali padėti keletui vaikų, kurie miega namuose vienas šalia kito“, – apibendrino dr. G.Smithas.