„Kasdienius pusryčius reikėtų paversti maloniu rytiniu ritualu, o ne prievole, tada mažieji mielai sėsis prie bendro stalo. Pusryčiams siūlykite tai, ką vaikai mėgsta labiausiai, nes rytais organizmas dar nėra visai prabudęs ir valgyti norisi mažiausiai.
Energijos dienos pradžiai suteikia vitaminingas maistas, tad vaikams galite plakti vaisių ir uogų kokteilius, kuriuos praturtinkite įmaišydami nedidelį kiekį ispaninio šalavijo (chia) sėklų, linų sėmenų ar avižinių dribsnių. Jėgų dienos pradžiai suteikia sudėtiniai ar paprastieji angliavandeniai. Jų gausu įvairiausiuose kruopose ir grūduose“, – pataria kulinarė, greitai pasirodysiančios naujos knygos „Gero maisto dienoraštis. Žiema“ autorė Renata Ničajienė.
Taip pat skaitykite: Kodėl verta valgyti pusryčius? 10 patiekalų receptų
Pasak kulinarės, jei priešpiečiams į mokyklą įdedate sumuštinių ar vaisių, tada pusryčiams vaikams reikėtų patiekti šiltos košės. „Košes vaikai dažniausiai mėgsta dar iš ankstyvos vaikystės ir kiekvienas turi savo mėgstamiausią: avižų, grikių, ryžių sorų ar kitų.
Virdami avižų košę į ją galite pilti ne tik jau įprastą karvės pieną, bet ir augalinį – kokosų, migdolų, avižų ar net natūralias obuolių sultis.
Kad vaikams košės nenusibostų, mėgstamas kruopas gaminkite vis kitaip ir su skirtingais priedais. Virdami avižų košę į ją galite pilti ne tik jau įprastą karvės pieną, bet ir augalinį – kokosų, migdolų, avižų ar net natūralias obuolių sultis. Košę skaninkite pačiais įvairiausiais sezoniniais vaisiais ir uogomis, pavyzdžiui, avietėmis, šilauogėmis, obuoliais, kriaušėmis, bananais. Galiausiai paruoštą košę dar apibarstykite riešutais ir sėklomis“, – sako „Rimi Šeimos pietų“ projekto partnerė.
Rytais neturintiems laiko R. Ničajienė pataria pusryčius pasiruošti iš vakaro. „Jei mėgstate grikius, iš vakaro juos užpilkite verdančiu vandeniu ar sultiniu ir palikite termose ar puode storu dugnu, kad per naktį išbrinktų. Ryte grikiai bus paruošti valgyti, juos reikės tik pašildyti. Keptuvėje šildydami grikius, į juos galite įmaišyti rūkyto kumpio, virto kiaušinio ar kitų mėgstamų priedų“, – pasakoja tinklaraščio sezoninevirtuve.lt autorė.
Taip pat skaitykite: Ką reikėtų žinoti, kad negadintume skalbinių ir skalbyklės
Iš avižinių dribsnių galima pasiruošti šiuo metu itin madingas per naktį brinkintas košes. Avižų dribsnius tereikia užpilti paprastu ar augaliniu pienu, įberti džiovintų ar šaldytų uogų, pasaldinti medumi. Tuomet išmaišyti ir nakčiai palikti šaldytuve, kad išbrinktų. Ryte tokią košę tik atsikėlę išimkite iš šaldytuvo, kad pusryčiaujant nebūtų per šalta. Patiekite apdėlioję šviežiais vaisiais ar uogomis.
„Dažniausiai vaikai valgo akimis. Jie mėgsta spalvotą maistą. Tėvams reikia pasitelkti fantaziją ir nustebinti savo mažuosius paruošiant ne tik skanų, bet ir jų supratimu gražų maistą. Jei pusryčius puošite įvairiaspalvėmis uogomis ir vaisiais, vienu metu nušausite du zuikius – ir vaikas bus laimingas, ir su maistu gaus vitaminų“, – sako R. Ničajienė
Avižų košės su kokosų pienu receptas
Geriausi pusryčiai – avižų košė! Vietoj tradicinės avižų košės su karvės pienu ir razinomis išbandykite šią – su kokosų pienu ir džiovintomis dygliuotojo ožerškio (angl. goji) uogomis. Natūralaus saldumo košei suteikia bananai ir džiovintos uogos, o kokosų skonį dar labiau sustiprina kokosų drožlės.
4 asmenims reikės:
- 1 stiklinės avižinių dribsnių,
- 2 stiklinių vandens,
- 1 stiklinės kokosų pieno,
- 2 bananų,
- 2 šaukštų dygliuotojo ožerškio (ang. goji) uogų,
- 2 šaukštų kokosų drožlių,
- 1 šaukštelio kokosų aliejaus,
- žiupsnelio druskos.
Gaminimas:
- Puode užvirkite dvi stiklines vandens, įberkite druskos ir suberkite avižinius dribsnius. Virkite, kol vanduo beveik nugaruos.
- Tada įpjaustykite bananus, suberkite nuplautas džiovintas uogas, kokosus ir užpilkite kokosų pienu.
- Košę virkite, kol užvirs, tada nukelkite nuo ugnies, paskaninkite kokosų aliejumi, uždenkite dangtį ir palikite penkioms minutėms išbrinkti.
- Košę valgykite apibarstytą džiovintomis uogomis.