Kuo vaikui gali būti naudingi vaizdo žaidimai?

Moksleivių išsvajotos atostogos jau ne už kalnų, todėl daugelis jų jau pradeda svajoti apie laisvalaikį vasarą. Be abejonės, viena populiariausių veiklų tarp šiuolaikinio jaunimo yra vaizdo žaidimai. Ne paslaptis, kad tėvai šiuo atžvilgiu yra gana skeptiškai nusiteikę, tačiau pastaruoju metu vykdyti tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą. Ir ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Kokia ji?
Vaikas įsitraukęs į vaizdo žaidimus
Vaikas įsitraukęs į vaizdo žaidimus / 123RF.com nuotr.

Malšina stresą ir skausmą

Remiantis Amerikos skausmo draugija, vaizdo žaidimai gali būti naudingi kovojant su stresu ar skausmu bet kokio amžiaus žmogui. Tyrimai įrodė, kad vaizdo žaidimai reabilitacijos laikotarpiu leidžia daug lengviau iškęsti skausmingas procedūras. Taip yra todėl, kad smegenys labiau koncentruojasi į žaidimo detales, o ne į patį skausmą. Taip pat, vaizdo žaidimai padeda tiems, kurie nori pabėgti nuo kasdien kamuojančio nerimo, streso – tai geras būdas atsipalaiduoti.

Pramoga, skatinanti sportuoti

Pasirodo, kad žmonės, kenčiantys nuo kataraktos ar turintys kitų regėjimo sutrikimų, gali jį pagerinti, žaisdami pirmojo asmens šaudyklės žaidimus.

Ročesterio universitete atlikti tyrimai atskleidė, kad paaugliai, kurie žaidžia su sportu susijusius vaizdo žaidimus, labiau motyvuoti užsiimti sportu tampa ir realiame gyvenime. Ką jau kalbėti apie virtualios realybės sporto žaidimus. Štai, bendrovė „Samsung“, bendradarbiaudama su Kauno technologijų universitetu, neseniai sukūrė galimybę virtualioje realybėje užsiimti irklavimu. Virtualios realybės akiniai ir specialus simuliatorius leidžia ne tik apiplaukti Trakų pilį net neišėjus iš namų, bet ir stiprinti savo raumenis bei irklavimo techniką. Panašių žaidimų ir programų šiandien sukurta ir kitoms sporto šakoms.

Formuoja socialinius įgūdžius

Dar vienas mokslinis tyrimas Jungtinėse Amerikos Valstijose parodė, kad vaikai, žaisdami vaizdo žaidimus, kuriuose reikalingas bendravimas, dažnai turi geresnius bendravimo įgūdžius. Šiandien yra sukurta daug komandinių žaidimų, kuriuose siekiamas bendras tikslas. Tai naudinga, nes gerina ne tik bendravimo, bet ir bendradarbiavimo, problemų sprendimo įgūdžius, moko ieškoti kompromisų ir leidžia pajusti komandinio darbo naudą.

Aštrina regėjimą

Kiekvienam mūsų yra tekę girdėti, kad vaizdo žaidimai kenkia akims. Vis dėlto Makmasterio universiteto tyrėja Daphne Maurer padarė neįtikėtiną atradimą – pasirodo, kad žmonės, kenčiantys nuo kataraktos ar turintys kitų regėjimo sutrikimų, gali jį pagerinti, žaisdami pirmojo asmens šaudyklės žaidimus. Remiantis mokslininkės atliktu tyrimu, tokio tipo žaidimai reikalauja maksimalaus dėmesio sutelkimo, todėl silpnaregiams tai naudinga, mat skatina į detales žaidime žiūrėti kur kas atidžiau, o tai praverčia ir realiame gyvenime.

Stiprina šeimos ryšį

Iš tiesų, vaizdo žaidimai gali tapti ir bendra šeimos laisvalaikio veikla. Remiantis Brighamo Jango universiteto tyrimu, mergaitės, žaidusios vaizdo žaidimus kartu su savo tėvais, buvo ir jautėsi artimesnės savo šeimai bei turėjo geresnę psichinę sveikatą negu tos, kurios žaidė vaizdo žaidimus vienos ar netgi su draugais. Taigi, belieka išsirinkti visiems šeimos nariams patinkantį žaidimą ir smagiai praleisti laisvą valandėlę kartu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kūrybiški žaidimai vaikams: kodėl tai svarbu?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai